plus minus gleich

logo kokis


11
grudnia
2018

Tenisiści sprawdzali swoje postępy

Email Drukuj PDF

Zawodnicy KOKiS Kolno pierwszego i ósmego grudnia startowali w turniejach tenisa stołowego : 01 w Szczuczynie i 08 w Giżycku . 01.12 w Szczuczynie w turnieju o Puchar Burmistrza startowali: Szymon Prusinowski i Patryk Chrzanowski, którzy w kategorii szkół gimnazjalnych spośród chłopców ze Szczuczyna, Grajewa, Wąsosza i Prostek wywalczyli miejsce piąte i szóste. 08.12.2018 r. w Mikołajkowym Turnieju Tenisa stołowego w Giżycku udział brali : Patryk Chrzanowski i Aleks Prusinowski. Był to dobrze osadzony turniej w którym grali zawodnicy z Giżycka, Ełku, Pisanicy, Gołdapi i Kolna. Wśród 14 chłopców grających w kategorii skrzatów Aleks Prusinowski wywalczył miejsce tuż za podium, a swoje mecze o miejsce pierwsze i trzecie przegrał po wyrównanej grze po 3-2. W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych siódmoklasista Patryk Chrzanowski, stoczył dobre pojedynki z doświadczonymi zawodnikami z Gołdapi i Pisanicy i za III miejsce otrzymał puchar. Głównym celem tych startów było zdobywanie doświadczenia oraz stosowanie poznawanych technik gry w tenisa stołowego na zajęciach treningowych w KOKiS .

 

 
10
grudnia
2018

XXIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki 'Super Mikrofon Radia Jard'

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W dniach 7-9 grudnia w Białymstoku odbył się XXIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki 'Super Mikrofon Radia Jard', w którym w tym roku wzięło udział ponad 300 uczestników z Rosji, Białorusi, Litwy i Polski. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w kategorii 11-16 lat reprezentował zespół Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS oraz w kategorii-soliści 11-13 lat Amelia Szymańska. Artyści zdobyli wyróżnienia, ale co cieszy najbardziej nominację do wzięcia udziału w festiwalach zagranicznych w Grecji, Bułgarii i Włoszech, które odbywają się w sezonie letnim w czerwcu i lipcu i w których biorą udział zespoły artystyczne z całej Europy. Poziom wokalistów w tym roku był bardzo wysoki, artystyczne kreacje uzupełniały doskonale dobrane wymyślne kostiumy, od muzycznej strony usłyszeć można było zupełnie nowe autorskie aranżacje muzyczne co szczególnie cieszyło jury i oczywiście nie zabrakło kolejnych objawień wokalnych i ciekawych interpretacji. Wielkie głosy i talenty były wyróżniane i nagradzane statuetkami, dyplomami, nominacjami. Warto było być częścią tegorocznego wydarzenia. Zespół DTM po sukcesie wraca do pracy ze wzmożoną intensywnością aby uzupełniać i doskonalić repertuar podnosząc poprzeczkę wyżej! Opiekę artystyczną nad zespołem sprawują Anna i Paweł Podeszwik- instruktorzy KOKiS.

 
05
grudnia
2018

Wokaliści z KOKiS w ścisłej czołówce!

Email Drukuj PDF

W piątek 30 listopada odbył się w Piszu XII Festiwal Piosenki Polskiej „O Złotą Nutę Pisza”. W pięciu kategoriach do późnych godzin wieczornych trwały przesłuchania ponad 100 wokalistów m.in. z Ełku, Pisza, Lidzbarka Warmińskiego, Lachowa i Grajewa. W kategorii 11-13 lat I miejsce zajęła Amelia Szymańska natomiast wyróżniona została Julia Rydelek. W kategorii 14-16 lat I miejsce wyśpiewała Natalia Święczkowska. Wokalistki przygotowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Również dwa dziecięce zespoły zostały nagrodzone. Jury przyznało dwa II miejsca ex equo Dziecięcemu Teatrowi Muzycznemu i Dziecięcemu Teatrowi Muzycznemu Junior z KOKiS-u. Konkurs składa się z dwóch etapów. Drugi etap odbywa się w formie koncertu, podczas którego sala widowiskowa wypełnia się publicznością. Nasi młodzi artyści z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, mogli liczyć na silne wsparcie i doping swoich bliskich i znajomych. Fani z Kolna licznie przybyli na finałowy koncert, aby wyśmienicie bawić się podczas popisów swoich pociech. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
05
grudnia
2018

Otwarty Turniej w piłkę siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

Otwarty Turnieju w piłkę siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno zorganizował Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W sobotę 1 grudnia 2018 r. w Hali Sportowej KOKiS  drużyny zmierzyły się w kategorii open mężczyzn. Jednym z celów imprezy była integracja amatorów tej dyscypliny i organizatorom na pewno to się udało. Po raz pierwszy od wielu lat swój udział zgłosiło 9 drużyn z terenu Podlasia  z miejscowości ; Grajewo, Szczuczyn , Wąsewo, Łomża, Zabiele, Kolno oraz z Białegostoku , Ełku i Ostrołęki. Trzy ostatnie drużyny odwołały przyjazd w ostatniej chwili w związku z chorobą zawodników lub problemami zawodowymi. Cieszy jednak, że jest duże zainteresowanie amatorską grą w siatkówkę. Mamy nadzieję, że spotkamy się w podobnym składzie w kolejnym turnieju. Po wyrównanych meczach kończących się time breakami , czy grą w setach do 28 , do półfinałów awansowały drużyny z Łomży, Szczuczyna ,Zabiela i Wąsewa. Ostatecznie turniej wygrała drużyna Dram Team Wąsewo, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szczuczyna a na trzecim uplasowała się drużyna z Łomży. Honoru powiatu kolneńskiego broniły teamy z Hufca Pracy w Kolnie i  Mgła Zabiele, która po emocjonującym pojedynku z zawodnikami z Łomży zdobyła czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje kulturalna gra fair play, o czym zakończonych meczach mówili sędziowie rozgrywek. Dekoracji zawodników dokonała Pani dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Dziękujemy zawodnikom za udział i zapraszamy na imprezy organizowane przez nasz ośrodek.

 

 
03
grudnia
2018

VIII edycja Miejskiej Ligi Halowej - w toku

Email Drukuj PDF

W rozgrywkach MHLPN organizowanej przez KOKiS, w tym roku wystartowało 10 drużyn: LZS Team, Mlekpol, In-Kol, Drewniaki, Trzynasty, Niebiescy , Pogotowie, Agrocentrum, Micek, Black& White. Pierwszy mecze zawodnicy rozegrali już 28 października br. Rozgrywki do nowego roku będą toczyć się z przerwami. Spowodowane jest to okresem świątecznym i Nowym Rokiem, natomiast w grudniu tego roku na hali będziemy gościć przez 3 dni,  7-8-9 Wystawę Gołębi Pocztowych Okręgu Białystok. Na którą serdecznie zapraszamy, w imieniu hodowców oraz wszystkich sympatyków tych pięknych ptaków. Zakończenie ligi przewidywane jest na początku lutego 2019 r. Pomimo braku łomżyńskich drużyn mecze są na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy walczą jak zwykle do ostatniej sekundy. Po 4 kolejkach najwięcej bramek strzelili Hałaburda Patryk -9, Cichy Marek- 6, Bagiński Przemysław i Grabowski Adrian – po 5. Na początku tabeli niepodzielnie od kilku lat króluje drużyna Drewniaków. Na pochwalę i uwagę zasługuje drużyna z Micka, która śmiało stawia czoła najlepszym drużynom ligi, tutaj należy przypomnieć, iż są to zawodnicy w większości 16 –letni. Jak zaobserwowaliśmy liga nadal cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy systematycznie towarzyszą emocjonującym meczom. Czekamy na kolejne mecze i zapraszamy na niedzielne zmagania w hali KOKiS.

Więcej…
 
20
listopada
2018

TERMINARZ VIII EDYCJI ROZGRYWEK MHLPN KOKiS -2018 r.

Email Drukuj PDF

TERMINARZ VIII EDYCJI ROZGRYWEK MHLPN KOKiS -2018 r.

Więcej…
 
13
listopada
2018

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Koncert dla Niepodległej

11 Listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w kolnie na scenie spotkały się wszystkie pokolenia, żeby razem wspólnie uczcić rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości Oficjalnie wszystkich widzów i wykonawców przywitał Burmistrz Miasta Kolno Pan Andrzej Duda. W klimat koncertu wprowadził licznie przybyłych tego dnia na koncert Pan Krzysztof Szubzda dziennikarz i prezenter telewizyjny, Na początek wystąpili najmłodsi mieszkańcy naszego miasta „ Leśne Duszki” z Przedszkola Nr 4, których opiekunem jest Pani Irena Chorubińska. Następnie zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1, Natalia Święczkowska, Julia Rydelek i Zespół dziewcząt z kl. VI, ich opiekunem jest Pani Elżbieta Nodzewska. W dalszej części na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2, Amelia Szymańska, Julia Wierzbicka i Zespół woklany w składzie: Zuza Odachowska, Ola Skrodzka, Nadia Krejszef, Wiktoria Olender i Jakub Liszewski opiekunem tej grupy uczniów jest Pani Beata Skrodzka. Następnie wystąpili laureaci Konkursu pieśni patriotycznej i ojczyźnianej, który odbył się w KOKiS – Ania Chmielewska- SP nr 1 Kolno – op. Małgorzata Rumińska, Wiktoria Kamińska – SP Lachowo – op. Leszek Pogorzelski, Wiktoria Czerwińska- SP2 Kolno – op. Beata Skrodzka, Julia Rakowska – I LO Kolno – op. Jolanta Rumińska, Zespół „ Dziecięcy Teatr Muzyczny” - KOKiS – op. Anna Podeszwik, Zespół „ Kolneńskie Dziewczyny z plusem” - KOKiS. Na zakończenie tej muzycznej uczty wystąpiła Katarzyna Garłukiewicz, przy akompaniamencie Urszuli Kisiel z programem „ Sto lat, dziesięć piosenek, Jedna Niepodległa”.

„ Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „ Podlasie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczpospolitej Suwerennej”

 
13
listopada
2018

MARATON PŁYWACKI W KOKiS 2018

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Popłynęli dla Niepodległej

Święto Odzyskania Niepodległości Kolno czciło na kilka sposobów, odbyły się uroczyste msze, przemarsze, akademie szkolne oraz koncert galowy. W tym samym czasie ponad 60 zawodników „ Płynęło dla Niepodległej”, w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe do kl. VI - 966 metrów tj. ok. 40 długości basenu, szkoły podstawowe kl. VII, VIII i III gimnazjalne 1410 metrów ok. 56 długości basenu, open 1918 metrów – ok.76 długości basenu w kategorii kobiet i mężczyzn na historycznych dystansach. Głównym celem maratonu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, utrwalenie historii i zachowań patriotycznych mieszkańców, popularyzacja pływania oraz, promocja naszego miasta .Organizatorem zawodów był KOKiS, a honorowym patronatem Burmistrz Miasta Kolno.

Więcej…
 
23
października
2018

Konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W dniu 7 listopada 2018 r. odbył się konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej pn. "PIEŚŃ dla NIEPODLEGŁEJ". W kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu zaprezentowało się 25 solistów i 12 zespołów we wszystkich przedziałach wiekowych, czyli od przedszkola do seniora. Jury konkursu po wysłuchaniu  wykonawców, postanowiło wytypować na Koncert Galowy w dniu 11 listopada 2018 r., jednocześnie przyznając Dużą Statuetką Konkursu, następującym uczestnikom:

1. Anna Chmielewska - z utworem "Jak szło wojsko ulicą"

2. Wiktoria Kamińska - ut. "Dziewczyna z granatem"

3. Wiktoria Czerwińska - ut. "Kolęda warszawska"

4. Julia Rakowska- ut. "Jest taki kraj"

5. Dziecięcy Teatr Muzyczny - ut. "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej"

6. Zespół "Kolneńskie Dziewczyny z plusem" - ut. "Polska wieś"

Wszyscy pozostali uczestnicy Konkursu otrzymali Małą Statuetkę Konkursu, ufundowaną przez Organizatorów. Podczas przerwy, przeznaczonej na obrady komisji, wręczono nagrody autorom najlepszych prac w konkursie plastycznym pt. "Najjaśniejsza", którą można było oglądać podczas "Konkursu Pieśni dla Niepodległej".

"Inicjatywa jest realizowanego w ramach projektu "Podlaskie Lokalnie" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej"

 

 

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

 

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Odsłon : 882998

BIP KOKiS

 BIP