plus minus gleich

logo kokis


23
stycznia
2015

UTW gościła młodzież gimnazjalną z Kolna

Email Drukuj PDF

sadnad

W piątkowe przedpołudnie 23 stycznia, grupa teatralna UTW gościła młodzież gimnazjalną z Kolna. Członkowie kolneńskiego UTW, powtórzyli ( premiera odbyła się 9 grudnia ubr. ) inscenizowany „Sąd nad latarnikiem” – Stanisława Iłowskiego. Młodzież gromkimi brawami nagrodziła występ seniorów z UTW. Następnie z inicjatywy opiekunki gimnazjalistów P. Barbary Pikulińskiej wywiązała się dyskusja na tematy związane z przedstawieniem. To nie pierwsze spotkanie międzypokoleniowe w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, na którym młodzież i seniorzy potrafią wspólnie dobrze się bawić.

 
19
stycznia
2015

FERIE ZIMOWE W KOKiS ZAPRASZAMY

Email Drukuj PDF

ferieKULTURA2015 SPORT2015

 
18
stycznia
2015

Koncert Moniki Kuszyńskiej

Email Drukuj PDF

monika kuszyńska

MONIKA   KUSZYŃSKA w Kolnie

18 stycznia na zaproszenie Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, gościła z koncertem piosenkarka i autorka tekstów Monika Kuszyńska. Towarzyszący jej muzycy to: Kuba Raczyński- saksofony i Rafał Stępień- piano. Tłumnie przybyła widownia mogła wysłuchać piosenek autorskich wokalistki, jak i tych wylansowanych przez piosenkarkę: „Maj”, czy „Bezimienna”. Artystka przybliżyła publiczności drogę swojej kariery, którą przerwał w maju 2006 r. tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wrócła do aktywnego życia, ale przede wszystkim powróciła do swojej pasji, jaką jest śpiewanie. Dzięki tej pasji, dzisiejszego dnia mogliśmy podziwiać piękno głosu, ale też nabrać w serca nadziei. Zaczerpnąć energii życiowych od Pani Moniki, której to wokaliska przekazuje ogrom swoim słuchaczom ze sceny. Wspaniały koncert przypadł do gustu kolneńskiej publiczności, która brawami na stojąco podziękowała artystce za jej występ. Na zakończenie kwiaty w imieniu publiczności wręczyła wokalistce, Beata Orzołek Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury Sportu.

 
18
stycznia
2015

XVII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW OBRZĘDOWYCH

Email Drukuj PDF

obrzendowe2015

17 stycznia 2015r. w Sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się XVII Przegląd Zespołów Obrzędowych. Komisja w składzie: Józef Zyśk, Stanisław Rojecki i Bogumiła Ranik, po wysłuchaniu wszystkich zespołów biorących udział w przeglądzie, postanowiło zakwalifikować na Przegląd Wojewódzki do Hajnówki następujące zespoły: „Urwisy”- SP Konopki Monety, „Herody”- GOK Turośl. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone okolicznościowymi statuetkami i dyplomami, które ufundowali organizatorzy: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu w Kolnie.

Galeria Foto.

 
14
stycznia
2015

23 Finał WOŚP w KOKiS

Email Drukuj PDF

wosp2015

23 Finał WOŚP w Kolnie

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w tym roku współpracował ze Stowarzyszeniem Kolno 4x4 przy organizacji WOŚP w naszym mieście. Najbardziej nasza pomoc była widoczna w godzinach popołudniowych. Właśnie od godziny 16:00 w kawiarni KOKiS, odbyły się koncerty i licytacje przedmiotów na rzecz orkiestry. Publiczność mogła usłyszeć Zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, wokalistki z KOKiS: Martynę Wolanowską i Ewelinę Targońską. Na rockowo zagrali „Dożynkersi”, a na zakończenie wystąpił The BL Blues Band w ciepłym bluesowym brzmieniu. W przerwach między występami przeprowadzone były licytacje, a na zakończenie zebrani na placu KOKiS mogli popatrzeć na światełko do nieba.  Galeria Foto.

 
13
stycznia
2015

Miejska Liga Halowej Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

halowa 2015 (Kopiowanie)

Dobiegły końca rozgrywki w Halową Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorem tych zawodów, cieszących się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta jest Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Po zaciętych ligowych meczach, końcowy sukces odnieśli piłkarze „Drewniaków”. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z ZST Kolno, a trzecie miejsce drużyna LZS Turośl. Wyjątkowo wygląda klasyfikacja najlepszego strzelca, aż trzech piłkarzy otrzymało to trofeum strzelając po 12 bramek swoim rywalom, są to: Damian Bastek, Piotr Nerko i Wiesław Rybicki.

Galeria Foto.

Więcej…
 
12
stycznia
2015

IX KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 2015

Email Drukuj PDF

pastoralki2015 (Kopiowanie)

9 stycznia w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek o „Kryształowego Aniołka”. Organizatorzy konkursu: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu w Kolnie.W tym roku gościliśmy na naszej scenie ponad 100 wykonawców w różnych kategoriach wiekowych z terenu województwa podlaskiego. Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Konopka, Irena Kozicka, Stanisław Rojecki i Monika Sekścińska, po wysłuchaniu wszystkich solistów i zespołów biorących udział w konkursie, postanowiła przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach.

Galeria Foto.

Więcej…
 
29
grudnia
2014

„Rymowanki-pogadanki od Pawełka oraz Anki” pt. „Mały świat”

Email Drukuj PDF

rymowanki grudzien

Galeria Foto.

Dnia 17 grudnia w sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, po raz ósmy odbyło się przedstawienie edukacyjne z cyklu „Rymowanki-pogadanki od Pawełka oraz Anki” pt. „Mały świat”. Spektakl został stworzony w oparciu o teksty Danuty Wawiłow i skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mali aktorzy wykonali takie utwory jak „Nie wiem to”, „Szybko”, ”Czegoś mi się chce”, ”Wędrówkę” , ”Jak tu ciemno”, „Nocnego marka” i wiele innych. Utworom towarzyszyły zaskakujące i przejmujące aranżacje muzyczne, doskonale ilustrujące nastrój wierszy. Ujmująca swym pięknem scenografia, dodała ciepłego klimatu przedstawieniu. Tradycją Rymowanek jest to, że nasi mali aktorzy grają trzy spektakle m.in. dla szkół podstawowych, przedszkoli oraz mieszkańców Kolna . Spektakl pt. „Mały Świat” był o dzieciach i skierowany był do dzieci , dotyczył dziecięcego postrzegania świata, pragnień, stosunku do dorosłych, relacji koleżeńskich ,miłości do zwierząt, lęków przed nieznanym i o tytułowym „Nocnym marku”. Dzieci na widowni doskonale kojarzyły utwory prezentowane na scenie , momentami usłyszeć można było tekst dopowiadanych kwestii płynący z widowni . Wiersze pani Danuty i nastrój jaki ze sobą niosą na długo pozostaną w naszych i widowni sercach.

W przedstawieniu wzięły udział:

Natalia Kuklińska, Ada Kuliś, Julia Wyrwas, Daria Cudnik, Amelia Szymańska, Maja Siwik, Patrycja Wygnalska, Julia Wierzbicka, Ania Maria Filipkowska ,Wiktoria Czerwińska, Nikola Domańska, Julia Rydelek, Emilia Klonowska, Paulina Ramotowska, Julia Jermakow, Wiktoria Chmielewska, Wiktoria Wojsłąw, Dominika Biedka, Natalia Święczkowska, Kasia Kuczewska, Ania Filipkowska, Natalia Szymańska, Milena Filipkowska.

 
06
grudnia
2014

I Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

mikolajkowy2014

6 grudnia w Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się I Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Organizatorami zawodów byli: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu i Kolneński Klub Sportowy „Orzeł”, a sponsorem głównym zawodów był Mlekpol Grajewo. Osiem drużyn biorących udział w rozgrywkach, zostało podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły. W grupie A znalazły się następujące zespoły: Baltijos Akademia, M-ŁKS Łomża, BSP Jagiellonia Białystok i Mamry Giżycko. Natomiast w grupie B rywalizowały zespoły z AP Ostrów Mazowiecka, FK Soleczniki, MOSP Jagiellonia Białystok i Orzeł Kolno. Po pasjonujących i zaciętych pojedynkach grupowych do półfinałów awansowały drużyny: BSP Jagiellonia, Mamry Giżycko, MOSP Jagielonia i FK Soleczniki. W pierwszym meczu półfinałowym zawodnicy BSP Jagielonia wygrali 4-0 z FK Soleczniki. Natomiast rywalizacja w drugim meczu półfinałowym pomiędzy MOSP Jagielonia i Mamry Giżycko rozstrzygnęła się dopiero w rzutach karnych, które wygrali zawodnicy z MOSP Jagielonia 2:1. W finale spotkały się drużyny z Białegostoku, a lepszą okazała się BSP Jagiellonia Białystok. Najlepszym strzelcem został Oskar Dziermański z BSP Jagiellonia, najlepszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Sacharewicz z MOSP Jagiellonia, a najlepszym bramkarzem Mastyka Krzysztof z Mamry Giżycko.Na zaproszenie Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, na zawody przybył sam Św. Mikołaj z koszem pełnym słodyczy, który tego dnia dopingował wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju.

Galeria Foto.

Więcej…
 
06
grudnia
2014

I Kolneński Jarmark Bożonarodzeniowy

Email Drukuj PDF

narodzeniowy (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W sobotę 6 grudnia w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, po raz pierwszy zorganizowany został Kolneński Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje prace wystawiło czternastu twórców rękodzieła artystycznego. Przepiękne ozdoby choinkowe, wycinanki kurpiowskie, mikołaje, aniołki i inne przedmioty sztuki użytkowej, to wszystko można było zobaczyć i kupić dzisiejszego dnia. Jarmark w swojej formie ma na celu przedstawienie twórczości artystycznej naszych rodzimych artystów, jak i pokazanie oraz kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Mamy wszyscy nadzieję , że Jarmark Bożonarodzeniowy będzie się rozrastał i za rok zagości na nim więcej wystawców i kupujących, tego państwu i sobie życzymy. Zapraszamy

 
01
grudnia
2014

Sukcesy naszych wokalistów w Piszu

Email Drukuj PDF

pisz2014 (Kopiowanie)

29 listopada dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach wokalnych Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu wzięła udział w VIII  Festiwalu Piosenki Polskiej „Masz szanse więc śpiewaj”  O Złotą Nutę Pisza. W konkursie wzięło udział ok  70 wykonawców. Konkurs rozpoczął się o godzinie 12.OO,  a rywalizacje zakończyły się tuż  przed  koncertem galowym o godzinie 18.00.W pierwszym etapie uczestnicy  wykonali jedną piosenkę,  po czym trzy osoby z każdej kategorii otrzymywały nominacje do drugiego etapu, którym był koncert galowy.

W pierwszej kategorii 6-7 lat zwyciężył Adam Podeszwik z Kolna, w drugiej kategorii 8-10 pierwsze miejsce zajęła Natalia Święczkowska z Kolna, drugie miejsce w tej kategorii  Julia Rydelek z Kolna a trzecie miejsce Wiktoria Czerwińska również z  Kolna. W  następnej  kategorie 11-13 wygrała Ewelina Targońska reprezentantka Kolna. Aleksandra Cudnik zajęła drugie miejsce w swojej kategorii  14-16 a Ewelina Kordal w kategorii open wywalczyła  trzecie miejsce.

Wokalistom gratulujemy.  17 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy na przedstawienie muzyczne „Rymowanki –pogadanki od Pawełka oraz Anki” w wykonaniu najmłodszych śpiewających artystów. Wszystkich uczestników  konkursu będzie można usłyszeć  25 stycznia w  Koncercie Noworocznym. Serdecznie zapraszamy. 

Galeria Foto.

 

 
26
listopada
2014

NA WESOŁO O SŁUŻBIE ZDROWIA

Email Drukuj PDF

sluzba zdrowia (Kopiowanie)

25 listopada 2014r. na sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się kolejna premiera Kabaretu „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Tym razem artyści zaprezentowali się z programem rozrywkowym, obnażającym niedoskonałości systemu podstawowej opieki lekarskiej w naszym kraju. Często życiowe sytuacje z poczekalni, gabinetu lekarskiego czy rejestracji do lekarza, to najlepszy temat dla kabaretu. Dlatego liczna widownia, doskonale znająca problemy dzisiejszej służby zdrowia co chwila wybuchała śmiechem i nagradzała brawami wykonawców. Na zakończenie ciepłe słowa uznania za działalność kulturalną Zespołu „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, wypowiedział Sekretarz Miasta Kolno Mirosław Bajorek, który razem z  Panią Beatą Orzołek- Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, wręczyli kwiaty naszym aktorom. Program o służbie zdrowia, doskonale odebrany przez widownię zostanie powtórzony na początku przyszłego roku. Powiadomimy Państwa o terminie na naszej stronie i w mediach lokalnych. Zapraszamy.

Galeria Foto.

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 
 KOT

Grafiki zajęć:

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odsłon : 424884

KOKiS współpracuje z...