plus minus gleich

logo kokis


17
lipca
2018

Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych 2018

Email Drukuj PDF

REGULAMIN

1.Cel:

-  celem Turnieju w halową piłkę nożną drużyn osiedlowych jest zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu w trakcie trwania wakacji,

-  promowanie piłki nożnej dzieci, wychowania poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizację lokalnych środowisk młodzieżowych.

2. Organizator:  Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie.

3.Termin i miejsce:

- mecze rozgrywane będą w dniach od 1.08.2018 r. do 3.08.2018r. od godziny 10:00 na hali sportowej KOKiS. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny rozpoczęcia rozgrywek.

- zgłaszanie drużyn do 30.07.2018 r. w kasie krytej pływalni, w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I- VI ,szkoły podstawowe klasy V-VII, gimnazjum.

Więcej…
 
13
lipca
2018

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 5,6 miliona złotych dofinansowania z RPO dla KOKiS

Email Drukuj PDF

Wizualizacja foto.

W piątek 29 czerwca została podpisana umowa na realizację projektu Modernizacja Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na potrzeby utworzenia Centrum Aktywizacji Społecznej. Nasz projekt znalazł się wśród 12 pozytywnie ocenionych wniosków. Kwota jaka została przyznana to 5,6 miliona, a całość projektu zamknie się kwotą 6,7 miliona złotych. W ramach projektu zostanie przeprowadzony remont budynku ośrodka, zmodernizowana  zostanie sala widowiskowa, która zostanie wzbogacona o nowe oświetlenie i nagłośnienie. Przewidziano również remont holu wejściowego (sala wystawowa) i komunikacji, przeprowadzenie prac na pierwszym piętrze. Obiekt będzie też dostępny dla osób z niepełnosprawnościami (montaż windy). W ośrodku powstanie Centrum Aktywizacji Społecznej – miejsce integracji mieszkańców i szkoleń podmiotów ekonomii społecznej.  Jest to bardzo ważny projekt dla mieszkańców naszego miasta, który znacznie ułatwi dostęp do obiektu osobom niepełnosprawnym, czy pozwoli na lepsze zaspokojenie potrzeb kulturalnych. Umowę z ramienia zarządu województwa, podpisali Jerzy Leszczyński - Marszałek Województwa Podlaskiego i wicemarszałek Maciej Żywno, a beneficjenta reprezentowały Alicja Szymańska- Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Mirosława Forfa- Księgowa KOKiS.

Relacja z podpisania umowy dostępny jest pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/k2hyhrrst2wVCUpF6

Mamy nadzieję, że zaplanowane zmiany wpłyną na jeszcze większą atrakcyjność kolneńskiego ośrodka i zachęcą kolniaków do aktywnego udziału w życiu kulturalnym miasta.

 
09
lipca
2018

IV KOLNEŃSKA BIESIADA W KOKiS

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Już po raz czwarty Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu gościł zespoły seniorskie biorące udział w kolneńskiej biesiadzie artystycznej. Organizatorami tej imprezy są Burmistrz Miasta Kolno, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu. W sobotę siódmego lipca na scenie zaprezentowało się trzynaście zespołów, które przyjechały do nas z Grajewa, Pisza, Zambrowa, Ostrowa Mazowieckiego, Wysokiego Mazowieckiego, Bielska Podlaskiego, Łomży, Grabowa, Gminy Kolno, Baranowa, Gminy Boćki i jedna solistka Pani Halina z UTW Wysokie Mazowieckie. Oczywiście Kolno w roli gospodarza, reprezentowały niezawodne Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Wszystkich uczestników biesiady powitali Andrzej Duda Burmistrz Miasta Kolno i Wojciech Sekściński Prezes KRUS, który był głównym sponsorem imprezy. Biesiada kolneńska to jedna z większych imprez w naszym regionie, która ma na celu wymianę doświadczeń artystycznych seniorów oraz ich integrację, poznawanie innych środowisk czy osób. Publiczność miała przyjemność wysłuchać starych odkurzonych utworów muzyki ludowej i cygańskiej. Nie zabrakło też piosenek z repertuaru gwiazd scen zagranicznych. Miła, przyjazna atmosfera w rytmach muzyki udzieliła się wszystkim uczestnikom i zgromadzonej publiczności, która razem z artystami ruszyła do tańca na placu biesiadnym przy KOKiS. Na koniec imprezy wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy, wręczane przez Alicję Szymańską Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Mieczysława Śniadacha Przewodniczącego Rady Miasta Kolno. Padły też słowa szczególnych podziękowań dla seniorów za ich zaangażowanie w pracę twórczą, za zapał i energię życiową, którą mogliby obdarzyć młodsze pokolenia. Zwieńczeniem wszystkiego było wspólne zaśpiewanie Sto lat dla wszystkich artystów biorących udział w tej barwnej muzycznej imprezie.

Sponsorzy IV Biesiady Kolneńskiej: Burmistrz Miasta Kolno, KRUS, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Netkomp Marcin Orłowski, Auto Partner s.c. Waldemar Rogowski i Marcin Biedrzycki, Firma Budowlana „Kolbud” sp. j. Kolno, Hurtownia Agro- Polbud „Mrówka” Kolno, Sklep Spożywczo- Przemysłowy Piotr Szymański, Sklep Spożywczy Centrum Urszula Zielińska, Piekarnia „Kraska” P. Karwowskich, Sklep z częściami zamiennymi do maszyn rolniczych Janina i Robert Ciszewscy, Sklep Mięsny ”U Mańka”, KOKiS, Agrocentrum, Usługi Transportowe i Handel Alfred Święczkowski. Wszystkim sponsorom za ich miły gest i zrozumienie potrzeb społeczności seniorskiej, serdecznie dziękujemy.

 

 
26
czerwca
2018

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 
12
czerwca
2018

FESTYN "IMIENINY JANA Z KOLNA"2018

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Tradycyjnie na plenerowym festynie „Imieniny Jana z Kolna” na powitanie lata bawiło się wielu mieszkańców miasta i przyjezdnych gości. Na imprezę 23 czerwca, zorganizowaną na bocznej płycie stadionu miejskiego, zaprosił Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Festyn rozpoczął się o godzinie 17:00 występem kolneńskiej Orkiestry Dętej pod batutą Pawła Podeszwika i towarzyszących muzykom mażoretek, które prowadzi artystyczne Pani Beata Skrodzka. Umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały grupy muzyczne i solistki z KOKiS-u. Publiczność gorąco przyjęła też występ grupy seniorów „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Przed dziewiętnastą przybyłych bawiła grupa „Bonit” wykonująca muzykę disco polo i dance. Formacja znana jest szerszej publiczności m. in. z piosenek „Jej piękna, słodka twarz" oraz „Dziewczyna z Żurnala". Duże wrażenie na odbiorcach zrobił również występ sobowtóra Maryli Rodowicz. Znane wszystkim, ponadczasowe piosenki w nowych aranżacjach, wprawiły przybyłych w doskonały nastrój. Każdy był pod wrażeniem świetnego odwzorowania utworów przez „Drugą Marylę”. Największą jednak niespodzianką po koncercie okazała się ujawniona tożsamość wykonawcy. Odtwórcą piosenek Maryli Rodowicz był Sebastian Olejniczak. Bydgoski showmen to młody artysta, który występował w takich programach jak: Szymon Majewski Show, Dzień Dobry TVN, Świry TVP2 czy pierwszej edycji Mam Talent.

Więcej…
 
08
czerwca
2018

W ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017

Email Drukuj PDF

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do krytej pływalni po modernizacji sfinansowanej ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki z zadania realizowanego pn. „Przebudowa budynku krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w zakresie dostosowania obiektu do nauki pływania, rehabilitacji i uatrakcyjnienia oferty programowej”. w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.Całkowita wartość inwestycji wyniosła : 747 000,01 PLN, kwota dofinansowania ze środków FRKF: 275 800,00 PLN.

Więcej…
 
04
czerwca
2018

Dzień Dziecka 2018 w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

1 czerwca na obiektach sportowych przy ulicy Marii Dąbrowskiej, najmłodsi mieszkańcy miasta mogli bawić się na Pikniku dla Dzieci. Organizatorami tej wspaniałej imprezy są od lat Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Przygotowano szereg atrakcji dla naszych milusińskich, a wśród nich były zjeżdżalnie i inne dmuchane atrakcje, ścianka wspinaczkowa czy jazda na „byku”. Dzieci mogły równocześnie brać udział w zabawach sportowych przygotowanych przez instruktorów KOKiS. Były to konkurencje rzutowe i sprawnościowe w których zdobywało się specjalne żetony, które wymieniało się na słodkie nagrody. Malowanie twarzy dzieciom w motylki, biedronki czy pirata zapewniały dwie urocze Panie Ewelinki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z wozem strażackim, tu dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca strażaków i pobawić się hydronetką lejąc wodę do celu, którym była tarcza oddalona o kilka metrów. Tego dnia dzieci uczęszczające do kolneńskich placówek oświatowych miały darmowe wejście na krytą pływalnię, zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kolno. Dobra pogoda i szereg atrakcji tego dnia sprawiły, że zabawa w wyśmienitych humorach trwała do godziny 21

 

 
30
maja
2018

O złotą różdżkę Dobrej Wróżki 2018

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

29 maja w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „ O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Komisja Konkursowa po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła na eliminacje wojewódzkie w Białymstoku zakwalifikować Kornelię Raszczyk i Lenę Skrodzką. Ponadto wyróżnienia otrzymali Lena Orzołek, Maja Szymańska, Oliwier Pomichowski, Maja Modzelewska, Anna Dobrowolska i Lena Ciszewska. Dla wielu uczestników tego konkursu był to pierwszy tak poważny występ przed szeroką publicznością, niejednokrotnie towarzyszyły występującym różne emocje. Jednak wszyscy mali wykonawcy spisali się na medal, dając radę tremie i przełamując strach przed występem. W przerwie przed werdyktem dzieci bawiły się wspólnie z opiekunami przy dźwiękach muzyki. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

 

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Odsłon : 850797

BIP KOKiS

 BIP