Dział Sportu KOKiS

Olimpiada Przedszkolaka 2016

Email Drukuj

olimpiada (Kopiowanie)

12 maja w Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się Kolneńska Olimpiada Przedszkolaka. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn, reprezentujących kolneńskie szkoły podstawowe. Zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania od konkurencji biegowej, następnie były konkurencje sprawnościowe i rzutowe. Po zaciętej rywalizacji, ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna „Muchomorków” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie, której opiekunami są Panie Anna Przytuła i Katarzyna Kałudzińska. Po pięciu konkurencjach dla dzieci w szóstej wystąpiły Panie reprezentujące dwie kolneńskie szkoły podstawowe. Konkurencje strzeleckie lepiej wykonały zawodniczki Szkoły Podstawowej Nr 2 i to one odebrały Puchar Burmistrza Miasta Kolno dla najlepszej szkoły. Medale i Puchar ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, wszystkim biorącym udział w olimpiadzie, wręczały Panie Barbara Podsiad Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kolnie i Alicja Szymańska Dyrektor KOKiS. Słowa uznania za bardzo dobre przygotowanie zawodników biorących udział w zawodach, składamy na ręce opiekunów, rodziców i dyrektorów szkół.

Końcowa klasyfikacja:1.Muchomorki 2.Zuchy 3.Potwory i Spółka 4.Pszczółki i Motylki

ZUMBA W AKCJI "KILOMETRY DOBRA"

zumba2016

10 maja w ramach akcji „Kilometry dobra”, w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się zajęcia „Zumby”. Prowadzone przez trenerkę ze Szkoły Tańca Pana Marka Kisiela. W zajęciach uczestniczyło ponad dwadzieścia pań w różnym przedziale wiekowym, najstarsza uczestniczka miała 78 lat. Wszystkie Panie dotrzymywały kroku instruktorce zumby przez ponad godzinę. „Kilometry Dobra” to akcja pilotowana przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, do której czynnie włączył się Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

MAJÓWKA Z KOKiS NA SPORTOWO

kokis2maja

2 maja, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu był organizatorem „Majówki na Sportowo”. Już od godziny 11:00, każdy z przybyłych na plac przy krytej pływalni mógł wystartować w różnych konkurencjach sportowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje rozgrywane na skateparku i kręgle chodnikowe dla wszystkich grup wiekowych.Nie zabrakło też miłośników piłki nożnej plażowej, w tej konkurencji udział wzięły cztery zespoły. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach, otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatora. W tym samym czasie na stadionie miejskim rozgrywany był Turniej Piłki nożnej chłopców kat. Orliki, organizatorem którego był Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Udział wzięło 6 drużyn : MŁKS I Łomża , Orzeł Kolno , Akademia Pisz, MŁKS III Łomża , Orzeł II Kolno, MŁKS II Łomża. Najlepszą drużyną okazała się MŁKS I Łomża , drugie miejsce zdobyli zawodnicy Orła Kolno, a trzecie Akademia Pisz.Najlepszym strzelcem został Damian Zaczkowski z Pisza, zdobył 10 bramek. Tuż za nim był Wiktor Zadroga z drużyny Orła strzelił 9 goli.Najlepszymi piłkarzami turnieju zosali Krystian Wszeborowski i Bartosz Obrycki. Puchary i medale dla zawodników ufundował organizator.Serdeczne podziękowania składamy dla Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy, która czuwała nad bezpieczeństwem zawodników i przybyłych widzów.

Otwarty Turniej w Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

siatka kwiecien (Kopiowanie)

23 kwietnia w Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, został rozegrany turniej w piłkę siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny z terenu naszego powiatu: Brzydcy lecz Zdolni, LZS Janowo, Mgła Zabiele, 500+Kolno. Grano systemem każdy z każdym, po zaciętych stojących na wysokim poziomie meczach zwyciężyli „Brzydcy lecz Zdolni”. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy „Mgły Zabiele, a trzecie miejsce na podium dla LZS Janowo. Trapiona kontuzjami tego dnia drużyna 500+Kolno, mająca problem ze skompletowaniem składu do ostatniego spotkania zajęła czwarte miejsce. Puchary i dyplomy ufundowane przez organizatora, zawodnikom wręczała Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Sędzią głównym zawodów był Pan Zdzisław Śliwecki.

III Grand Prix Województwa Podlaskiego

Zuzia zak

13.03.2016 r . w Dobrzyniewie Dużym rozegrany został  III Grand Prix Województwa Podlaskiego żaczek i żaków  w tenisie stołowym - eliminacje do ogólnopolskiego turnieju.W zawodach tych startowały zawodniczki UKS KOKiS Kolno Zuzanna Połomska i Martyna Gąsiewska , które wywalczyły następujące miejsca  : Zuzia  miejsce- czwarte, a Martyna- siódme. Z uwagi na sprawdzenie formy sportowej i zdobycie punktów do klasyfikacji końcowej, był to ważny start  przed mistrzostwami województwa w tej kategorii  wiekowej.