plus minus gleich

logo kokis


30
marca
2015

Jarmark Wielkanocny 2015

Email Drukuj PDF

jarmark2015

28 kwietnia tradycyjnie już od kilku lat, zawsze w sobotę przed Niedzielą Palmową, gościliśmy w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu wystawców i twórców ludowych z przedmiotami i wyrobami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi. Ponad trzydziestu wystawców z naszego regionu prezentowało swoje rękodzieła artystyczne, wśród nich najwięcej oczywiście było palm i pisanek. Nie zabrakło też innych form sztuki zdobniczej takich jak biżuteria, rzeźba czy ciekawa propozycja wyrobów sztuki użytkowej z drewna, Państwa Marcina i Agaty Szaniawskich z rameczka.com.pl. Tradycyjnie na jarmarku można było zjeść kanapkę ze smalczykiem, zagryzając ogórka kwaszonego i popijając to piwem jałowcowym. Wszystko okraszone było nutką skocznej muzyki i śpiewu występujących na scenie „Kolneńskich Dziewcząt z Plusem”. Zespół już od kilku lat bawi nas wszystkich podczas Jarmarku Wielkanocnego, na stałe wpisując się w koloryt naszej imprezy.

Galeria Foto.

 
24
marca
2015

Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

pilkahalowa2015 (Kopiowanie)

W dniu 22 marca 2015 roku na hali KOKiS w Kolnie, odbył się Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. W zawodach udział wzięło 13 drużyn z powiatu kolneńskiego, w tym również zawodnicy z Łomży, Białej Piskiej, Jeży, Janowa i Łysych. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w czterech grupach, gdzie do dalszej gry przechodziły dwie drużyny. W ćwierćfinałach spotkali się Drewniacy z Szamanami ( 0-0 ) co spowodowało, iż o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które wygrała drużyna Szamanów. Kolejnym emocjonującym spotkaniem był pojedynek pomiędzy FC Jeże, a Grot Mały Płock. Także i w tym spotkaniu padł remis ( 1-1 ), a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które wygrała drużyna FC Jeże. W innych meczach padły następujące wyniki: Promil - Agrocentrum ( 0-1 ), LZS Janowo - Uniglass ( 0 – 4 ). Po rozegraniu meczy półfinałowych rozegrany został mecz o trzecie i pierwsze miejsce.

Galeria Foto.

Więcej…
 
20
marca
2015

"Wagary z KOKiS"

Email Drukuj PDF

wagary

20 marca w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą pod nazwą „Wagary z KOKiS”. Jest to cykliczna propozycja kulturalna dla młodzieży z okazji pierwszego dnia wiosny. Tym razem publiczność mogła zobaczyć występ jednego z najbardziej cenionych polskich iluzjonistów, jakim jest Łukasz Grant. Dynamiczny pełen energii pokaz iluzji na wesoło. Tak krótko można opisać ten magiczny występ, który został ciepło przyjęty przez widownię. Na koniec podziękowania za pomysł i zorganizowanie występu, dla Dyrektor KOKiS-u Pani Beaty Orzołek w imieniu uczniów i swoim złożył Dyrektor Gimnazjum Pan Karol Choynowski.

Galeria Foto.

 
16
marca
2015

Przeglądu Amatorskich Form Kabaretowych - PAF-ka

Email Drukuj PDF

PAFKA

Regulamin Przeglądu Amatorskich Form Kabaretowych - PAF-ka

 I.Organizator: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu

 II. Cel:

         - umożliwienie zespołom wymianę doświadczeń

         - prezentacja osiągnięć poszczególnych zespołów

III. Termin:

         Przegląd odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2015 r. w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Początek przeglądu kat. I i II o godz. 10:00, kat. III – godz. 18.oo

IV.Zasady regulaminowe

   - Zespoły prezentują 15-minutowy (maksymalnie!) pogram komediowy lub satyryczny

Więcej…
 
13
marca
2015

REGULAMIN- 60 OKR ELIMINACJE POWIATOWE

Email Drukuj PDF

60OKR Regulamin

1.Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

2.Konkurs prowadzony będzie w formie czterech odrębnych turniejów:

Więcej…
 
09
marca
2015

Dzień Kobiet z "Kolneńskimi Dziewczynami z Plusem"

Email Drukuj PDF

sluzba2015

Galeria Foto.

8 marca z okazji Dnia Kobiet w Kolneńskim Ośrodku kultury i Sportu, na scenie wystąpił zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Artyści przedstawili publiczności, program kabaretowy pt. „Służba Zdrowia”. Życiowe sytuacje z poczekalni, gabinetu lekarskiego, rejestracji do lekarza czy apteki, to temat który gości w naszych domach każdego dnia. Z humorem opowiedziane historie z życia pacjentów dzisiejszej służby zdrowia, rozbawiły w przeważającej części kobiecą widownię. Nie zabrakło też akcentu związanego ze Świętem Kobiet w postaci piosenki z życzeniami od zespołu dla wszystkich pań. Miłą niespodziankę sprawił Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, który składał najlepsze życzenia z okazji „Dnia Kobiet” i wręczał kwiaty wchodzącym na przedstawienie paniom. Zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” zaprasza na kolejne swoje występy już w kwietniu br.

 
05
marca
2015

Konkurs „Radość spod kapelusza”

Email Drukuj PDF

radosc kapelusza

27 lutego odbyła się w Łomży IX edycja konkursu krasomówczego im. Hanki Bielickiej. Konkurs „Radość spod kapelusza” jest konkursem ogólnopolskim, w którym uczestniczyć mogą uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: monolog i piosenka aktorska. W tym roku Martyna Wolanowska, Ewelina Kordal, Aleksandra Cudnik i Ewelina Targońska, stanęły do rywalizacji w kategorii piosenka aktorska. Od godziny 10.00 do 14.30 trwały prezentacje konkursowe, w których wzięło udział 39 z całej polski. Prezentacje konkursowe oceniało Jury w składzie: Jan Zdziarski- profesor Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie, aktorzy: Radosław Pazura i Dorota Chotecka-Pazura. Reprezentantki Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Martyna Wolanowska i Ewelina Kordal, zdobyły wyróżnienia za interpretacje „Tango kat” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, oraz „Dobranoc panowie” Agnieszki Osieckiej, natomiast Ewelina Targońska z Eweliną Kordal zdobyły szczególne uznanie wśród organizatorów, otrzymując zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie galowym laureatów, gdzie wykonały swoje utwory konkursowe. Przed koncertem uczestnicy zostali zaproszeni do zrobienia pamiątkowych zdjęć przy Ławeczce Pani Hanki, a po części oficjalnej odbyły się spotkania indywidualne z jurorami. Galę uświetnił autorski program „|Beja show” Andrzeja Beja-Zaborskiego.

GALERIA FOTO.

 
25
lutego
2015

Bajkowy Koncert

Email Drukuj PDF

bajkowy koncert

Galeria Foto.

24 lutego w sali widowiskowej KOKiS, odbył się Bajkowy Koncert. Widownie wypełnili uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki. Młodzi artyści należący do Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS i zajmujący się sztuką wokalną mieli okazję a za razem odwagę wcielić się w postacie z bajek i wyśpiewać bajkowo-musicalowe utwory. Dziewczynki wykonały piosenki, których polskich prawykonań dokonały czołowe artystki polskiej sceny muzycznej takie jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Majka Jeżowska czy Katarzyna Łaska. Publiczność zgromadzona na sali widowiskowej śpiewała tego dnia razem z wokalistkami utwory, które znają i lubią nasze dzieci. Świadczy to o tym, że warto wracać do tych utworów i wykonywać tego typu repertuar, odkrywać i przeżywać go na nowo. Zarażać młode pokolenia dobrą ,piękną muzyką, ciepłym i motywującym przekazem. Dziewczynki śpiewały też o tym jak bliskie im są bajki Jana Brzechwy czy baśnie Braci Grimm i Jana Chrystiana Andersena, utwory ,które bawią, uczą, wychowują i wzruszają. Usłyszeć można było piosenki do tekstów Jacka Cygana i Wandy Chotomskiej dla których bajkowo-baśniowy repertuar zajmuje szczególne miejsce. W połowie koncertu na scenę przybyła w podskokach Pipi Pończoszanka ze swoją rozbawioną załogą. Publiczność szczególnym aplauzem nagrodziła Pszczółkę Maję, a utwór "Mam tę moc" z "Krainy Lodu" czy "Lustro" z bajki "Mulan", większa część publiczności wykonała (bez próby generalnej i bezbłędnie! ), wspólnie z tytułową bohaterką Elzą. Usłyszeć można było takie utwory jak "Ten za łukiem rzeki świat" i "Kolorowy wiatr "z bajki "Pocahontas", "Tej historii bieg" z "Pięknej i Bestii", "Naprawdę chcę" z "Małej Syrenki", czy rytmiczne i zabawne "Ani słowa" z "Herculesa”, a na finał cały zespół zaprezentował swingującą piosenkę "Prawie udało się", która pozwala wierzyć w to, że wszystko o czym marzymy naprawdę jest na wyciągnięcie ręki. Zarówno dla dzieci przybyłych jak i tych, które tego dnia wystąpiły było to niezapomniane przeżycie. Wykonawcy zapewniają, że materiał na następny taki koncert jest w realizacji.

Więcej…
 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 plakat mama tata
 
 

Grafiki zajęć:

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Odsłon : 443694

KOKiS współpracuje z...