Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do krytej pływalni po modernizacji sfinansowanej ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki z zadania realizowanego pn. „Przebudowa budynku krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w zakresie dostosowania obiektu do nauki pływania, rehabilitacji i uatrakcyjnienia oferty programowej”. w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.Całkowita wartość inwestycji wyniosła : 747 000,01 PLN, kwota dofinansowania ze środków FRKF: 275 800,00 PLN.

Więcej…

Duże, małe zmiany na pływalni

Modernizacja krytej pływalni KOKiS współfinansowana ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki zadania pn. „Przebudowa budynku krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w zakresie dostosowania obiektu do nauki pływania, rehabilitacji i uatrakcyjnienia oferty programowej”. Pozyskane środki z Ministerstwa Sportu w kwocie 340 000 zł, a pozostałe pochodziło z budżetu miasta Kolno. Całkowity koszt projektu wyniósł 750 000 zł. Zamiarem zarządcy było dostosowanie basenu dla różnych grup wiekowych dodając atrakcję tak aby basen nie stracił swojej pierwotnej funkcji czyli dalej służył do pływania i dawał możliwość korzystania przez szkoły.Wybudowanie wodnego placu zabaw dla dzieci o pow. 30 m2 z atrakcjami wodnymi ( zjeżdżalniami , żółwikami, delfinami, armatkami wodnymi pryskającymi wodą ) otwiera możliwość zabawy w wodzie grupom przedszkolnym i wczesnoszkolnym, oraz rodzicom ze swoimi najmłodszymi pociechami do lat sześciu. To pierwszy etap nauki pływania, oswajania z wodą (temperatura w brodziku od 30 do 32 oC ). Wanna hydromasażowa 6-osobowa wpuszczona w posadzkę posiada systemy masażu nóg, oraz górnych części ciała z 32 dyszami na różnych wysokościach. Uzupełnieniem masażu w jacuzzi są płaszcze wodne zamontowane w cokole niecki po jednym dla dorosłych i dzieci. Bocznej ścianie niecki zamontowaliśmy pięć dysz masujących o rożnym natężeniu masażu na rożnych wysokościach ,podczas ćwiczeń lub indywidualnego pływania woda będzie delikatnie masowała ciało i działała relaksacyjnie. Wszyscy wchodzący do szatni zauważą wymienione szafki basenowe z ławeczką, zarówno w szatni męskiej jaki damskiej w sumie 88 sztuk. Wymienione zostały drzwi na nowe aluminiowe, czy nowe suszarki. Na niecce został wymieniony zegar basenowy, oraz liny torowe, kosze i półki na sprzęt, a oświetlenie niecki szatni i korytarzy zostało zastąpione energooszczędnymi żarówkami LED. Zostały wymalowane wszystkie ściany na niecce, szatniach i korytarzach. W holu wejściowym zwiększyliśmy obszar oczekiwania dla klientów wyposażając go w nowe ławki przyścienne, a co najważniejsze zorganizowaliśmy kącik zabaw dla najmłodszych przebywających na obiektach. Wcześniej przed modernizacją pływalnia została wyposażona w system UV, który uzdatnia wodę basenową niszcząc szkodliwe bakterie a złoże antracytowe w filtrach zostało wymienione na zoolit. Te działania pozwalają sprostać bardzo rygorystycznym wymogom dotyczącym jakości wody na pływalniach, a przeprowadzane obowiązkowe badania wody co 2 tygodnie są pozytywne, o czym informujemy na stronie KOKiS.Serdecznie zapraszamy.

Brązowy medal dla Aleksa

Aleks Prusinowski zawodnik UKS KOKiS Kolno, wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal na rozgrywanych 19 maja 2018 r. w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii skrzatów. Jest to najmłodsza kategoria wiekowa, w której prowadzone są przez POZTS turnieje wojewódzkie kończące się rangą mistrzostw. Najmłodszy zawodnik z Kolna w sezonie 2017/2018 startował w trzech turniejach wojewódzkich, na których stawał na najniższym szczeblu podium. W nowym sezonie Aleks będzie rozstawiany z numerem 2 w I turnieju wojewódzkim, jeszcze w kategorii skrzatów, ale również będzie startował w wyższych kategoriach – żaków i młodzików.

Złoto młodziczek UKS KOKiS Kolno

W dniach 14-15.04.2018 r. w Dobrzyniewie Dużym rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO w Tenisie Stołowym w kategorii młodzików. Martyna Gąsiewska i Zuzanna Połomska reprezentujące UKS KOKiS Kolno, zdobyły dwa medale – brązowe medale w grze deblowej i złote medale w grze drużynowej. Zawodniczki wywalczyły po raz drugi tytuł drużynowych mistrzyń województwa podlaskiego w tej kategorii wiekowej. Kolneńska drużyna w pierwszej grze pokonała ATS Białystok 3 – 0, a w finale zwyciężyła UKS REMIK w stosunku 3-1.

Zwyciężyła Mgła Zabiele

W minioną niedzielę15 kwietnia br. na hali sportowej KOKiS, spotkały się cztery drużyny siatkarskie, które zawalczyły o puchar Burmistrza Miasta Kolno w kategorii open mężczyzn. Pomimo „grilowej” pogody sympatycy gry w siatkówkę nie zawiedli i na turnieju gościliśmy drużyny z Ełku, Szczuczyna, Nadleśnictwa Łomża i niezawodnie stawiła się Mgła Zabiele. Rozgrywki uświetniły dwie panie, które zagrały w drużynie Szczuczyna. Mecze toczono na dwóch boiskach w systemie „każdy z każdym”. Zaangażowanie zawodników oraz duże umiejętności siatkarskie wszystkich drużyn sprawiły, że mogliśmy oglądać bardzo dobre widowisko sportowe. Często mecz kończył się wynikiem np. 25: 27 czy 27:29. Ostatecznie po emocjonującej grze drużyny Ełku z Mgłą Zabiele, wszystko stało się jasne. Pierwsze miejsce zajęła Mgła Zabiele wygrywając wszystkie mecze, na drugiej pozycji uplasował się Szczuczyn , trzecie miejsce zajęła drużyna z Ełku, tuż za podium znalazła się drużyna z Nadleśnictwa Łomża. Puchary dla zwycięskich drużyn wręczył Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mieczysław Śniadach. Turniej przebiegał w koleżeńskiej atmosferze, a drużyny zdeklarowały się do uczestniczenia w kolejnych rozgrywkach organizowanych w tej dyscyplinie przez KOKiS. Tabela rozgrywek :