plus minus gleich

logo kokis


14
kwietnia
2014

Konkurs Plastyczny "Wielkanocne Rozmaitości"

Email Drukuj PDF

 DSC0630  DSC0636

Wyniki konkursu plastycznego pt. „ Wielkanocne Rozmaitości”, organizowanego przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Na konkurs nadesłano 160 prac, wśród nich były palmy wielkanocne, pisanki i kartki świąteczne. Najliczniej w konkursie reprezentowana była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kolnie. Tradycyjnie od lat w konkursie przyznajemy tylko wyróżnienia, nie przyznajemy poszczególnych miejsc w kategoriach konkursowych. Dlatego wszyscy wyróżnieni młodzi artyści, mogą czuć się zwycięzcami. Organizator składa podziękowania opiekunom uczniów, za przygotowanie ciekawych i dobrze wykonanych prac, oraz za wzbudzenie zainteresowania wśród wychowanków, naszym konkursem. Wystawa prac na I piętrze w budynku KOKiS przy ul. M. Konopnickiej 4- Zapraszamy.

Więcej…
 
13
kwietnia
2014

Jarmark Wielkanocny 2014- KOKiS

Email Drukuj PDF

jar2014

Galeria Foto.

12.04.2014r. w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, już po raz dziewiąty gościliśmy twórców ludowych na Jarmarku Wielkanocnym. Tradycyjnie, można było kupić palmy, pisanki, wyroby związane z kuchnią regionalną i inne przedmioty rękodzieła artystycznego. Kupującym, jak i wystawcom, czas umilał zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, który w swoich kilku wejściach zaśpiewał dawne, dobrze wszystkim znane przeboje. Jarmark Wielkanocny ma na celu pokazanie mieszkańcom różnych form rękodzieła artystycznego. Jest też miejscem spotkania dla twórców, którzy mogą wymienić się doświadczeniem w pracy artystycznej. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, jako organizator dziękuje wszystkim wystawcom i osobom bezpośrednio zaangażowanym w pracę przy jarmarku. Do zobaczenia za rok.

 
08
kwietnia
2014

Mały Konkurs Recytatorski 2014 w KOKiS

Email Drukuj PDF

recyt Galeria Foto.

8 kwietnia w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyły się eliminacje powiatowe XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego pn. „Baje, bajki, bajeczki…”. Jury konkursu w składzie: Irena Kozicka- Przewodnicząca, Eugeniusz Regliński i Dariusz Wróblewski, po wysłuchaniu 41 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, postanowiła zakwalifikować na eliminacje wojewódzkie w Białymstoku następujące osoby: w kat. klas I-III Igę Kozikowską- Szkoła Podstawowa w Stawiskach i w kat. klas IV- VI Ewelinę Truszkowską- Szkoła Podstawowa Konopki Monety. Przyznano też wyróżnienia dla następujących recytatorów: Julii Kozikowskiej- Szkoła Podstawowa w Małym Płocku, Jakubowi Pękewicz- Szkoła Podstawowa Konopki Monety, Magdzie Nikonowicz- KOKiS i Pawłowi Biedrzyckiemu- GOK Grabowo. Uczestnicy konkursu, byli bardzo dobrze przygotowani przez swoich opiekunów, którym należą się brawa za ich ciężką pracę, która dała efekt w postaci wysokiego poziomu powiatowych eliminacji. Serdeczne podziękowania od organizatora, dla członków jury: Pani Irenie Kozickiej, Panu Eugeniuszowi Reglińskiemu, oraz Panu Dariuszowi Wróblewskiemu. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Eliminacje wojewódzkie odbędą się 23 maja w Białymstoku.

 
07
kwietnia
2014

V edycja Międzyzakładowej Ligi w halową piłkę nożną o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

halowa16

Galeria Foto.

6 kwietnia zakończyła się V edycja Międzyzakładowej Ligi w halową  piłkę nożną o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorem tych piłkarskich zmagań jest Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Po pasjonujących spotkaniach w ostatniej kolejce doszło do szeregu niespodzianek. Największą jest chyba porażka dotychczasowego  wicelidera drużyny Pogotowia Ratunkowego z piłkarzami Stolarzy- Orlen 0-5, czym zawodnicy Pogotowia zaprzepaścili szanse na wysoką lokatę w turnieju, spadając ostatecznie na piąte miejsce.  Pierwszą przegraną zanotowali też piłkarze OSP Turośl przegrywając po zaciętym, obfitującym w kary widowisku  z Mlekpolem Kolno. Tym samym drużyna Mlekpolu Kolno zajęła w zawodach ostatecznie II miejsce, a drużynie z OSP Turośl porażka nie zaszkodziła w zdobyciu I miejsca w turnieju. Na trzecim miejscu po wygranej w ostatnim meczu zameldowała się drużyna OSP Mały Płock. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik OSP Turośl- Marek Cichy, który strzelił 17 bramek. Puchary i medale dla zwycięzców wręczyli, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda i Wójt Gminy Turośl Piotr Niedbała. Na koniec podziękowania dla zawodników i sędziów za wspaniała widowiskową grę w turnieju, za propagowanie czynnego wypoczynku, wypowiedział w ciepłych słowach Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. 

Więcej…
 
27
marca
2014

„Muzyczna podróż przez wieki” w KOKiS

Email Drukuj PDF

muzyczna

27 marca w sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, miał miejsce niezwykły koncert. W muzyczną podróż przez wieki, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kolnie i zaproszoną młodzież Zespołu Szkół Technicznych, zabrali panowie: dr Mateusz Goc  i  mgr Adam Januszkiewicz. Prowadzący nietypową lekcję muzyki dr Mateusz Goc (członek orkiestry Filharmonii Kameralnej im. w. Lutosławskiego w Łomży i Prorektor WSZiP im. B. Jańskiego w Łomży), w sposób lekki i zabawny przybliżył uczestnikom spotkania poszczególne muzyczne epoki od średniowiecza do czasów obecnych. Omawiając najwybitniejszych twórców muzyki z poszczególnych epok, panowie prezentowali utwory wykonując muzykę mistrzów na waltornię z towarzyszeniem fortepianu. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu utwory takich mistrzów jak A. Vivaldi, J. S. Bach, W. A. Mozart, F. Chopen czy G. Bizet. Prezentując współczesną muzykę muzycy zagrali motywy z filmów m.in. z „Piraci z Karaibów”, „Gwiezdne Wojny” czy „Podróż”, a na zakończenie muzycznego spotkania zagrali przebój roku 1986 „ The Final Countdown” zespołu Europe. Dla wielu słuchaczy przybyłych do KOKiS tego dnia, ta niezwykła muzyczna  podróż w czasie była za krótka. Organizatorami spotkania byli: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kolnie, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu i Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży.

 
24
marca
2014

Koncertowo pierwszego dnia wiosny w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu

Email Drukuj PDF

destylacja (Kopiowanie)

Ciekawe propozycje kulturalne pierwszego dnia wiosny, przygotował Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Już od rana wspólnie z Gimnazjum Jana Pawła II w Kolnie z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca, odbyła się prezentacja i krótki wykład przygotowany przez uczniów na temat zasobów wody pitnej na świecie. Następnie w części artystycznej wystąpiła młodzież z gimnazjum, która zaprezentowała znane światowe utwory muzyczne. Popisy wokalne i instrumentalne młodych wykonawców przypadły do gustu wychowawcom i ich rówieśnikom, którzy nagradzali artystów gromkimi brawami. Na zakończenie tej części programu zebrani  w kawiarni KOKiS, mogli spróbować swych sił i pokazać zdolności manualne w mini warsztatach plastycznych, wykonując bransoletki z rzemyków. Warsztaty plastyczne i drugą część atrakcji w postaci koncertu zespołu The Stylacja, przygotował Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Tu młodzież mogła wysłuchać dobrej muzyki w skocznych wiosennych rytmach. Zespół The Stylacja jeszcze raz tego dnia wystąpił z koncertem o godzinie 19:00, dla szerszej kolneńskiej publiczności. Żywa i szybka muzyka zagrana profesjonalnie przez muzyków z Łodzi i tym razem została dobrze przyjęta przez widownię. Szczególnie na słowa uznania zasługuje sekcja instrumentów dętych oraz show sceniczny klawiszowca, którego niespożyta energia udzieliła się nawet starszej grupie publiczności. Było wiosennie, zabawnie i muzycznie pierwszego dnia wiosny za sprawą Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. 

Galeria Foto.

 
19
marca
2014

Turniej piłki siatkowej dziewcząt pod patronatem Starosty Kolneńskiego

Email Drukuj PDF

W turnieju rozegranym w sobotę 15.03.2014 r na hali sportowej KOKiS, zmierzyło się ze sobą siedem zespołów dziewcząt reprezentujących sześć szkół ponadgimnazjalnych z czterech miast województwa podlaskiego. Organizatorzy zawodów to: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, honorowy partonat nad imprezą objął Starosta Kolneński, w którego imieniu zawody otworzył wicestarosta Wojciech Sekściński w obecności przewodniczącego Rady Miasta Kolno Mieczysława Śniadacha.

Po zaciętej rywalizacji w półfinałach, oraz meczach finałowych pierwsze miejsce zajęły zawodniczki ZSEiO Łomża, przed ZS nr 2 Grajewo.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Ewelina Kliś z ZS nr 2 w Grajewie.

Poziom sportowy zawodów był wysoki. Cieszy też fakt, że udało się zgromadzić tak dużą ilość drużyn żeńskich biorących udział w siatkarskim turnieju. Rozgrywki przebiegały w przyjaznej i sportowej atmosferze. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację turnieju.

Wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów sportowych.

Więcej…
 
10
marca
2014

Magic Show w KOKiS

Email Drukuj PDF

magic

Galeria Foto.

 Z okazji Dnia Kobiet, 9 marca w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu na sali widowiskowej, wystąpił znany i ceniony iluzjonista Łukasz Grant. Spektakularne sztuki magiczne, poczucie humoru artysty, urocza asystentka i dobra muzyka podczas programu artystycznego, zostały dobrze przyjęte przez kolneńską publiczność. Dodatkową atrakcją, była możliwość uczestniczenia w pokazie osób z widowni. Było zabawnie, magicznie i czarująco, a show na długo zostanie w pamięci osób, które tego dnia przybyły na występ do naszego ośrodka.

 

 

 
10
marca
2014

Halowy Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza miasta Kolno

Email Drukuj PDF

p (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W niedzielę 9 marca, na hali sportowej KOKiS, odbyły się rozgrywki w piłkę nożną młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Turniej został zorganizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu i Kolneński Klub Sportowy „Orzeł”. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. W turnieju rangi międzywojewódzkiej udział wzięły drużyny z województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Zawodnicy z roczników 2003-2005 i w tym gronie jedna dziewczyna, która grała w drużynie Akademii Piłkarskiej Turośl, stworzyli ciekawe piłkarskie widowisko, obfitujące w sytuacje podbramkowe i szybkie akcje w polu. Młodzi zawodnicy pokazali wolę walki, dobre przygotowanie techniczne i umiejętność rozgrywania piłki w drużynie. Po wyczerpujących spotkaniach, których w sumie odbyło się dwadzieścia osiem w turnieju, pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy ŁKS Łomża. Drużyna grająca najbardziej dojrzały futbol, mająca w swoim składzie obiecujących piłkarzy. Drugie miejsce zajęła drużyna Mamry Giżycko, a trzecie UKS AP Ostrów Mazowiecka. Zespół „Orła” Kolno uplasował się na czwartym miejscu, ale na uwagę zasługuje fakt wygranej ze zwycięzcą turnieju-drużyną ŁKS Łomża. Królem strzelców został zawodnik Orła Kolno- Mateusz Koc, który zdobył 10 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrany został Krzysztof Mastyka- „Mamry” Giżycko. MVP turnieju został Łukasz Świderski z M-ŁKS Łomża. Drużyny otrzymały puchary i medale ufundowane przez organizatorów. Słowa podziękowania za przygotowanie i sprawną organizację zawodów od Dyrektora KOKiS-u Beaty Orzołek popłynęły do instruktora Sławomira Stanisławskiego. 

Więcej…
 
10
marca
2014

VIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej

Email Drukuj PDF

julita (Kopiowanie)

8 marca w Łomży, odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej pt. „Radość spod kapelusza”. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu reprezentowały Julita Szczech, Martyna Wolanowska i Paulina Kmieć. W konkursie wzięło udział 38 młodych wykonawców m.in. z Łodzi, Suwałk, Lidzbarka Warmińskiego, Wysokiego Mazowiecka i Białegostoku. Największą, popularnością wśród wykonawców cieszyły się teksty Agnieszki Osieckiej, Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: monolog- wiersz i piosenka kabaretowa. Jury w składzie Zofia Adamska, Katarzyna Szmitko, aktor i kompozytor Krzysztof Dzierma, aktor i reżyser Krzysztof Zemło oraz przewodniczący jury prof. Jan Zdzierski, postanowiło przyznać Julicie Szczech II miejsce w konkursie. Julita otrzymała dyplom, statuetkę oraz nagrodę pieniężną, natomiast Martyna Wolanowska otrzymała wyróżnienie. Obie wokalistki zostały zaproszone przez organizatora konkursu do wzięcia udziału w uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Centrum Kultury przy szkołach katolickich w Łomży. Julita Szczech zaśpiewała piosenkę Agnieszki Osieckiej „Miasteczko cud”, a Martyna Wolanowska „Julię” Bronisława Maja. Wręczenie nagród poprzedził występ Teatru Nikoli, który przedstawił pełną humoru sztukę pt. „Maruczella”.

Galeria Foto. 

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 
 kartka

 

Grafiki zajęć:

Grafik zajęć kulturalnych:

 

Grafik zajęć sportowych:

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Odsłon : 325873

KOKiS współpracuje z...