plus minus gleich

logo kokis


Dział Kultury KOKiS

Kolneńskie Dziewczyny z Plusem- Koncertowo

Email Drukuj

Galeria Foto.

Koncert z okazji Dnia Kobiet, którego organizatorami byli Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. W tym roku gościnnie w sali bankietowej Hotelu "Colnus", wystąpił zespół Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Dziewięć lat działalności zespołu i promocja pierwszej płyty to dodatkowe radosne świętowanie w tym dniu. Tradycyjnie przed koncertem, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda i instruktorzy z KOKiS Paweł Podeszwik, Jan Święczkowski, składali życzenia i wręczali kwiaty naszym miłym mieszkankom miasta i zaproszonym gościom. Nasi artyści jak zwykle nie zawiedli oczekiwań widzów. Występ pełen satyrycznych skeczy przeplatanych autorskimi utworami muzycznymi, niewątpliwie wywarł olbrzymie wrażenie na przybyłej publiczności. Świadczyć o tym mogą brawa i owacje na stojąco domagające się bisowania. Na koniec słowa uznania za twórczą działalność i promowanie naszego miasta w regionie dla Kolneńskich Dziewczyn z Plusem, wygłosił Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

Organizatorzy składają podziękowania dla Właścicieli i całej załogi Hotelu „Colnus”, za  zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego koncertu. 

 

 

Sukces młodych artystek z KOKiSu

Email Drukuj

Dnia 2 marca odbył się w Łomży finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza”. Konkurs kierowany jest do solistów w wieku od 13 do 19 lat utalentowanych teatralnie i muzycznie. Prezentacje konkursowe oceniane są w dwóch kategoriach: wiersz, monolog lub piosenka aktorska, a ocenia je profesjonalne jury w skład którego wchodzą aktorzy, wykładowcy Akademii Teatralnej z Warszawy oraz muzycy. Konkurs co roku odbywa się w Saloniku Pani Hanki Bielickiej w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży. W tym roku w konkursie wzięło udział 38 wykonawców z całego kraju. W kategorii piosenka aktorska III miejsce, statuetkę oraz nagrodę w wysokości 300zł zdobyła Amelia Szymańska, natomiast wyróżniona została Natalia Święczkowska. Po konkursie każdy uczestnik miał możliwość wysłuchania cennych uwag przewodniczącego jury, którym od kilku lat jest specjalista kultury mowy, instruktor teatralny oraz rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie prof. Jan Zdziarski. Podczas uroczystego wręczania nagród profesor nadmienił, iż oczekuje od wykonawców- których nazwał swoimi młodymi kolegami-przede wszystkim rozmowy, opowieści o tym co ich interesuje, co ich ciekawi, co ich dręczy, ale opowieści świadomej i takiej postawy, że za głoszoną przez siebie prawdę są w stanie się poświęcać, że jest to ich prawda, prawda z którą przychodzą i z którą dzielą się z rozmówcami. Młodych artystów przygotowała Anna Podeszwik, a akompaniował im podczas przesłuchań Paweł Podeszwik. Całej KOKiSowskiej ekipie serdecznie gratulujemy.

 

Ferie –czas odpoczynku, radości, zabawy

Email Drukuj

Galeria Foto.

Na początku ferii pogoda nas nie rozpieszczała zawieje, mrozy, ślizgawice, dlatego, aby radośnie i aktywnie spędzić czas nie nudząc się, KOKiS dla wszystkich uczniów z terenu Kolna i okolic przygotował blok programowy dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży, w zależności od zainteresowań i wieku uczestników. Przez dwa tygodnie na obiektach sportowych odbywały się zajęcia, można było pływać, bawić się i grać pod okiem instruktorów. Jazda na rolkach , tory sprawnościowe, piłka nożna, wspinanie się po skałce lub udział w Zimowym Turnieju w Halową Piłkę Nożną to zajęcia na hali ,a na pływalni, w tym roku przez pierwszy tydzień ferii dzieciaki miały dodatkową „frajdę” wyżywając się na pływającym 19- metrowym torze przeszkód. Ponadto najmłodsi mogli doskonalić pływanie pod okiem instruktora. A wszystko to za jedyne 2,25 za godzinę, dzięki burmistrzowi, który w okresie ferii zimowych uczniom kolneńskich szkół podstawowych i gimnazjum udziela 50% zniżki. W związku z trwająca modernizacją budynku domu kultury zajęcia zostały przeniesione do obiektów sportowych. Pierwszy tydzień ferii to czas muzyki, gry na instrumentach i karaoke, oczywiście były też tańce, zabawy i wspólne śpiewanie. Drugi tydzień to zabawy tematyczne np. „ Zabawa z językiem polskim”, „Kocham Cię Kolno” „ Zabawa z plastyką”, czy „ Znam tę melodię”. Jak widać, kto chciał wybór miał spory, a kto nie skorzystał niech żałuje. Po feriach świat się nie kończy, zapraszamy chętnych do gry w sekcji tenisa stołowego, sekcji szachowej ,doskonalenia pływania w szkółkach czy gry w drużynie piłkarskiej lub po prostu przyjść i popływać w basenie. Czekamy na Was. KOKiS.

 

 

Noworoczny turniej szachowy

Email Drukuj

Galeria Foto.

Tradycyjnie w styczniu KOKiS organizuje Noworoczny Turniej Szachowy. Tegoroczny odbył się w niedzielę 13 stycznia. Do tej królewskiej gry przystąpiło 16 zawodników w trzech kategoriach wiekowych tj., : kl.0 - III , kl. IV - VIII oraz dorośli. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Krzysztof Sokołowski i Jan Żubrowski. Puchary w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Aleks Nadolny (SP nr 1), Michał Modzelewski (SP Kąty), wśród dorosłych zwyciężył Andrzej Rutkowski. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Kolno, oraz KOKiS.

 

Powitanie Nowego Roku w Kolnie

Email Drukuj

Galeria Foto.

Organizatorami plenerowego powitania Nowego Roku 2019, byli Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Już od godziny 22:00 przy stadionie miejskim w Kolnie, zabawę rozkręcał Zespół "Bonit". Skoczna muzyka do tańca towarzyszyła uczestnikom zabawy sylwestrowej do samego końca. Tradycyjnie od lat życzenia noworoczne dla zebranych wygłosił Burmistrz Miasta Kolno. Oczywiście nie zabrakło lampki szampana dla bawiących się w tą wyjątkową noc. Dodatkową atrakcją niewątpliwie był pokaz fajerwerków, przez kilkanaście minut niebo nad miastem było rozświetlone kolorowymi wystrzałami.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19