plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

XXIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki 'Super Mikrofon Radia Jard'

Email Drukuj

Galeria Foto.

W dniach 7-9 grudnia w Białymstoku odbył się XXIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki 'Super Mikrofon Radia Jard', w którym w tym roku wzięło udział ponad 300 uczestników z Rosji, Białorusi, Litwy i Polski. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w kategorii 11-16 lat reprezentował zespół Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS oraz w kategorii-soliści 11-13 lat Amelia Szymańska. Artyści zdobyli wyróżnienia, ale co cieszy najbardziej nominację do wzięcia udziału w festiwalach zagranicznych w Grecji, Bułgarii i Włoszech, które odbywają się w sezonie letnim w czerwcu i lipcu i w których biorą udział zespoły artystyczne z całej Europy. Poziom wokalistów w tym roku był bardzo wysoki, artystyczne kreacje uzupełniały doskonale dobrane wymyślne kostiumy, od muzycznej strony usłyszeć można było zupełnie nowe autorskie aranżacje muzyczne co szczególnie cieszyło jury i oczywiście nie zabrakło kolejnych objawień wokalnych i ciekawych interpretacji. Wielkie głosy i talenty były wyróżniane i nagradzane statuetkami, dyplomami, nominacjami. Warto było być częścią tegorocznego wydarzenia. Zespół DTM po sukcesie wraca do pracy ze wzmożoną intensywnością aby uzupełniać i doskonalić repertuar podnosząc poprzeczkę wyżej! Opiekę artystyczną nad zespołem sprawują Anna i Paweł Podeszwik- instruktorzy KOKiS.

 

Wokaliści z KOKiS w ścisłej czołówce!

Email Drukuj

W piątek 30 listopada odbył się w Piszu XII Festiwal Piosenki Polskiej „O Złotą Nutę Pisza”. W pięciu kategoriach do późnych godzin wieczornych trwały przesłuchania ponad 100 wokalistów m.in. z Ełku, Pisza, Lidzbarka Warmińskiego, Lachowa i Grajewa. W kategorii 11-13 lat I miejsce zajęła Amelia Szymańska natomiast wyróżniona została Julia Rydelek. W kategorii 14-16 lat I miejsce wyśpiewała Natalia Święczkowska. Wokalistki przygotowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Również dwa dziecięce zespoły zostały nagrodzone. Jury przyznało dwa II miejsca ex equo Dziecięcemu Teatrowi Muzycznemu i Dziecięcemu Teatrowi Muzycznemu Junior z KOKiS-u. Konkurs składa się z dwóch etapów. Drugi etap odbywa się w formie koncertu, podczas którego sala widowiskowa wypełnia się publicznością. Nasi młodzi artyści z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, mogli liczyć na silne wsparcie i doping swoich bliskich i znajomych. Fani z Kolna licznie przybyli na finałowy koncert, aby wyśmienicie bawić się podczas popisów swoich pociech. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Email Drukuj

Galeria Foto.

Koncert dla Niepodległej

11 Listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w kolnie na scenie spotkały się wszystkie pokolenia, żeby razem wspólnie uczcić rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości Oficjalnie wszystkich widzów i wykonawców przywitał Burmistrz Miasta Kolno Pan Andrzej Duda. W klimat koncertu wprowadził licznie przybyłych tego dnia na koncert Pan Krzysztof Szubzda dziennikarz i prezenter telewizyjny, Na początek wystąpili najmłodsi mieszkańcy naszego miasta „ Leśne Duszki” z Przedszkola Nr 4, których opiekunem jest Pani Irena Chorubińska. Następnie zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1, Natalia Święczkowska, Julia Rydelek i Zespół dziewcząt z kl. VI, ich opiekunem jest Pani Elżbieta Nodzewska. W dalszej części na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2, Amelia Szymańska, Julia Wierzbicka i Zespół woklany w składzie: Zuza Odachowska, Ola Skrodzka, Nadia Krejszef, Wiktoria Olender i Jakub Liszewski opiekunem tej grupy uczniów jest Pani Beata Skrodzka. Następnie wystąpili laureaci Konkursu pieśni patriotycznej i ojczyźnianej, który odbył się w KOKiS – Ania Chmielewska- SP nr 1 Kolno – op. Małgorzata Rumińska, Wiktoria Kamińska – SP Lachowo – op. Leszek Pogorzelski, Wiktoria Czerwińska- SP2 Kolno – op. Beata Skrodzka, Julia Rakowska – I LO Kolno – op. Jolanta Rumińska, Zespół „ Dziecięcy Teatr Muzyczny” - KOKiS – op. Anna Podeszwik, Zespół „ Kolneńskie Dziewczyny z plusem” - KOKiS. Na zakończenie tej muzycznej uczty wystąpiła Katarzyna Garłukiewicz, przy akompaniamencie Urszuli Kisiel z programem „ Sto lat, dziesięć piosenek, Jedna Niepodległa”.

„ Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „ Podlasie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczpospolitej Suwerennej”

 

Konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej

Email Drukuj

Galeria Foto.

W dniu 7 listopada 2018 r. odbył się konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej pn. "PIEŚŃ dla NIEPODLEGŁEJ". W kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu zaprezentowało się 25 solistów i 12 zespołów we wszystkich przedziałach wiekowych, czyli od przedszkola do seniora. Jury konkursu po wysłuchaniu  wykonawców, postanowiło wytypować na Koncert Galowy w dniu 11 listopada 2018 r., jednocześnie przyznając Dużą Statuetką Konkursu, następującym uczestnikom:

1. Anna Chmielewska - z utworem "Jak szło wojsko ulicą"

2. Wiktoria Kamińska - ut. "Dziewczyna z granatem"

3. Wiktoria Czerwińska - ut. "Kolęda warszawska"

4. Julia Rakowska- ut. "Jest taki kraj"

5. Dziecięcy Teatr Muzyczny - ut. "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej"

6. Zespół "Kolneńskie Dziewczyny z plusem" - ut. "Polska wieś"

Wszyscy pozostali uczestnicy Konkursu otrzymali Małą Statuetkę Konkursu, ufundowaną przez Organizatorów. Podczas przerwy, przeznaczonej na obrady komisji, wręczono nagrody autorom najlepszych prac w konkursie plastycznym pt. "Najjaśniejsza", którą można było oglądać podczas "Konkursu Pieśni dla Niepodległej".

"Inicjatywa jest realizowanego w ramach projektu "Podlaskie Lokalnie" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej"

 

 

 

Wyjazd do "Nowej Holandii"

Email Drukuj

Galeria Foto.

W środę , 18 lipca, zgodnie z wakacyjnym planem KOKiS, a wbrew zapowiadanej przez synoptyków prognozie (intensywne opady i burze), ponad dwudziestoosobowa grupa udała się do Rodzinnego Parku Rozrywki "Nowa Holandia" w Nowym Polu k/ Elbląga.Powierzchnia kompleksu wynosi około 64ha, na tym terenie znajduje się unikalna sieć sztucznych kanałów o łącznej długości wynoszącej około 13km, oraz otwarty w 2013 roku Rodzinny Park Rozrywki.Obecnie Park zajmuje powierzchnię około 22ha. Na terenie Parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów oraz liczne atrakcje rozrywkowe. Do największej należy, będąca jednocześnie wizytówką obiektu, 28 metrowa zjeżdżalnia, największa tego typu konstrukcja w Polsce z nominacją do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Całkowicie bezpieczna zabawa dla dzieci powyżej 3 roku życia zapewnia niezapomniane wrażenia i wielkie emocje. Po wejściu na zjeżdżalnię roztacza się imponujący widok na najbliższe okolice Parku Rozrywki. Zjazd na dół odbywa się na dwa sposoby - szerokim łagodnym torem lub dynamiczną zjeżdżalnią z mini zakrętem. Na dole dla oczekujących na swój zjazd i zbierających siły, ścianka wspinaczkowa i nadmuchiwana poduszka do skakania. To naprawdę świetna zabawa! Naszą przygodę w "Nowej Holandii" rozpoczęliśmy 30-minutową podróżą tramwajem wodnym . Cały Park podzielony jest na wyspy. Na terenie Parku znajduje się miniaturowa replika posągów MOAI znajdujących się na Wyspach Wielkanocnych. Zobaczyć je można podczas rejsu statkiem oraz replikę znanego w całej Europie megalitycznego kręgu znajdującego się w południowej Anglii - STONEHENGE - wybudowanego prawdopodobnie prze wyznawców kultu księżyca i słońca. Odwiedziliśmy również Wyspę Potworów. Spotkaliśmy tam: Yeti, Potwora z Loch Ness, Jaszczura Morskiego Wielogarbnego, Superwydrę, Ośmiornicę, itp. Póżniej zwiedziliśmy również: Wyspę Iluzji, Wyspę Nielotów, Ptaszarnię. Dwór Króla Artura ( kilku z nas udało się wyjąć miecz Excalibur z kamienia). Jednak najwięcej uciechy było na placu zabaw, gdzie znajduje się: basen z kulkami, dwie trampoliny, dmuchany plac zabaw oraz Park Linowy. Niezapomniane wrażenie dał nam OBŁĘDNY TUNEL. To urządzenie o wyjątkowym charakterze. To aż 6 metrów długości i 3 metry szerokości niezapomnianych emocji! Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawia że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i daje ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków. Po sutym obiedzie, jeszcze raz wróciliśmy, na zjeżdżalnię, niektórzy poszukiwali (zresztą z pozytywnym skutkiem) złota w kopalni. Po kilkugodzinnym pobycie w "Nowej Holandii" udaliśmy się w drogę powrotną, oczywiście po drodze "odwiedziliśmy" McDonalda.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18