plus minus gleich

logo kokis


29
sierpnia
2014

Nowe inwestycje Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu

Email Drukuj PDF

W sierpniu na obiektach sportowych KOKiS, ruszyły prace  związane z budową toru rowerowego zwanego potocznie pumptrack. Wykonywany tor jako pierwszy w podlaskim i jeden z nielicznych w Polsce, będzie miał nawierzchnię asfaltową. Celem KOKiS było, żeby tor rowerowy był w pełni wykorzystany zarówno przez rowerzystów jak również przez deskorolkowców i rolkowców , dlatego od samego początku został ulokowany przy skateparku i z nim połączony. Wybrana przez inwestora nawierzchnia stwarza właśnie takie możliwości. W chwili obecnej na powierzchni toru wylewany jest asfalt, który jest kształtowany wałkami ręcznie. Wykonawcą jest poznańska firma BTProjekt. Jak mogliśmy już zauważyc ( szczególnie użytkownicy skateparku), nie są to zwykli budowlańcy, ale ludzie z pasją, którzy każdy garb, hopkę , łuk lub bandę testują osobiście. Jak się dowiedzieliśmy, są również zawodnikami biorącymi udział w mistrzostwach w tej dyscyplinie. Prace odbywają się zgodnie z planem i jeżeli utrzyma się słoneczna pogoda zostaną zakończone w planowanym przez inwestorów terminie. Jednocześnie trwają prace przy boisku do piłki plażowej, którego wykonawcą jest Firma Piruet z Warszawy. Całkowicie profesjonalne boisko do gry w piłkę plażową na pewno zadowoli wszystkich miłośników letniego wypoczynku. Specjalnie dla kibiców siatkówki plażowej, przy boisku wysypana będzie część plażowa, na którą serdecznie zapraszamy w słoneczne dni. 

pumptrack1 pumptrack pumptrak

 
28
sierpnia
2014

Warsztaty teatralne i muzyczne

Email Drukuj PDF

warsztaty

Warsztaty teatralne i  muzyczne w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu

W dniach 4-8 sierpnia, prowadzone były warsztaty teatralne. Uczestnicy pracowali nad świadomością ciała, impostacją głosu oraz dykcją. Zajęcia urozmaicone były zabawami integracyjnymi i rytmiczno- muzycznymi, oraz małymi etiudami teatralnymi. Natomiast w dniach 18-25 sierpnia, odbyły się warsztaty wokalne w których udział wzięło 20 młodych wokalistów. W czasie warsztatów dzieci śpiewały z nut, uczyły się śpiewania na głosy. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów KOKiS. 

 

 
28
sierpnia
2014

Podsumowanie rozgrywek sportowych

Email Drukuj PDF

podsumowanie gazeta

28 sierpnia na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród za wakacyjne turnieje piłki nożnej. Cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży wakacyjne rozgrywki to jedna z wielu form rozrywek sportowych, jakie przegotował dział sportu KOKiS. Puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn i zawodników wręczali:  Sekretarz Miasta Kolno Mirosław Bajorek i Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Beata Orzołek.

Wyniki poszczególnych rozgrywek.

Mundial Drużyn Podwórkowych

Mistrz Mundialu do lat 12 drużyn podwórkowych zespół BELGII, zdobył 24 punkty strzelił 34 bramki stracił 4 bramki

Więcej…
 
26
sierpnia
2014

KRYTA PŁYWALNIA KOKiS

Email Drukuj PDF

PŁYWALNIA1

 
12
sierpnia
2014

II Biesiada Kolneńska

Email Drukuj PDF

biesiadaII

Galeria Foto.

W sobotę 09 sierpnia 2014r. na placu Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się II Biesiada Kolneńska, organizatorami której byli: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Wysokie Mazowieckie, Łomży, Grajewa, Bielska Podlaskiego, Zambrowa, Piątnicy i Rynu. Kolno reprezentował zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” działający od kilku lat w KOKiS. Łącznie w przeglądzie wystąpiło ponad 200 wykonawców. Piosenka biesiadna łączy ludzi w dobrej zabawie, o tym  można było się przekonać podczas kolneńskiej gali. Już od pierwszych artystycznych prezentacji zespołów, kiedy z głośników popłynęły melodie znanych  piosenek, publiczność zgromadzona na placu żywo reagowała śpiewając, tańcząc i wspólne się bawiąc razem z wykonawcami. Po każdej prezentacji, pamiątkowe statuetki i dyplomy ufundowane przez organizatorów, dla wykonawców wręczali: Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Beata Orzołek i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu Bogumiła Ranik.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Sponsorom II Kolneńskiej Biesiady:

 1. SONIC SYSTEM Z ZAMBROWA
 2. F.H.U POL-KRUSZ - ZBIGNIEW WOJNO
 3. NETKOMP - MARCIN ORŁOWSKI
 4. RESTAURACJA A&M
 5. KAZIMIERZ FLORCZYK
 6. SKLEP ZDZISŁAW SZYMAŃSKI
 7. KWIACIARNIA PAWEŁ TRZECIAK
 8. HURTOWNIA „MAREX”
 9. DWÓR ROGIŃSKI ZABIELE
 10. MARKET „CENTRUM”- URSZULA ZIELIŃSKA
 11. PIEKARNIA „KRASKA” ŁOMŻA
 
25
lipca
2014

Wakacyjna wycieczka na mazury

Email Drukuj PDF

wycieczkastr (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Czwartek 24 lipca, okazał się dniem pełnym wrażeń dla uczestników  mazurskiej wycieczki, zorganizowanej przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Pierwszym punktem wycieczki, było zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej i Skansenu Pszczelarstwa.  Przewodnik w skansenie wspaniale opowiadając, wprowadził nas w historię  pszczelarstwa prezentując eksponaty związane z tym  słodkim zawodem. Pomimo tak ciekawych opowieści, musieliśmy śpieszyć się na przejazd kolejką wąskotorową, która tego dnia cieszyła się dużym powodzeniem ze strony miłośników kolejnictwa. Wszystkie miejsca w wagonikach były zajęte, a dumna ciuchcia jak za czasów swojej największej świetności parła na przód do następnej stacji. Przejazd okazał się wielką frajdą dla wszystkich, a w miejscowości Sypitki do której to dojechaliśmy, można było odwiedzić muzeum korzenioplastyki. Był tu również czas na ognisko i pieczenie kiełbaski. Następnie udaliśmy się do Augustowa, gdzie czekał nas półtoragodzinny  rejs katamaranem. W drodze powrotnej do Kolna zatrzymaliśmy się na ciepły posiłek w  malowniczym Rajgrodzie, był też spacer nad brzegiem jeziora. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Kolna ok.  godziny dwudziestej. 

 
15
lipca
2014

Agenci wywiadu w KOKiS

Email Drukuj PDF

agenci wywiadu

Młodzi kandydaci na reporterów zdobywali wiedzę na temat dziennikarstwa. Przyszli adepci tego trudnego zawodu ćwiczyli dykcję, zdobywali wiedzę na temat struktury informacji dziennikarskiej, poznali podstawy prowadzenia wywiadów i obsługi aparatu fotograficznego oraz kamery video. Zajęcia odbywały się w drugim tygodniu wakacji pod fachowym okiem Pana Bogusława Bazydło. Organizatorami  warsztatów byli:  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

- Najbardziej podobała mi się praca z kamerą- podkreśla Małgosia Gębarska. Kadrowanie, nagrywanie, różne plany to coś z czym wcześniej nie miałam do czynienia w taki sposób.

- Przeprowadzenie wywiadów było dla mnie najbardziej interesujące- zaznacza z kolei Gabriela Sikora, można było się poczuć jak gwiazda telewizji.

- Mogę też dodać, ze wycieczki które przeprowadziliśmy w ramach zajęć były bardzo pouczające- mówi Justyna Chmielewska. Przykładem może być wizyta w gabinecie Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy.

- Sekrety i anegdoty  z życia dziennikarza, ponieważ myślę o tym zawodzie były dla mnie dużą inspiracją- mówi Tomasz Nowacki.

 
03
lipca
2014

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

oldboye (Kopiowanie)

29.06.2014r. na Stadionie Miejskim w Kolnie, odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorem turnieju był Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W rozgrywkach udział brały cztery drużyny z Kolna, Giżycka, Łomży i Grajewa. Po zaciętych pojedynkach w systemie każdy z każdym, pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy oldbojów z ŁKS Łomża. Drugie miejsce zajęła ekipa z Giżycka, trzecie przypadło drużynie gospodarzy turnieju. Królem strzelców został Marcin Sawko ŁKS Łomża, a najlepszym bramkarzem Artur Nadolny ŁKS Łomża. Puchary dla drużyn wręczał Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

Galeria Foto.

 
01
lipca
2014

Zakończono I rok Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Email Drukuj PDF

utw2014

Galeria Foto.

W poniedziałek, 30 czerwca, uroczyście zakończono I rok Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wśród gości zaproszonych byli m.in.: Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda,  Beata Orzołek  Dyrektor KOKiS, Mirosław Bajorek Sekretarz Miasta Kolno, Teresa Kozikowska Wice prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie,  Emilia Niedbała  Dyrektor Oddziału Banku BGŻ w Kolnie, Marcin  Śmiarowski  Kierownik Oddziału Firmy Przewozowej „Faster” w Kolnie.

Kolneński Uniwersytet Trzeciego Wieku, jak pamiętamy,  rozpoczął swoją działalność rok temu, dokładnie 25 maja 2013 r.  Jego patronem naukowym została Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży. Kolneński UTW działa przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju  Edukacji, Kultury i Sportu  w Kolnie,  a swoją siedzibę znalazł w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie odbywają się prawie wszystkie zajęcia.

Należą do niego seniorzy z terenu całego powiatu kolneńskiego.  Początkowo liczył on ok. 100 słuchaczy, obecnie  aktywnych studentów jest ok. 50.

Podobnie jak inne tego typu placówki  słuchacze UTW spotykają się na różnorodnych zajęciach, wykładach, spotkaniach integracyjnych i wyjazdach.  Przez ten rok zrealizowano  ponad 60-takich spotkań, gdzie słuchacze UTW spędzili na nich ponad  150 godzin.

Więcej…
 
30
czerwca
2014

Festyn "Imieniny Jana z Kolna" 2014

Email Drukuj PDF

fest

Galeria Foto.

 29 czerwca 2014r. mieszkańcy miasta i goście naszej kolneńskiej społeczności, mogli spędzić miło czas na Festynie „ Imieniny Jana z Kolna”, organizowanym tradycyjnie przez Burmistrza Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Pierwsze w tym dniu na scenie pojawiły się dziewczęta z  Dziecięcego Teatru  Muzycznego KOKiS,  które zaprezentowały publiczności utwory „Kochajcie Czarownice”, „Rodzinna Herbatka” czy „Duże Buty”, oraz inne wesołe piosenki do tekstów W. Chotomskiej. Następnie gościnie w naszym mieście wystąpiła młodzież z Zespołu „Kalinki”  pochodząca z  Wąsosza, która rozgrzała publiczność folkowymi utworami . Nie zabrakło też tańca na scenie, w układzie aerobiku zaprezentowały się dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II, które trenują pod okiem pani Renaty Pogorzelskiej. W rytmie dobrej zabawy i humoru po występie gimnazjalistek, zaprezentował się Zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Oficjalne otwarcie festynu w którym na zaproszenie Burmistrza Miasta Andrzeja Dudy uczestniczyli Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Antoni Kołakowski i Romualdas Kazlauskas Przewodniczący Wspólnoty „Zaścianek” z Litwy, nastąpiło po występie naszych uroczych  kolneńskich artystek.  Dalej w kolejności w barwnych strojach  wystąpił zespół „Cygańskie Serca” z Igrył, przybliżając nam kulturę cygańską. Skoczne melodie jakie płynęły ze sceny roztańczyły publiczność, która bawiła się na placu pod sceną.  W programie nie zabrakło też humoru, a ten zapewnił nam kabaret 44- 200 z Rybnika w swoim godzinnym przedstawieniu przed występami Gwiazd Wieczoru, Zbigniewem  Wodeckim z zespołem i Zespołem „ Red Lips” na które tłumnie przybyła publiczność. 

 
26
czerwca
2014

KOKiS zaprasza na otwarcie wystawy

Email Drukuj PDF

patrz

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy wielkoformatowej pn. „Patrz Człowiek” w dniu 29 czerwca o godz. 15:45. Jest to zbiór fotografii z realizacji projektu w którym udział brały miasta naszego regionu: Białystok, Ciechanowiec, Knyszyn, Kolno i Orsza. W tych miastach prowadzone były działania artystyczne na rzecz integracji i poszanowania wartości drugiego człowieka, owocem tych działań jest między innymi wystawa, która wyeksponowana jest na budynku hali sportowej KOKiS. 

LOG01urzadmarszal

 
16
czerwca
2014

Pierwsze miejsce zawodniczki UKS KOKiS

Email Drukuj PDF

asia

W dniach 13-15 czerwca 2014 r. w Wilnie rozegrano 4th LITHUANIAN CADET & MINI CADET OPEN w tenisie stołowym, będący memoriałem ku czci  znakomitej trenerki litewskiej Brone Balaisiene. W turnieju znajdującym się w kalendarzu zarówno europejskiej (ETTU) i światowej (ITTF) federacji tenisa stołowego,€“ zagrało 180 zawodników z 12 krajów: Norwegii, Finlandii, Szwecji, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Holandii, Czech, Polski, Łotwy, Estonii i Litwy. Poziom turnieju był wysoki, ponieważ bardzo silne reprezentacje wystawiły ekipy Rosji, Litwy Białorusi i Ukrainy. W zawodach z powodzeniem wystąpiła zawodniczka UKS Kokis Kolno-Joanna Sokołowska, która zwyciężyła w najliczniej obsadzonej kategorii mini-cadet (56 uczestniczek).

 
04
czerwca
2014

KOKiS z okazji 25 rocznicy wolnych wyborów

Email Drukuj PDF

koncert-muzyczna

4 czerwca w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, z okazji 25 rocznicy wolnych wyborów na  „ Muzyczną Lekcję Historii”, zaprosił nas zespół „ Niebieskie Migdały” działający w KOKiS. Zespół wykonał dobrze znane wszystkim miłośnikom muzyki, utwory polskich kompozytorów. „Mury”, „Obława” czy „Nie gniewaj się na mnie Polsko”, to teksty które jak zawsze zmuszają słuchacza do zadumy i refleksji o życiu, szacunku i miłości do ojczyzny.

 
04
czerwca
2014

Rymowanki-pogadanki w KOKiS

Email Drukuj PDF

rymowankistr (Kopiowanie) Galeria Foto.

2 czerwca na deskach sali widowiskowej  Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyły się spektakle z serii „Rymowanki-pogadanki od Pawełka i Anki” ,w których wzięły udział dzieci należące do Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS. W przedstawieniach wzięło udział 45 wykonawców w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zaprezentowały wiersze oraz piosenki do tekstów Wandy Chotomskiej. Publiczność zgromadzona na widowni usłyszała piosenki takie jak: ”A ja mam psa”, „Nie płacz mała”, „Rodzinna herbatka”, „Duże buty”, „Kochajcie czarownice”, czy ”Woogie-boogie dla papugi” oraz wiersze „Piegozbyt”, „Koguty” ,”Dziadek na rowerze”… Młodzi artyści zagrali również spektakl wieczorny dla najbliższych, oraz kolneńskiej publiczności. Spektakl ten wzbogaciły występy solowe, duety wokalne oraz pokaz Mażoretek przygotowany przez panią Beatę Skrodzką. Można było usłyszeć piosenki dla mam takie jak „Kołysanka dla mamy”, „Co się stało z mama”, „Najpiękniejsze świeto”, czy „Jesteś mamą”, tatusiów „Daj mi rękę tato” czy dziadków „Dyrygent”. Niespodzianką były „zawiłości miłości”-miłosne historie na podstawie tekstów Doroty Gellner opowiadane przez młodych aktorów z grupy teatralnej. Ponad godzinne wieczorne spotkanie upłynęło w niezwykle ciepłej, rodzinnej i wesołej atmosferze, a występ "Czarownic" tylko momentami przyprawiał o dreszcze, gdy ze sceny powiało chłodem, grozą i magią. Zapraszamy na kolejne spotkania z tej serii już po wakacjach.

Więcej…
 
01
czerwca
2014

Z okazji Dnia Dziecka w KOKiS

Email Drukuj PDF

dzien dziecka2014

Galeria Foto.

Z okazji Dnia Dziecka, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta szereg atrakcji. Już w sobotę 31 maja, dzieci mogły bawić się od godziny piętnastej, na placu wewnętrznym KOKiS. Specjalnie dla nich rozstawione zjeżdżalnie czy trampolina bunge cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku. Szczególnie , że wejście na te urządzenia było darmowe. Dodatkowo na placu animatorzy przygotowali różnego rodzaju zabawy w których uczestnicy mogli pokazać swoje zdolności wokalno – muzyczne, taneczne czy wykazać się sprawnością fizyczną. Można było zrobić sobie bajkowy makijaż na twarzy, albo wykonać własnoręcznie naszyjnik z koralików. Zabawa w miłej rodzinnej atmosferze trwała do godziny dwudziestej.

Natomiast 1 czerwca 2014r., dzieci uczęszczające do placówek oświatowych zarządzanych przez Burmistrza Miasta Kolno, miały wstęp wolny na krytą pływalnię KOKiS.

 
28
maja
2014

O złotą różdżkę Dobrej Wróżki- 2014

Email Drukuj PDF

ozlota2014 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

28.05.2014r. w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków pn.  „ O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. W tym roku Komisja w składzie: Pan Dariusz Piekarski i Panie Maria Bućko, Barbara Sielawa, po wysłuchaniu rekordowej liczby uczestników biorących udział w konkursie (siedemdziesięciu czterech recytatorów). Postanowiło wyróżnić: Mateusza Bągarda, Amelię Szymańską i Agatę Święczkowską. Na eliminacje wojewódzkie w Białymstoku zakwalifikowano następujące osoby: Karola Kulczewskiego, Adama Podeszwika i Mateusza Jarzyło. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. 

 
26
maja
2014

Wiadomości sportowe KOKiS

Email Drukuj PDF

W dniu 23 maja, na głównej płycie boiska Stadionu Miejskiego w Kolnie, odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorem, którego był Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Mimo, że pogoda nie pomagała piłkarzom , to trzeba przyznać że turniej stał na dobrym poziomie. Grano twardo , ale z poszanowaniem przeciwnika. Do rozgrywek zgłosiło się pięć zespołów,  mecze rozegrano systemem, każdy z każdym i dopiero ostatnie  spotkania wyłoniły zwycięzców turnieju.

Więcej…
 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 
 WAKACJE KULTURA2014

 

Grafiki zajęć:

Grafik zajęć kulturalnych:

 

Grafik zajęć sportowych:

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Odsłon : 380200

KOKiS współpracuje z...