plus minus gleich

logo kokis


05
grudnia
2016

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2016

Email Drukuj PDF

jarmark2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Tradycyjnie w grudniu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, organizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Targi te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. W tym roku spotykaliśmy się 04 grudnia, a swoje rękodzieło na jarmarku prezentowało 17 wystawców z naszego regionu. Tradycyjnie eksponowane są przedmioty i wyroby świąteczne tj. kartki, zabawki, wypieki, oraz szereg innych związanych z tym świętem rzeczy użytkowych. Tradycyjnie zakupy na jarmarku, umilały nam występy „Kolneńskich Dziewczyn z Plusem”, którym serdecznie dziękujemy.

 
05
grudnia
2016

Tabela i wyniki Halowej Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

liga fot Miejska Liga Halowej Piłki Nożnej przyspieszyła tempo w miniony weekend rozegrano dwie kolejki spotkań w sumie 12 meczy. Uni-glass, nadal na czele tabeli. W dwóch meczach nie stracił żadnej bramki strzelając w sumie osiem, pokonując tym samym Prezesów Turośl ( 5:0) i Mlekpol (3:0). Zespół Bez nazwy w sobotę pokonał Mlekpol 7:1. W ostatnich rozgrywkach wicelider Agrocentrum niespodziewanie poniosło dwie porażki przegrywając z Drewniakami (1:3) oraz z 13 Posterunkiem (0:5). Agrocentrum po raz pierwszy nie zdobyło bramki w rozegranych spotkaniach. Albatros wywalczył swoje pierwsze punkty w rozgrywkach pokonując Nieloty 3:1. Emocji jest coraz więcej, przed końcem pierwszej rundy wyrównuje się poziom gry zespołów, które starają się walczyć do ostatniej sekundy. Przykładem jest mecz In-Kolu z Drewniakami oraz Bez nazwy i Trójkąta, gdzie bramki padły przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W weekendowych meczach skutecznością popisali się Damian Bastek i Łukasz Kozioł strzelając po 4 bramki w jednym spotkaniu. Królem strzelców nadal pozostaje Michał Pardo, zdobywca 23 bramek. Pierwszy etap rozgrywek wchodzi w fazę końcową, pozostało do rozegrania dwie kolejki w najbliższa sobotę i niedziele.

Więcej…
 
01
grudnia
2016

„Lekcji Muzyki w KOKiS”

Email Drukuj PDF

rymowanki2016

Galeria Foto.

30 listopada dzieci z kolneńskich szkół i przedszkoli miały okazję uczestniczyć w „Lekcji Muzyki w KOKiS”. Lekcja ta została wpisana w serię spotkań pt. „Rymowanki-pogadanki od Pawełka oraz Anki”. Dziecięce zespoły: Rytmikobalerinka, Harmider oraz Dziecięcy Teatr Muzyczny działające w KOKiS przygotowały „pogadanki na dźwiękach i o dźwiękach”. W repertuarze znalazły się piosenki poświęcone wyłącznie tematyce muzycznej, a zważywszy na fakt, iż coraz mniej muzyki jest w programie nauczania w szkołach, koncert był ciekawa formą przypomnienia podstawowych pojęć i gatunków muzycznych, a także ciekawym wprowadzeniem do kolorowego świata rytmu, melodii i muzycznych wartości. Dla dzieci występujących na scenie, było to prawdziwe zmaganie się z muzyczną materią, gdyż koncert był grany w tym dniu trzykrotnie i z kolejnym koncertem radość z obcowaniem z muzyką wzrastała zarówno za kulisami jak i na widowni! Rozśpiewane dzieci przeniosły publiczność w świat rytmiki, twórczości Fryderyka Chopina, Rock&Rolla, Nowego Orleanu, w świat rozdźwięków, bluesa, hard-rocka,hip-hopu i dyskoteki. Po południu dzieci zaśpiewały i zagrały dla mieszkańców Kolna oraz najbliższych. Na kolejną Lekcję Muzyki zapraszamy na wiosnę.

W koncercie wystąpili:

Więcej…
 
28
listopada
2016

Kolneńskie Dziewczyny z Plusem z nowym programem kabaretowym

Email Drukuj PDF

wsi wesola

Galeria Foto.

 „Wsi wesoła, wsi spokojna” to tytuł nowego programu kabaretowego, przygotowanego przez Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Premiera odbyła się 27 listopada w Sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Tym razem zespół humorystycznie przedstawił życie na polskiej wsi. Dużo miejsca poświęcono m.in. Ochotniczej Straży Pożarnej, modnym ostatnio konkursom kulinarnym, czy służbie wojskowej. Wszystko to przeplatane nowymi piosenkami autorstwa Stanisława Rojeckiego , złożyło się na przepiękną całość, którą bez znudzenia można było oglądać i słuchać do samego końca. Prawdziwym przebojem stała się piosenka pt. „Sztacheta Show”, którą zespół wykonał ponownie na bis. Nie zawiodła tego dnia publiczność, która wypełniła do ostatniego miejsca salę widowiskową. Członkowie zespołu: Jadwiga Dąbkowska, Zofia Górska, Jadwiga Gromkowska, Barbara Kordal, Teresa Pomichowska, Paweł Podeszwik, Zbigniew Podeszwik, Eugeniusz Regliński i Bogumiła Ranik, byli bardzo mile zaskoczeni żywą reakcją licznej publiczności dla której to zobowiązali się do przygotowania następnego programu kabaretowego.

 
21
listopada
2016

Masz szansę więc śpiewaj o złotą nutę Pisza 2016

Email Drukuj PDF

pisz,nuta (Kopiowanie)

Galeria Foto.

18 listopada w Piskim Domu Kultury, odbyła się X edycja Festiwalu Piosenki Polskiej "Masz szansę więc śpiewaj" o Złotą Nutę Pisza. Od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora, jury wraz z piską publicznością miała przyjemność uczestniczenia w przesłuchaniach konkursowych w których wzięło udział ponad 60 wykonawców m.in.z Grajewa, Orzysza, Białegostoku, Białej Piskiej, Ostrowi Mazowieckiej czy Ełku. Do ścisłego finału weszło po 3 uczesników z pięciu kategorii i to między nimi rozegrały się ostateczne bitwy na głosy w koncercie finałowym! Podczas Finałowej Gali Festiwalu Piosenki Polskiej, pierwszą nagrodę w kategorii zespołów zdobył Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS. Ewelina Targońska zwyciężyłą w kategorii 14-16 lat, natomiast Gabriela Konopka zdobyła wyróżnienie w kategorii open.

 
08
listopada
2016

Konkursu „Carmen Patrium – pieśń ojczysta”-2016

Email Drukuj PDF

carmen2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W dniu 8 listopada 2016 r., w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się konkurs pieśni patriotycznej pt. „Carmen Patrium”. W przesłuchaniach udział wzięło 14 solistów i 2 zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Jury konkursu po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła nagrodzić i wyróżnić z zaznaczeniem najlepszej interpretacji i wykonania ( statuetka konkursu):  w kat. szkół podstawowych - Julia Wierzbicka (SP nr 2 Kolno), w kat. gimnazjum – Julia Rakowska (Zabiele), w kat. zespoły – Zespół „Czerwieniacy” (Czerwone)

Więcej…
 
30
października
2016

KONCERT "BLIŻEJ MUSICALU"

Email Drukuj PDF

musikal2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W niedzielę, 30 października w sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się koncert poświęcony wyłącznie muzyce musicalowej. Wykonawcami były dwa zespoły: Dziecięcy Teatr Muzyczny KOKiS, oraz młodzież gimnazjalna, licealna oraz dorośli tworzący zespół Niebieskie Migdały. W repertuarze koncertu znalazły się najsłynniejsze songi musicalowe z takich musicali jak: "The Sound of Music", "Hair", "Footloose","Grease", "Jesus Christ Superstar", "The Dream Girls", "Metro", "Funy Girl", "Mamma Mia","Kabaret" i inne. Porywającym aplauzem publiczność nagrodziła utwory: "Holding out for a hero","Shadowland", "Something's gonna hold on me" oraz "To mój czas". Każdy znalazł coś dla siebie, gdyż wybrane utwory nawiązywały do różnych gatunków muzycznych, począwszy od klasyki po piosenki w stylu popowym, rockowych, jazzowym czy bluesowym. Dla wykonawców było to małe święto podczas którego mogli podzielić się z publicznością tym co na prawdę lubią robić, a bez publiczności nie mieliby tak dużej satysfakcji ze swoich występów. Organizatorzy serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w przygotowania do koncertu, zarażali pozytywną energią i służyli pomocą w doborze kostiumów, czy wykonaniu scenografii. Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejny koncert z udziałem najmłodszych już w połowie listopada.

Więcej…
 
25
października
2016

VI edycja Miejskiej Ligi Halowej w Piłkę Nożną

Email Drukuj PDF

piłka2016

Po raz szósty na hali sportowej KOKiS rozpoczęli zmagania piłkarze nożni.

16 października br. ruszyła VI edycja Miejskiej Ligi Halowej w Piłkę Nożną, zawodnicy jak co roku walczą o puchar Burmistrza miasta Kolno. Pierwsza runda skończy się przed świętami Bożego Narodzenia, zakończenie turnieju planujemy pod koniec kwietnia. W tym roku wystartowało 12 drużyn z naszego regionu, które rozegrają łącznie 132 spotkania. W rozgrywkach grają następujące drużyny: FC Albatros, 13 Posterunek, Bez Nazwy, Agrocentrum, Drewniaki, Uni Glass, Mlekpol, Pogotowie, In –Kol, Trójkąt, Prezesi Turośl oraz Nieloty.Po dwóch kolejkach zapowiada się ciekawa i wyrównana liga ,gdyż zawodnicy prezentują wysokie umiejętności piłkarskie.  Zapraszamy na kolejne mecze w każdą niedziele od 17.00

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

   SZACHY
               


KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Odsłon : 647423

KOKiS współpracuje z...