plus minus gleich

logo kokis


Dział Sportu KOKiS

Turniej Siatkówki w KOKiS

Email Drukuj

siatka17 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

 Wiele emocji dostarczyły tegoroczne rozgrywki w piłkę siatkową o puchar Burmistrza Miasta Kolno, zorganizowane przez KOKiS w sobotę 18 marca br. W turnieju zmierzyło się 5 drużyn tj. LZS Janowo, Mgła Zabiele , LO Kolno , Karuzela Życia z Kolna, oraz najmłodszy zespół z Gimnazjum Kolno. Drużyny eliminacje rozegrały w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. W następnej fazie turnieju w meczu o trzecie miejsce LZS Janowo pokonało LO Kolno 2:0, a w walce o finał zmierzyły się zespoły Mgły Zabiele i Karuzeli Życia z Kolna. Po bardzo wyrównanym meczu, który rozstrzygnął tiebreak, zwyciężył zespół z Kolna 2:1. W turnieju wzięły udział dwa młode zespoły z kolneńskich szkół LO i Gimnazjum, w każdym z nich drzemie duży potencjał i wielkie możliwości. Drużyna z liceum pokazała bardzo ładną stylową siatkówkę, lecz zabrakło im odrobiny szczęścia, by powalczyć o puchar. W turnieju zwyciężyła rutyna i doświadczenie zawodników z Karuzeli Życia. Puchary zwycięzcom w imieniu burmistrza wręczyła dyrektor KOKiS pani Alicja Szymańska . Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za miłą i sportową atmosferę oraz grę fair play.

 

239 pływackich medali rozdano w Kolnie

Email Drukuj

KINDER (Kopiowanie)

Galeria Foto.

We wtorek 14 marca, na Pływalni Miejskiej w Kolnie, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Udział w nim wzięło, około 150 dzieci ze szkół podstawowych powiatu kolneńskiego. Impreza odbyła się dzięki Kolneńskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport. Ze względu na różny poziom umiejętności pływackich, młodzi uczestnicy Festiwalu Kinder+Sport podzieleni zostali na trzy grupy. Drużynom przyznano związane z pływaniem nazwy, takie jak: żabki, raczki, rybki, pingwinki, ale też szczupaki i rekiny. Dzieci zmagały się w sumie w ośmiu konkurencjach, podczas których trzeba było m.in. pokonywać dmuchane koła, ścigać się w pływackiej sztafecie, a także szukać w basenie ukrytych skarbów. Pierwszy raz mam okazję prowadzić imprezę w krótkich, sportowych spodenkach, bez butów, ale za to w klapkach. To miłe widzieć, z jakim zaangażowaniem i pasją do sportu podchodzą zarówno dzieci, jak i ich trenerzy. To nie są zwykłe zawody - tu liczy się przede wszystkim aktywność fizyczna i dobra zabawa. Medale są jednak prawdziwe. Co prawda nie z metali szlachetnych, ale mam nadzieję, że cieszą podobnie jak złote — skomentował Bartosz Kańtoch, dziennikarz radiowy, który prowadził Festiwal w Kolnie.Medale przyznano w czterech kategoriach - „As współpracy”, „Mistrz szybkości”, „Debeściak nurkowania” oraz „Geniusz sprawności”. W wydarzeniu, w którym najważniejsza jest aktywność fizyczna, żadne dziecko nie zostało pozostawione bez nagrody. Za dobrą zabawę wszyscy zostali odznaczeni medalami „Radosnego pływaka” oraz zanieśli do domów pamiątkowe dyplomy. Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i zgromadzonych gości, cieszył się pokaz rozpoczynający Festiwal Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Uczniowie z gimnazjalnej sekcji pływackiej w Kolnie zaprezentowali 4 style pływackie. Trybuny Basenu Miejskiego w Kolnie tego dnia wypełnione zostały przez rodziny, kolegów i nauczycieli, którzy przyszli dopingować swoich przedstawicieli. Wyposażeni przez organizatorów w transparenty z hasłami dopingu, utrzymywali niezmiennie wysoki poziom zaangażowania.

Więcej…
 

Pierwszy start na turnieju wojewódzkim

Email Drukuj

Aleks4

04.03.2017 r., rozegrany został III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny tenisa stołowego z cyklu Grand Prix województwa podlaskiego w kategorii skrzatów i kadetów. W turnieju skrzatów swój startowy debiut zanotował najmłodszy zawodnik UKS KOKiS Kolno – Aleks Prusinowski ur. 2010 r. Aleks rywalizował w przedziale wiekowym skrzatów. W jego przypadku nie wynik jest najważniejszy, ale sam udział i podjęcie gry na tym szczeblu rozgrywek. Kolneński zawodnik jako najmłodszy uczestnik zdobył pierwsze punkty setowe i klasyfikacyjne. Startująca również w tych zawodach młodziczka UKS KOKiS – Martyna Gąsiewska , w kategorii kadetek zajęła miejsce w przedziale 9-12.

 

Końcówka ligi

Email Drukuj

Po niedzielnych spotkaniach 12 marca br. lider Uniglass nadal na zdecydowanym prowadzeniu, pokonał Mlekpol 7:2,w tym meczu Adrian Narewski strzelił 4 bramki. Pogotowie pnie się w tabeli rozgrywek, pokonując Prezesów Turośl 3:2. W tym sezonie po raz pierwszy zanotowaliśmy remis 0:0 i pierwszego walkowera oddanego przez Trójkąt z Łomży. Po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu wicelider Drewniaki przegrał z In-Kolem 1:2 . Michał Pardo po strzeleniu 2 bramek ( w sumie 45) zmierza niezagrożenie po tytuł „króla strzelców”. Do zakończenia miejskiej halowej ligi pozostało trzy kolejki.

Więcej…
 

KOMUNIKAT PRASOWY

Email Drukuj

Wielkie dziecięce święto pływania w Kolnie

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13