plus minus gleich

logo kokis


20
października
2016

Uniwersytet Trzeciego Wieku w KOKiS

Email Drukuj PDF

utw2016

Galeria Foto.

Kolneńscy seniorzy zainaugurowali cykl spotkań w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inicjatywa skierowana do starszych osób zapoczątkowana została w 2012 roku i cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku odbyło się 19 października – w przededniu Europejskiego Dnia Seniora - w sali kawiarnianej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Wagę uroczystości zaakcentowało odśpiewanie Hymnu Państwowego i pieśni Gaude Mater Polonia.

Jesień życia nie musi być smutna ani nudna – zgodnie twierdzą seniorzy. Wspólne celebrowanie świąt, wyjazdy integracyjne, ogniska, zabawy andrzejkowe, marsze z kijkami, zawody sportowe i organizowane ciekawe wykłady to propozycje, by wypełnić wolny czas osób przebywających na emeryturze. - Nawet rozmowy o codziennych troskach czy trapiących dolegliwościach wśród tak fajnej grupy przybierają inny wymiar – mówią seniorzy. - Miejsca wśród nas wystarczy dla każdego – trzeba tylko trochę chęci i mobilizacji, by wyjść z domu i rozpocząć z nami fajną przygodę – zachęca osoby 50+ do wstąpienia w szeregi UTW Bogumiła Ranik.

Więcej…
 
20
października
2016

Kolejne sportowe zajęcia w KOKiS

Email Drukuj PDF

rolkii

18 października ruszyły zajęcia sekcji rolkarskiej w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Do grupy zapisało się 15 osób w wieku od 5 do 12 lat, o różnym poziomie umiejętności. Dzieciaki na pierwszych zajęciach uczyły się równowagi i prawidłowej postawy na rolkach. Poznały także ciekawe ćwiczenia, które rozwiną umiejętności młodych rolkarzy. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek na hali sportowej przy ul. Marii Dąbrowskiej 4 od godz.17 do 18:30 pod okiem instruktorski Marty Gajewskiej.

 
17
października
2016

Tabela i wyniki Halowej Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

TABELA WYNIKÓW MLPN z dnia 16.10.2016:

Klasyfikacja Króla Strzelców MLPN:

1.Gutowski Jakub 3 bramki

2.Kowalczyk Paweł 2 bramki

3.Gajewski Paweł 2 bramki

Więcej…
 
11
października
2016

KOKIS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

MUsICAL rolki senior TANIEC

 
10
października
2016

Ruszyła szkółka pływacka w KOKiS

Email Drukuj PDF

zajecia basen

Galeria Foto.

Wraz z rozpoczęciem października ruszyła szkółka pływacka w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. W zajęciach bierze udział ponad 100 dzieci w różnym wieku. Najważniejszym celem naszych spotkań jest nauka i doskonalenie pływania, dzieci w wieku od 4, 5 do 13 lat. Uczniowie podzieleni są na grupy początkujące, średnio-zaawansowane i zaawansowane. Staramy się zadbać o to, aby każdy początkujący pływak przeszedł etap oswojenia z wodą, dzięki któremu nabierze do niej zaufania, co w przyszłości pozwoli mu na swobodne poznawanie wszystkich stylów pływackich. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę instruktorską. Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do grupy. Zapisy w kasie na pływalni bądź telefonicznie pod nr tel. 602 112 424 lub 86 278 -22-21.

 
12
września
2016

Koncert Filharmonii Kameralnej z Łomży w KOLNIE

Email Drukuj PDF

BLIZEJ

11 września w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się Koncert Filharmonii Łomżyńskiej. W programie koncertu można było wysłuchać : F. Fenaroli- Stabat Mater, A. Jarzębski – Tamburetta, Anonim- Sinfonia de Nativitate. Orkiestrę prowadził włoski dyrygent Manfredo di Crescenzo. Wystąpili dla kolneńskiej publiczności Olga Siemieńczuk (sopran), Karolina Kuklińska (mezzosopran) i ks. Tomasz Chludziński (recytator).

 

 

 

 

 
09
września
2016

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich w KOKiS

Email Drukuj PDF

festiwal1

Galeria Foto.

9 września w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich. Organizatorem tego kulturalnego wydarzenia, jest Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty”. Kolno jako jedno z czterech miejscowości naszego województwa, bierze czynny udział w tym przedsięwzięciu, dzięki zaangażowaniu Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. W tym roku festiwal otworzył film „Downtown” w reż. Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, następnie na scenie powitaliśmy formację tańca integracyjnego „Just Dance II” z Rumunii. Przepiękna choreografia, żywiołowa gra tancerzy i cudowna muzyka, tak w kilku słowach można napisać o występie „Just Dance II” Na zakończenie Kolneńskiego dnia Festiwalowego, odbyło się otwarcie wystawy linorytu Marka Turkota, zatytułowanej „Moja wspaniała przygoda” .Wystawę można oglądać jeszcze przez dwa tygodnie w holu Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Zapraszamy!!!

 
01
września
2016

„Rytm i melodia” oraz „Śpiewamy z nut od podstaw”

Email Drukuj PDF

war muzyka

„Rytm i melodia” oraz „Śpiewamy z nut od podstaw”, to cykl warsztatów umuzykalniających dla dzieci i młodzieży, zorganizowanych przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w okresie wakacyjnym w miesiącu sierpniu. Zajęcia trwały dwa tygodnie, a ich celem było poszerzenie wiadomości z zakresu muzyki. Ściśle mówiąc kształcenia słuchu, teorii muzyki, oraz solfeżu poprzez zabawę. Uczestnicy warsztatów poznali alfabet muzyczny, przyswoili nazwy literowe, oraz solmizacyjne dźwięków, poznali takie pojęcia jak gama, dynamika, artykulacja, interwał, fermata, repetycja, trójdźwięk czy triada muzyczna i wiele innych. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rozwiązując rebusy i krzyżówki muzyczne. Wspólnie ubarwiali dźwiękami teksty muzyczne, taktowali na dwa, na trzy i na cztery, uzupełniali takty poznanymi dotychczas wartościami muzycznymi doskonale się przy tym bawiąc. Planujemy kontynuację tego typu zajęć w nadchodzącym semestrze zimowym. Zapraszamy na zajęcia muzyczne dla dzieci z klas 1-3, będą prowadzone zapisy już w miesiącu wrześniu.

 
01
września
2016

III BIESIADA KOLNEŃSKA

Email Drukuj PDF

BIESIADA2016KOLN (Kopiowanie)

GALERIA FOTO.

Ponad 200 wykonawców – członków dziesięciu zespołów: „SENIOR-VITA”, „MAZOWSZANKI z PODLASIA”, „GRABOWIANIE”, „MY PISZANIE”, „TEATRU FORM RÓŻNYCH”, „POGODNY ZMIERZCH”, „CZERWIENIACY”, „ŁOMŻYNIACY” , „KAPELI KURPIOWSKIEJ” i „KOLNEŃSKICH DZIEWCZĄT z PLUSEM” - uczestniczyło w III Kolneńskiej Biesiadzie Seniorów w sobotę 27 sierpnia br. Każdy zespół zaprezentował trzy utwory, natomiast jedyna solistka – p. Halina Kulesza dwa. Przegląd stał na bardzo wysokim poziomie wykonawczym. Niespodziankę sprawił miejscowy zespół przygotowując wiązankę piosenek z cyklu morskich opowieści. Wszystkie zespoły i solistka otrzymały okolicznościowe statuetki, dyplomy i pamiątki.Gospodarze zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy. Po przerwie na posiłek, odbyła się zabawa taneczna, na której przygrywała Kapela Kurpiowska z Łomży.

Imprezę zorganizowali: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Kultury i Sportu oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu przy dużym zaangażowaniu członków Zespołu „Kolneńskie dziewczyny z plusem”. Biesiada została dofinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej…
 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

    FILMY W KINIE
   WOŁYN

KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

ZESPOŁY KOKiS

  DZIECIĘCY TEATR MUZYCZNY
 teatr muzyczny
 
  ZESPÓŁ "NIEBIESKIE MIGDAŁY"
 
 NIEBIESKIE
    
      RYTMIKOBALERINKA
 
RYTMIKOBALERIKI

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Odsłon : 634837

KOKiS współpracuje z...