plus minus gleich

logo kokis


24
maja
2016

"O złotą Różdżkę Dobrej Wróżki"2016

Email Drukuj PDF

zlota wrozka2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

24 maja w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się kolejny w tym miesiącu konkurs dla najmłodszych. Tym razem dzieci w wieku od 4 do 7 lat brały udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „ O złotą różdżkę Dobrej Wróżki. Jury po wysłuchaniu 29 wykonawców postanowiło na eliminacje do Białegostoku zakwalifikować następujące osoby: Mateusza Pardo i Marlenę Wszeborowską. Dodatkowo wyróżniło jeszcze czwórkę recytatorów: Gabrielę Gralę, Laurę Dudę, Maję Turską i Nadię Podeszwik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci pluszaków, ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów małym wykonawcom na konkursie wojewódzkim w Białymstoku.

 
24
maja
2016

XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”

Email Drukuj PDF

20 maja w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku, odbył się XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” . Finalistki przeglądu rejonowego, ,który odbył się 5 maja w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, ponownie zdobyły nagrody w swoich kategoriach. W przeglądzie udział wzięło 48 uczestników. Przewodniczący jury Józef Zyśk stwierdził, iż konkurs ten wciąż cieszy się ogromną popularnością, a z roku na rok coraz więcej jest tych najmłodszych dzieci w wieku 4 i 5 lat, które już w tak młodym wieku wykazują niezwykłe umiejętności wokalne i osiągają tak wysoki poziom wykonawczy. Dodał, że cieszy fakt , iż coraz więcej rodzin wspólnie z pociechami wychodzi na scenę aby pokazać jak wielką wartością jest wspólne śpiewanie, granie na instrumentach. Wspólna zabawa i po prostu bycie ze sobą, a głównym założeniem festiwalu jest WSPÓLNE MUZYKOWANIE, a tym samym rozwijanie wrodzonych zdolności dzieci . Na zakończenie wielkie brawa wychowankom KOKiS z grupy "Rytmikobalerinka".

Nikola Dardzińska z Kolna –I miejsce w kategorii: solista w konkursie piosenki

Nadia Podeszwik z Kolna –III miejsce w kategorii: zespół rodzinny w konkursie piosenki

Dzieciom oraz ich opiekunom oraz instruktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
24
maja
2016

KOKIS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

sport tydzien

festyn dzieci

 

 
19
maja
2016

,, Aktywny Senior – to zdrowy senior”

Email Drukuj PDF

sportowo senior (Kopiowanie)

Galeria Foto.

,, Aktywny Senior – to zdrowy senior” pod takim hasłem 18 maja na terenie bazy harcerskiej w Koźle, odbył się piknik sportowy Seniorów.Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa seniorów Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Kolneńskiego Koła Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów, rywalizowała w wielu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Były biegi , rzuty woreczkami do celu, zbijanie kręgli, strzelanie z łuku, strzały piłką do bramki, skoki przez skakankę, podbijanie piłeczki pingpongowej. Rozegrano mecz w ,, dwa ognie”, ponadto panowie rywalizowali w ilości wykonywanych pompek . Zorganizowany piknik dowodzi, że wiek nie stanowi żadnej przeszkody do uprawiania sportu. Najstarsi uczestnicy imprezy liczą blisko 90lat . Dzięki dofinansowaniu pikniku przez Starostwo Powiatowe w Kolnie, były nagrody dla uczestników konkurencji sportowych, jak również ,, strawa”. Ponadto nie zabrakło czasu na piosenki i zabawy przy ognisku. Słowa podziękowania dla harcerzy z Hufca Kolno, za gościnność i pomoc przy sportowym pikniku.

Zapraszamy na następną imprezę sportową Seniorów już w październiku, na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się „Kolneńska Senioriada” .

 
12
maja
2016

Olimpiada Przedszkolaka 2016

Email Drukuj PDF

olimpiada (Kopiowanie)

GALERIA FOTO.

12 maja w Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się Kolneńska Olimpiada Przedszkolaka. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn, reprezentujących kolneńskie szkoły podstawowe. Zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania od konkurencji biegowej, następnie były konkurencje sprawnościowe i rzutowe. Po zaciętej rywalizacji, ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna „Muchomorków” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie, której opiekunami są Panie Anna Przytuła i Katarzyna Kałudzińska. Po pięciu konkurencjach dla dzieci w szóstej wystąpiły Panie reprezentujące dwie kolneńskie szkoły podstawowe. Konkurencje strzeleckie lepiej wykonały zawodniczki Szkoły Podstawowej Nr 2 i to one odebrały Puchar Burmistrza Miasta Kolno dla najlepszej szkoły. Medale i Puchar ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, wszystkim biorącym udział w olimpiadzie, wręczały Panie Barbara Podsiad Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kolnie i Alicja Szymańska Dyrektor KOKiS. Słowa uznania za bardzo dobre przygotowanie zawodników biorących udział w zawodach, składamy na ręce opiekunów, rodziców i dyrektorów szkół.

Końcowa klasyfikacja:1.Muchomorki 2.Zuchy 3.Potwory i Spółka 4.Pszczółki i Motylki

 
12
maja
2016

ZUMBA W AKCJI "KILOMETRY DOBRA"

Email Drukuj PDF

zumba2016

GALERIA FOTO.

10 maja w ramach akcji „Kilometry dobra”, w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się zajęcia „Zumby”. Prowadzone przez trenerkę ze Szkoły Tańca Pana Marka Kisiela. W zajęciach uczestniczyło ponad dwadzieścia pań w różnym przedziale wiekowym, najstarsza uczestniczka miała 78 lat. Wszystkie Panie dotrzymywały kroku instruktorce zumby przez ponad godzinę. „Kilometry Dobra” to akcja pilotowana przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, do której czynnie włączył się Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

 
05
maja
2016

"MAMA, TATA I JA" 2016

Email Drukuj PDF

mama tata2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

 5 maja w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyły się eliminacje rejonowe XXIV Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pn. „Mama, tata i ja”. W kolneńskim konkursie wystąpiło 24 dzieci w wieku od 4- 7lat.Tradycyjnie wszystkie małe pociechy zaprezentowały wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów. Dlatego komisja konkursowa, miała bardzo trudne zadanie wyboru trójki uczestników kwalifikującej się na konkurs wojewódzki w Białymstoku. Po długiej naradzie postanowiła zakwalifikować: Nikolę Dardzińską, Natalię Bogdańską i Nadię Podeszwik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i maskotki ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Organizator dziękuje rodzicom i opiekunom za przygotowanie małych artystów do konkursu.

 
04
maja
2016

Nordic Walking Studentów UTW 2016

Email Drukuj PDF

nording.fota

Kolneńscy seniorzy po raz drugi włączyli się do Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2016 (w Polsce organizowany już czwarty raz). W minioną środę ponad 30 –osobowa grupa wyruszyła obwodnicą Kolna, pokonując (najwytrwalsi) pięciokilometrową trasę. Po powrocie, na mecie (plac KOKiS) czekał na uczestników poczęstunek ( m.in. kiełbaski, kaszanka) zasponsorowany przez Bank Spółdzielczy w Kolnie. Wszyscy uczestnicy tegorocznego Marszu otrzymali okolicznościowe dyplomy, medalami zostali uhonorowani m.in. najstarsi, tj: Stanisława Makowska(87 lat), Sokołowska Teresa- obie panie przyjechały z |Korzenistego. Medalami obdarowano również najlepszych w konkursach przeprowadzanych podczas imprezy. Seniorzy zmagali się w konkurencjach takich jak skojarzenia czy rozszyfrowywanie skrótów. Imprezę zakończyło wspólne śpiewanie.

 
02
maja
2016

MAJÓWKA Z KOKiS NA SPORTOWO

Email Drukuj PDF

kokis2maja

Galeria Foto.

2 maja, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu był organizatorem „Majówki na Sportowo”. Już od godziny 11:00, każdy z przybyłych na plac przy krytej pływalni mógł wystartować w różnych konkurencjach sportowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje rozgrywane na skateparku i kręgle chodnikowe dla wszystkich grup wiekowych.Nie zabrakło też miłośników piłki nożnej plażowej, w tej konkurencji udział wzięły cztery zespoły. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach, otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatora. W tym samym czasie na stadionie miejskim rozgrywany był Turniej Piłki nożnej chłopców kat. Orliki, organizatorem którego był Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Udział wzięło 6 drużyn : MŁKS I Łomża , Orzeł Kolno , Akademia Pisz, MŁKS III Łomża , Orzeł II Kolno, MŁKS II Łomża. Najlepszą drużyną okazała się MŁKS I Łomża , drugie miejsce zdobyli zawodnicy Orła Kolno, a trzecie Akademia Pisz.Najlepszym strzelcem został Damian Zaczkowski z Pisza, zdobył 10 bramek. Tuż za nim był Wiktor Zadroga z drużyny Orła strzelił 9 goli.Najlepszymi piłkarzami turnieju zosali Krystian Wszeborowski i Bartosz Obrycki. Puchary i medale dla zawodników ufundował organizator.Serdeczne podziękowania składamy dla Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy, która czuwała nad bezpieczeństwem zawodników i przybyłych widzów.

 
28
kwietnia
2016

XXIX Mały Konkurs Recytatorski w KOKiS

Email Drukuj PDF

BAJE28 04B (Kopiowanie)  Galeria Foto.

28 kwietnia w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyły się eliminacje kolneńskie XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego pn. „Baje, bajki, bajeczki…”. Po wysłuchaniu 33 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, komisja konkursowa postanowiła zakwalifikować na eliminacje wojewódzkie w Białymstoku następujące osoby: w kat. klas I – III:   Mateusza Bągarta i w kat. klas IV – VI: Oliwię Dzięgielewską. Dodatkowo z uwagi na wysoki poziom artystyczny wykonania wyróżnić: Nikolę Sienkiewicz, Karola Kulczewskiego, Emilię Klonowską i Alicję Żebrowską, a w kategorii klas starszych: Annę Filipkowską, Karolinę Samul, Magdalenę Lemańską. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

 
25
kwietnia
2016

Otwarty Turniej w Piłkę Siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

siatka kwiecien (Kopiowanie)

23 kwietnia w Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, został rozegrany turniej w piłkę siatkową o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny z terenu naszego powiatu: Brzydcy lecz Zdolni, LZS Janowo, Mgła Zabiele, 500+Kolno. Grano systemem każdy z każdym, po zaciętych stojących na wysokim poziomie meczach zwyciężyli „Brzydcy lecz Zdolni”. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy „Mgły Zabiele, a trzecie miejsce na podium dla LZS Janowo. Trapiona kontuzjami tego dnia drużyna 500+Kolno, mająca problem ze skompletowaniem składu do ostatniego spotkania zajęła czwarte miejsce. Puchary i dyplomy ufundowane przez organizatora, zawodnikom wręczała Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Sędzią głównym zawodów był Pan Zdzisław Śliwecki.

Galeria Foto.

 
21
kwietnia
2016

FINISAŻ WYSTAWY

Email Drukuj PDF

finisaz

W środę 20. Kwietnia, w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu miało miejsce nietypowe przedsięwzięcie kulturalne – Finisaż wystawy „Malowane słońcem”. Autor w/w wystawy Zbigniew Brzeziński wystąpił z mini recitalem. Przybyli na tę uroczystość mieli możliwość usłyszeć największe przeboje dawnych lat, m.in.: „Serce w plecaku”, „Puste koperty”, „Umówiłem się z nią na 9-tą”, walc z filmu „Noce i dnie”,”Mała niebieska chusteczka” itd., itd..Piosenki przeplatane były ciekawymi wydarzeniami z życiorysu p. Zbigniewa przytoczone przez Katarzynę Kuklińską- wiceprezes Stowarzyszenia „JA i TY”, z którą autor współpracuję na co dzień.

 
18
kwietnia
2016

Kabaret "Rewers"

Email Drukuj PDF

kabaret rewers

Galeria Foto.

17 kwietnia w Sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, wystąpił kabaret „Rewers”. Kabaret Rewers to na mapie kabaretowej Polski, grupa nowa, a zarazem doświadczona. Jest połączeniem doświadczenia, urody i spontaniczności. Tworzą go Janusz Rewers (lider Kabaretu Ciach w latach 1994-2014, znany również z serialu Spadkobiercy), Andrzej Kłos (autor wielu hitowych tekstów Kabaretu Ciach), Ania Olechnowicz oraz Maciej Wojciechowski. Tego wieczoru w jednym ze skeczy, wystąpiła gościnnie zaproszona z widowni Pani Kasia. Zagrała fantastycznie swoją rolę zbierając za występ ogromne brawa. Dodatkowo od Pana Janusza, który był pod wrażeniem jej gry aktorskiej, ma otrzymać bukiet kwiatów. Pełen humoru jak to bywa przy kabaretach występ, pokazujący absurdy życia codziennego. Dobry kontakt aktorów z publicznością, która żywiołowo reagowała śmiechem, wszystko to sprawiło że nikt z widowni nie miał czasu na nudę. Dobra zabawa z kabaretem to jedna z wielu atrakcji przygotowana z myślą o mieszkańcach, przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 
 

KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

ZESPOŁY KOKiS

  DZIECIĘCY TEATR MUZYCZNY
 teatr muzyczny
 
  ZESPÓŁ "NIEBIESKIE MIGDAŁY"
 
 NIEBIESKIE
    
      RYTMIKOBALERINKA
 
RYTMIKOBALERIKI

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odsłon : 577029

KOKiS współpracuje z...