plus minus gleich

logo kokis


26
sierpnia
2015

KOKiS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

 

  KONCERTJUSTYNA KONCERTpozegnanie

 
20
sierpnia
2015

Wycieczka do Pacowej Chaty

Email Drukuj PDF

pacowa chata

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - powiedzenie to śmiało możemy odnieść do wycieczki zorganizowanej, po raz drugi tego lata, przez KOKiS. Tym razem odwiedziliśmy m.in.: Flisak Park i Zamek w Tykocinie, Pacową Chatę w Krypnie Wielkie, oraz Ośrodek Kultury w Knyszynie. Flisak Park to położony w centrum Tykocina rodzinny ogród edukacji i rozrywki. Składa się z części poświęconej przyrodzie Narwi z figurami owadów gigantów i ścieżki edukacyjnej, części historycznej z Muzeum Narwi z dużą ilością zabytków, modelami statków i rekonstrukcją urządzeń portowych, oraz strefy relaksu z placem zabaw i przystanią gondoli wycieczkowej. Można również skorzystać z rejsów turystycznych po Narwi. W Przysiółku Szlacheckim Pacowa Chata, czekała na uczestników wycieczki gospodyni Przysiółka Pani Barbara, która przygotowała dla nas masę ciekawych konkurencji i zabaw szlacheckich, m.in. strzelanie z łuku, walka na worki na równoważni, wyścigi ślimaków itp. Dziewczęta zamieniły się w Kopciuszka – musiały oddzielić od siebie fasolę i różne rodzaje grochu, mini warsztaty malowania figurek gipsowych, itp. Największą frajdą było pranie ręczne w bali i wyżymanie prania, oraz przejażdżka furmanką do miejscowości Góra, gdzie znajduje się piękna wieża widokowa na rzekę Narew. Później zwiedzaliśmy muzeum, gdzie można było dotknąć, potrzymać i przymierzyć niektóre eksponaty (hełmy, czapki wojskowe, stroje szlacheckie, karabiny, kule armatnie, szable itd.). Przy okazji poznaliśmy dość interesującą historię ( jedyną prawdopodobnie w Polsce), mianowicie, najważniejszym świętem w Krypnie jest Odpust Matki Bożej Siewnej obchodzony przez 3 dni: 6,7 i 8 września, w czasie, którego pielgrzymi składają symboliczną ofiarę wotów z wosku za zdrowie własne i swych rodzin (figury woskowe, np. chorej nogi, głowy czy ręki). Figury takie mieliśmy okazje obejrzeć i dotknąć. Na zakończenie pobytu w malowniczej  krainie, czekało na nas wybijanie monet.

Galeria Foto.

 
27
lipca
2015

Mistrzostwach Europy Drużyn Osiedlowych w KOKiS

Email Drukuj PDF

pilkawakacje2015

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu już po raz szósty w wakacje, zorganizował zmagania piłkarskie drużyn osiedlowych. W tym roku zgłosiło się siedem drużyn biorących udział w Mistrzostwach Europy Drużyn Osiedlowych w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazjum. W zmaganiach sportowych biorą udział następujące kraje: Gibraltar, San Marino, Albania, Polska, Islandia, Holandia i Niemcy. Za nami już pierwsze spotkania. Drużyny reprezentują wysoki poziom gry, oraz zapewniają wszystkim kibicom emocjonujące pojedynki, nie brakuje także goryczy porażki. Po rozegraniu pierwszych spotkań; na pierwszym miejscu w kategorii gimnazjum uplasował się Gibraltar, następnie San Marino, a na trzecim Albania. W grupie młodszej, szkół podstawowych, najlepszymi obecnie są Niemcy, a drugie miejsce zajmuje Polska. Pomiędzy tymi drużynami różnica punktów wynosi 1 pkt. Mistrzostwa Europy Drużyn Osiedlowych nie dobiegły jednak końca, gdyż 24 i 26 sierpnia będziemy mogli oglądać kolejne emocjonujące pojedynki, po których poznamy zwycięzców.

Serdecznie zapraszamy miłośników piłki nożnej do kibicowania i tworzenia fantastycznej atmosfery podczas „ europejskich ” rozgrywek.

 
22
lipca
2015

Wyjątkowy wyjazd z KOKiS!!!

Email Drukuj PDF

parkiluzji2015

Galeria Foto.

Tradycyjnie w wakacje Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu jest organizatorem ciekawych tematycznych wycieczek jednodniowych dla dzieci. Tym razem, 21 lipca wcześnie rano, grupa dzieci i ich opiekunów, wyruszyła do Farmy Iluzji w Mościskach. Pomimo długiej podróży (3,5 h) nikt z wycieczkowiczów nie żałował, że wybrał się na te wyprawę. Chociaż to okres wakacji i nikt nie lubi obarczać swojego mózgu problemami, musieliśmy wiele główkować, aby zrozumieć (część pozostanie nadal niewytłumaczalna) niektóre atrakcje i zjawiska, z którymi się spotkaliśmy.  Na samym wejściu Lewitujący kran, z którego cieknie woda do wielkiej beczki, tuż obok Latająca Chata Tajemnic, gdzie bile zamiast w dolne wpadają do górnych łuz i aby utrzymać się na nogach trzeba chodzić pod kątem 35 stopni ( a trzeba przyznać, że nie jest to łatwe). Przekonaliśmy się na własnej skórze, co znaczy mieć głowę na talerzu (tym razem na patelni). W Muzeum Iluzji niektórzy z nas po raz pierwszy spotkali szklane hologramy, iluzje anamorficzne. Wystarczyło 5 sekund aby odcisk dłoni ( w podczerwieni) ukazał się na ekranie, w następnej sali dziesięć twarzy Einsteina obserwowało nas przez cały czas pobytu, itd., itd. Wykazaliśmy się wielką odwagą wchodząc do Tunelu Zapomnienia, Zakręconego Domku i Gabinetu Luster. W Pokoju Amesa nareszcie dzieci były większe od swoich opiekunów. Jednak największą grozę przeżyliśmy w Grobowcu Faraona. Na każdym kroku napotykaliśmy szczątki osób chcących okraść grobowiec, przeżyliśmy również spotkanie z mumią faraona, która ukazuje się raz na 1000 lat. Dużą frajdę sprawiły naszym dzieciom Labirynty Luster i Wiklinowy, Zatoka Piratów, przeprawa tratwami, mini tyrolka, szlak trapera. Swoich sił próbowali na ścieżce zdrowia i placach zabaw.

            Chwilę odpoczynku spędziliśmy w Klubiku Filmowym, gdzie obejrzeliśmy dwa filmy dziewięciominutowe w 3 D. W trakcie pobytu na Farmie uczestniczyliśmy w pokazie iluzjonisty Pana Ząbka oraz Gołębim Show. Aby mieć siły na dalsze eskapady zjedliśmy smacznym obiad i później podwieczorek. Pomimo ośmiogodzinnego pobytu na Farmie nie byliśmy w stanie skorzystać ze wszystkich ich atrakcji, a jak się bawiliśmy, pokazują zdjęcia.           

18 sierpnia zapraszamy na inną wyprawę - do PACOWEJ CHATY – do powrotu do przeszłości, gdzie będziemy uczyli się wypiekać chleb, bić monety itd....

 
29
czerwca
2015

Festyn "Imieniny Jana z Kolna" 2015

Email Drukuj PDF

imieninny2015

Galeria Foto.

W niedzielne popołudnie 28 czerwca mieszkańcy Kolna i okolicznych miejscowości, bawili się na corocznym festynie zorganizowanym na powitanie lata przez Burmistrza Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Plenerowa zabawa „Imieniny Jana z Kolna” rozpoczęła się na stadionie miejskim o 15:00 i trwała do późnych godzin wieczornych. Pierwsza propozycja artystyczna skierowana była do najmłodszych. Specjalny program pt. „Pszczoły harcują z nektarowymi nagrodami” rozbawił i roztańczył tę część publiczności. Następnie na scenie zaprezentowały się wokalistki z Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS. W programie naszych zespołów z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, nie mogło zabraknąć występu Kolneńskiej Orkiestry Dętej, oraz uroczych wokalistek z zespołu „Niebieskich Migdałów”- Aleksandry Cudnik, Eweliny Targońskiej, Martyny Wolanowskiej, Eweliny Kordal, Ewy Kodłubańskiej, Anny Niebrzydowskiej i Natalii Święczkowskiej. Swoje taneczne układy pokazały Mażoretki. Nie zawiodły publiczności, też nasze eksportowe gwiazdy „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, które tym razem wykonały wiązanki żołnierskich i góralskich piosenek. Wśród zaproszonych zespołów wystąpiły pełne wdzięku i wigoru „Podlaskie Babeczki” w programie pn. Szlachta. Mocne brzmienie zapewnił nam zespół „ Basement”. W sentymentalną podróż do lat 60 słuchaczy przeniósł występ „Chrząszczy”. Formacja muzyczna odświeża i popularyzuje starego, dobrego rock and roll’a wykonując covery The Beatles, The Shadows, Roya Orbisona, Neila Sedaki, Czerwonych Gitar, a także kompozycje własne. Po godzinie 22:00 na scenie rozbrzmiała muzyka formacji Akcent – czołowego zespołu nurtu disco-polo. Melodyjne, rytmiczne przeboje z charakterystyczną barwą głosu zaprezentował od lat wierny jednemu stylowi Zenon Martyniuk. Wokalista doskonale zachęcił do wspólnej zabawy, szczególnie panie i to z różnych grup wiekowych. Kolneński festyn „Imieniny Jana z Kolna” zakończył się po godzinie 23:00.

 

Organizatorzy dziękują sponsorom festynu, którymi byli: Bank Spółdzielczy w Kolnie, Bank BGŻ/ O. w Kolnie i Producent Odzieży Ochronnej „Hetman” w Kolnie.

 
02
czerwca
2015

DZIEŃ DZIECKA z KOKiS

Email Drukuj PDF

dzdziecka2015

Galeria Foto.

Z okazji Dnia Dziecka, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował szereg atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców. Na początku odbyły się zawody sportowe na Skeate Parku i Pumtracku, a następnie po tych zawodach dzieci mogły spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowo– rekreacyjnych. Dodatkowo bezpłatnie, można było wejść na krytą pływalnię, poskakać w dmuchanej „Nibylandii” i dobrze się zabawić na zjeżdżalni. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, natomiast dzieci biorące udział w zabawach sprawnościowo- rekreacyjnych otrzymały nagrody ufundowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W piknikowej atmosferze przy dźwiękach muzyki bawiliśmy się do godz 20:00. Dzień Dziecka z KOKiS na Sportowo, zamykał cykl imprez sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Więcej…
 

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Odsłon : 491910

KOKiS współpracuje z...