rolkomix

Więcej…

Wakacyjna plażówka w KOKiS

siatka plazowa2017 (Kopiowanie)

W sobotni poranek 5 sierpnia br. na obiektach sportowych KOKiS, przy słonecznej lecz bardzo wietrznej pogodzie, rozpoczęły rywalizacje dwuosobowe zespoły biorące udział w turnieju piłki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Na starcie stanęły 4 drużyny męskie i 2 zespoły żeńskie. Po sześciu godzinach gry w systemie „każdy z każdym” najlepszym zespołem w kat. open kobiet okazał się duet w składzie Marysia Florczyk i Agnieszka Dąbrowska zdobywając 6 pkt., drugie miejsce zajęły Dominika Bazydło i Daria Witkowska. W kategorii open mężczyzn najlepszymi okazali się, gromadząc 8 pkt. Dawid Góralczyk i Maciej Wiąszowaty, drugie miejsce przypadło zespołowi w składzie Jakub Rogiński i Piotr Ramatowski, trzecie miejsce zdobył team Karola Patalana i Bartłomieja Żebrowskiego. Jesteśmy pełni uznania dla zespołu w składzie Mateusz Gawrych i Stanisław Kaczmarek, którzy prezentowali bardzo dobrą techniczną grę, ale po prostu zabrakło im trochę szczęścia. Sędzią głównym turnieju był Piotr Ossowski. Zawodnikom dziękujemy za koleżeńską grę, a kibicom za gorący doping.

Wakacyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych

wakacyjna liga2017

Zwieńczeniem codziennych zajęć organizowanych przez KOKiS podczas wakacji na hali sportowej jest Turniej Drużyn Osiedlowych. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów, aby w trzech kategoriach wiekowych rywalizować o tytuł najlepszej drużyny. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcę wyłoniono dopiero po serii rzutów karnych. W tej grupie wiekowej klasyfikacja przedstawia się następująco: 1.FC New York, 2. Bombowcy, 3. Podwórkowi Rzeźnicy. Królem strzelców został Konrad Sokołowski zdobywając 7 bramek. W kategorii Gimnazjum kolejno miejsca zdobyli: 1. FC Halne , 2. Łowcy Much , 3. Pompa Team. Najlepszym piłkarzem i strzelcem okazał się Kamil Olszak strzelając 10 bramek. W kategorii najstarszej tj. szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna UT Wymiar, na drugiej pozycji uplasowała się Żetysu, a na trzeciej Hardbass. Najwięcej bramek zdobył Marcin Nerko (6 bramek). W turnieju uczestniczyło ponad 100 zawodników. Od kilku lat rozgrywki cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży spędzającej wakacje w naszym mieście. Nazwy niektórych drużyn wrosły w historię rozgrywek i przechodzą na następne „pokolenia” są to między innymi Łowcy Much, Hardbass i oczywiście Żetysu. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie zawodników i wolę walki oraz grę fair play. Pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez organizatora, wręczyła zawodnikom Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska.

V KOLNEŃSKA MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA-2017

mini olimpiada2017 (Kopiowanie)

24 maja 2017 r. na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się V Kolneńska Mini Olimpiada Przedszkolaka. W tym roku do zawodów przystąpiły cztery drużyny z kolneńskich szkół podstawowych. Uczestnicy sportowych zmagań, musieli wykazać swoją sprawność fizyczną w pięciu konkurencjach, w których liczył się najlepszy czas i celność rzutowa do kosza. Rywalizacja była zacięta do ostatniego gwizdka o czym mogła świadczyć dogrywka, która miała wyłonić zwycięzców olimpiady. Ostatecznie po tej dodatkowej konkurencji pierwsze miejsce zajęła drużyna 5-latków „grupa B” reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 2 w Kolnie, a tuż za nimi drugie miejsce zajęły „Pszczółki” reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 1 w Kolnie. Trzecie miejsce zajęły drużyny 5- latków „grupa A” i „Słoneczka”. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom gratulujemy wyników, oraz dziękujemy za dobrą sportową zabawę. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali Pan Dariusz Łosiewski i Pan Lech Owczarczyk dyrektorzy kolneńskich podstawówek. Puchar Kolneńskiej Mini Olimpiady Przedszkolaka w tym roku powędrował do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie, a wręczyła go organizator sportowej imprezy Pani Alicja Szymańska Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Patronat Honorowy nad olimpiadą, sprawował Burmistrz Miasta Kolno- Andrzej Duda.

Złota drużyna z KOKiS

młodzik2

Zuzanna Połomska i Martyna Gąsiewska 02.04.2017 r. w Grajewie na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO w Tenisie Stołowym w kategorii młodziczek, zdobyły trzy medale. Martyna Gąsiewska trzykrotnie stawała na podium z zdobywając brązowy medal w grze indywidualnej i deblowej, oraz złoty w grze drużynowej. Koleżanka klubowa Martyny, Zuzia Połomska w grze indywidualnej zajęła piąte miejsce, brązowy medal z Martyną w grze deblowej i złoty w drużynie. Zawodniczki KOKiS zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Województwa Podlaskiego uzyskały awans na Mistrzostwa Polski Młodzików. W decydującym meczu o pierwsze miejsce drużyna UKS KOKiS Kolno po zaciętej grze zwyciężyła z UKS DOJLIDY Białystok [ Jarkowska Alicja i Ryżewska Urszula] w stosunku 3:2 oraz UKS Remik Stary Folwark [Słuchocka , Adamczewska] – 3:1