Dział Sportu KOKiS

Mistrzostwach Europy Drużyn Osiedlowych w KOKiS

Email Drukuj

pilkawakacje2015

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu już po raz szósty w wakacje, zorganizował zmagania piłkarskie drużyn osiedlowych. W tym roku zgłosiło się siedem drużyn biorących udział w Mistrzostwach Europy Drużyn Osiedlowych w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazjum. W zmaganiach sportowych biorą udział następujące kraje: Gibraltar, San Marino, Albania, Polska, Islandia, Holandia i Niemcy. Za nami już pierwsze spotkania. Drużyny reprezentują wysoki poziom gry, oraz zapewniają wszystkim kibicom emocjonujące pojedynki, nie brakuje także goryczy porażki. Po rozegraniu pierwszych spotkań; na pierwszym miejscu w kategorii gimnazjum uplasował się Gibraltar, następnie San Marino, a na trzecim Albania. W grupie młodszej, szkół podstawowych, najlepszymi obecnie są Niemcy, a drugie miejsce zajmuje Polska. Pomiędzy tymi drużynami różnica punktów wynosi 1 pkt. Mistrzostwa Europy Drużyn Osiedlowych nie dobiegły jednak końca, gdyż 24 i 26 sierpnia będziemy mogli oglądać kolejne emocjonujące pojedynki, po których poznamy zwycięzców.

Serdecznie zapraszamy miłośników piłki nożnej do kibicowania i tworzenia fantastycznej atmosfery podczas „ europejskich ” rozgrywek.

DZIEŃ DZIECKA z KOKiS

dzdziecka2015

Z okazji Dnia Dziecka, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował szereg atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców. Na początku odbyły się zawody sportowe na Skeate Parku i Pumtracku, a następnie po tych zawodach dzieci mogły spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowo– rekreacyjnych. Dodatkowo bezpłatnie, można było wejść na krytą pływalnię, poskakać w dmuchanej „Nibylandii” i dobrze się zabawić na zjeżdżalni. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, natomiast dzieci biorące udział w zabawach sprawnościowo- rekreacyjnych otrzymały nagrody ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W piknikowej atmosferze przy dźwiękach muzyki bawiliśmy się do godz 20:00. Dzień Dziecka z KOKiS na Sportowo, zamykał cykl imprez sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Więcej…

Europejski Tydzień Sportu w KOKiS

tydzien eu

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, przystąpił do ogólnopolskiej akcji VII edycji Europejskiego Tygodnia Sportu. Mieszkańcy Kolna mogli uczestniczyć w wielu imprezach sportowych. Począwszy od dnia 26 maja, można było przespacerować się po Kolnie z kijkami nordic walking. Kolejnego dnia podczas Mini Olimpiady „Przedszkolaka”, mogliśmy cieszyć oczy wspaniałą zabaw i rywalizacją w czterech konkurencjach sprawnościowych grup 5 i 6 latków z Przedszkola Miejskiego nr 4 oraz Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Kolnie. Ten niesamowity dzień zakończył przyjęty z wielkim zainteresowaniem pokaz iluzjonisty Pana Łukasza Granta. W trzecim dniu Europejskiego Tygodnia Sportu, KOKiS przygotował Rodzinny Turniej Badmintona. Najlepszą drużyną okazała się rodzina Chutkowskich. W piątek 29 maja od godz. 16:00, można było oglądać rywalizację Panów w siatkówkę plażową. Zawody rozgrywane w kategorii open cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczyła ilość zgłoszonych drużyn, jak również przybyłych kibiców. Najlepszymi okazali się Marcin Danielewski i Karol Szymański występujący pod nazwą „Whiskey TEAM”, drugie miejsce zajęli zawodnicy teamu „Pogoń Krowy” - Mateusz Żochowski i Wojciech Szymanowski, trzecie miejsce zajął zespół pod nazwą „Paulina Team”. W sobotę 30 maja od rana na obiektach sportowych KOKiS rywalizowały kobiety w Otwartym Turnieju  Plażowej Piłki Siatkowej wygrały Bliźniaczki: Karwowska Karolina i Paulina, na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z temu Dwie Karolin, a trzecie miejsce należało do Sympatycznych Dziewczyn. Równocześnie na boisku bocznym rozegrane zostały mecze tenisa ziemnego pomiędzy zawodnikami z Kolna, Łomży i Łysych. Turniej wygrał Pan Mirosław Mazuch, pokonując w finałowym pojedynku Pana Zdzisława Żołowicza. Przedostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Sportu oglądaliśmy zmagania piłkarzy z rocznika 2006 i 2007, którzy rywalizowali na stadionie miejskim. Udział wzięło 8 drużyn z Łomży, Grajewa i Kolna. Dzieci bawiły się bardzo dobrze, pogoda dopisała, a rywalizacja była zacięta. Zwycięzcami w grupie starszej została drużyna Warmii Grajewo, natomiast grupę młodszą wygrał zespół ŁKS Łomża.

III Kolneńska Olimpiada Przedszkolaka

olimpiada2015 (Kopiowanie)

27 maja w Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się III Kolneńska Olimpiada Przedszkolaków. W zawodach udział wzięło siedem zespołów reprezentujących: Przedszkole Nr 4 w Kolnie, Szkołę Podstawową Nr 1 w Kolnie i Szkołę Podstawową Nr 2 w Kolnie. Wszystkich uczestników olimpiady i zaproszonych gości powitała Dyrektor KOKiS-u Beata Orzołek. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, który razem z Dyrektorem SP Nr 2 w Kolnie Dariuszem Łosiewskim zapalił symboliczny olimpijski znicz. Następnie mali sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach biegowo- sprawnościowych, a w piątej „ strzał na bramkę” zaprezentowali się dyrektorzy i opiekunowie poszczególnych placówek. Wszyscy olimpijczycy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Organizatora. Na zakończenie zawodów specjalnie dla dzieci wystąpił w pokazie iluzji i magii Łukasz Grant. Olimpiadę Przedszkolaka i wszystkie atrakcje przygotował dla naszych najmłodszych mieszkańców Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Żaków i Skrzatów w Tenisie Stołowym

09.05.2015 r. Dobrzyniewo Duże

Duży sukces sportowy zanotowały zawodniczki UKS KOKiS Kolno w Mistrzostwach Woj. Podlaskiego skrzatów i żaków ; Martyna Gąsiewska , Zuzanna Połomska i najmłodsza zawodniczka Weronika Bajano. Martyna Gąsiewska zdobyła wicemistrzostwo Woj. podlaskiego i wywalczyła awans do Mistrzostw Polski Żaczek , które odbędą się w Międzyzdrojach 12-14.06.2015 r. , pozostałe zawodniczki wywalczyły brązowe medale Weronika Bajno w grze indywidualnej i deblowej z Dominiką Rzemieniecką z UKS Płomień Dobrzyniewo o Zuzanna Połomska brąz w Grze deblowej z klubową koleżanką Martyną Gąsiewską i V miejsce w grze pojedynczej .

1.Martyna Gąsiewska - wicemistrzostwo woj.podl. w grze pojedynczej w kat. żaczek

2.Weronika- III miejsce w grze pojedynczej w kat. Skrzatek

3.Martyna Gąsiewska i Zuzanna Połomska – III -Iv miejsce w grze deblowej w kat żaczek