plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Ostatnie dni wakacji

Email Drukuj

 

 

 

 

 

 

 

 

KOKiS przypomina, iż jeszcze wakacje i dalej można skorzystać z zajęć organizowanych na obiektach sportowych. Od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 12. 00 zajęcia ruchowe na hali sportowej , piątek dzień wspinaczkowy (skałka ) w godzinach jak powyżej.Poniedziałki i środy zajęcia na pływalni Od 13.00 do 14.00 z instruktorem pływania, polegające na zabawach i oswajaniu się z wodą. Pływanie z deską lub makaronem pierwsze skoki na „główkę”, nurkowanie albo zwykłe chlapanie nogami w ramach rozgrzewki.

Indywidualnie wejście na godzinne pływanie w ramach wakacyjnej promocji tylko 2,25 ( uczniowie z Kolna).

W tym momencie chcemy przypomnieć rodzicom, że zapisy na zajęcia z nauki pływania rozpoczną się we wrześniu br. Zapisy dzieci w kasie w krytej pływali KOKiS. Zapraszamy.

 

 

Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych 2018

Email Drukuj

Galeria Foto.

Od wielu lat podczas wakacji na hali sportowej, odbywa się organizowany przez KOKiS Turniej Drużyn Osiedlowych. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów, aby w trzech kategoriach wiekowych rywalizować o tytuł najlepszej drużyny i tytuł najlepszego strzelca. W kategorii szkół Podstawowych I-IV zgłosiła się jedna drużyna Juwentus i żeby zawodnikom umożliwić możliwość pogrania została przesunięta o jedną kategorię wyżej tj. do podstawówek V-VII. I ku wielkiemu zaskoczeniu „ maluchy” w tej kategorii zwyciężyli pokonując starszych przeciwników. Na drugiej pozycji uplasowali się Rewolwerowcy, a trzecie miejsce zajęła drużyna FC Supa Srikas. W tej grupie wyłoniliśmy dwóch najlepszych strzelców : Jakuba Pomichowskiego i Huberta Bagińskiego w kategorii klas V-VII. W kategorii Gimnazjum zagrało 5 drużyn po rozegraniu wszystkich meczy w systemie „każdy z każdym” kolejno miejsca zdobyli: I. Ludzie z Kortu (12 pkt.), II FC PoNalewce (9 pkt.), III BKL Team (4 pkt.). Na pozycji czwartej uplasowała się drużyna z Lachowa, miejsce piąte zajęły Dzikie Smerfy. Najwięcej goli strzelił Kamil Olszak. W turnieju uczestniczyło około 80 zawodników, drużyny to „zlepki” zawodników z naszego miasta i przyjezdnych gości, a także drużyn z ościennych miejscowości Kolna. Wszystkich łączy wielka miłość do piłki nożnej. Pamiątkowe medale i statuetki wręczali Przewodniczący Rady miasta Kolno Mieczysław Śniadach i Burmistrz Kolna Andrzej Duda, który pogratulował piłkarzom wytrwałości i walki do ostatniej sekundy, oraz gry fair play.

 

W ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017

Email Drukuj

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do krytej pływalni po modernizacji sfinansowanej ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki z zadania realizowanego pn. „Przebudowa budynku krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w zakresie dostosowania obiektu do nauki pływania, rehabilitacji i uatrakcyjnienia oferty programowej”. w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.Całkowita wartość inwestycji wyniosła : 747 000,01 PLN, kwota dofinansowania ze środków FRKF: 275 800,00 PLN.

Więcej…
 

Duże, małe zmiany na pływalni

Email Drukuj

Galeria Foto.

Modernizacja krytej pływalni KOKiS współfinansowana ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki zadania pn. „Przebudowa budynku krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w zakresie dostosowania obiektu do nauki pływania, rehabilitacji i uatrakcyjnienia oferty programowej”. Pozyskane środki z Ministerstwa Sportu w kwocie 340 000 zł, a pozostałe pochodziło z budżetu miasta Kolno. Całkowity koszt projektu wyniósł 750 000 zł. Zamiarem zarządcy było dostosowanie basenu dla różnych grup wiekowych dodając atrakcję tak aby basen nie stracił swojej pierwotnej funkcji czyli dalej służył do pływania i dawał możliwość korzystania przez szkoły.Wybudowanie wodnego placu zabaw dla dzieci o pow. 30 m2 z atrakcjami wodnymi ( zjeżdżalniami , żółwikami, delfinami, armatkami wodnymi pryskającymi wodą ) otwiera możliwość zabawy w wodzie grupom przedszkolnym i wczesnoszkolnym, oraz rodzicom ze swoimi najmłodszymi pociechami do lat sześciu. To pierwszy etap nauki pływania, oswajania z wodą (temperatura w brodziku od 30 do 32 oC ). Wanna hydromasażowa 6-osobowa wpuszczona w posadzkę posiada systemy masażu nóg, oraz górnych części ciała z 32 dyszami na różnych wysokościach. Uzupełnieniem masażu w jacuzzi są płaszcze wodne zamontowane w cokole niecki po jednym dla dorosłych i dzieci. Bocznej ścianie niecki zamontowaliśmy pięć dysz masujących o rożnym natężeniu masażu na rożnych wysokościach ,podczas ćwiczeń lub indywidualnego pływania woda będzie delikatnie masowała ciało i działała relaksacyjnie. Wszyscy wchodzący do szatni zauważą wymienione szafki basenowe z ławeczką, zarówno w szatni męskiej jaki damskiej w sumie 88 sztuk. Wymienione zostały drzwi na nowe aluminiowe, czy nowe suszarki. Na niecce został wymieniony zegar basenowy, oraz liny torowe, kosze i półki na sprzęt, a oświetlenie niecki szatni i korytarzy zostało zastąpione energooszczędnymi żarówkami LED. Zostały wymalowane wszystkie ściany na niecce, szatniach i korytarzach. W holu wejściowym zwiększyliśmy obszar oczekiwania dla klientów wyposażając go w nowe ławki przyścienne, a co najważniejsze zorganizowaliśmy kącik zabaw dla najmłodszych przebywających na obiektach. Wcześniej przed modernizacją pływalnia została wyposażona w system UV, który uzdatnia wodę basenową niszcząc szkodliwe bakterie a złoże antracytowe w filtrach zostało wymienione na zoolit. Te działania pozwalają sprostać bardzo rygorystycznym wymogom dotyczącym jakości wody na pływalniach, a przeprowadzane obowiązkowe badania wody co 2 tygodnie są pozytywne, o czym informujemy na stronie KOKiS.Serdecznie zapraszamy.

 

Brązowy medal dla Aleksa

Email Drukuj

Aleks Prusinowski zawodnik UKS KOKiS Kolno, wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal na rozgrywanych 19 maja 2018 r. w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii skrzatów. Jest to najmłodsza kategoria wiekowa, w której prowadzone są przez POZTS turnieje wojewódzkie kończące się rangą mistrzostw. Najmłodszy zawodnik z Kolna w sezonie 2017/2018 startował w trzech turniejach wojewódzkich, na których stawał na najniższym szczeblu podium. W nowym sezonie Aleks będzie rozstawiany z numerem 2 w I turnieju wojewódzkim, jeszcze w kategorii skrzatów, ale również będzie startował w wyższych kategoriach – żaków i młodzików.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14