plus minus gleich

logo kokis


20
lipca
2016

Warsztaty rolkarskie

Email Drukuj PDF

rolki

Galeria Foto.

W dniach od 11 do 15 lipca na obiektach sportowych odbyły się zajęcia, na których dzieciaki poznały podstawy jazdy na rolkach, a także uczyły się ciekawych trików slalomowych t.j. (fish, snake, cross). Dzieciaki podczas zajęć, miały za zadanie pokonywać różne tory przeszkód pamiętając o odpowiedniej postawie i bezbłędnym pokonaniu całego toru. Brały też udział w wielu zabawach, ukierunkowanych na doskonalenie określonego ruchu, którego uczyły się na zajęciach. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i dużo nauczyli. Na przeszkodzie warsztatów nie stanęła nawet pogoda. Podczas deszczu zajęcia odbywały się na korytarzu obiektu krytej pływalni.

Jeśli chodź raz miałeś/ aś chęć pojeździć na rolkach, a nigdy nie wiedziałeś/ aś jak się nauczyć- przyjdź na zajęcia z instruktorką.

Zapraszamy wszystkich chętnych, na kolejną edycję warsztatów dla dorosłych (początkujących), które odbędą się 27. 07. o godz. 18: 00 na terenach inwestycyjnych.

Dla bezpieczeństwa zabierzmy ze sobą ochraniacze i kask!

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Warto spróbować!

 
20
lipca
2016

WAKACJE 2016 Z KOKIS

Email Drukuj PDF

PLAKAT LIGA WAKACYJNA calineczka

 
19
lipca
2016

WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO 2016

Email Drukuj PDF

wycieczka2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

13 lipca, tradycyjnie już od kilku lat Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, zabiera dzieci w wakacyjną podróż do atrakcyjnych miejsc czynnego wypoczynku. W tym roku odwiedziliśmy wyjątkowy Fastpark w Białymstoku. Każdy z uczestników wycieczki mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i miło spędzić czas w aktywny sposób. Do dyspozycji były trasy parku linowego o różnym stopniu trudności i naziemne urządzenia rekreacyjne w strefie nauki. Dodatkową atrakcją był ESCAPE ROOM, jest to nowa forma rozrywki dla lubiących przygodowe gry na żywo. Rozwiązujemy zagadki, szukamy przedmiotów, składamy wszystko jak puzzle, aby odnaleźć drogę wyjścia. Nasza grupa odwiedziła pokoje: „Misja Specjalna” i „Wyspę Odkrywców”. Czas jednodniowej wycieczki szybko minął wśród tylu zabaw i ciekawych urządzeń naukowych, wszyscy lekko zmęczeni, ale zadowoleni z aktywnego wypoczynku, wróciliśmy do domu.

 
07
lipca
2016

Mały Kucharz w KOKiS

Email Drukuj PDF

MALY KUCHA W ramach „Wakacje z KOKiS-em” , siódmego lipca odbyło się pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań warsztatów kulinarnych dla najmłodszych. Dwudziestu młodych adeptów kuchni, przy pomocy dorosłych, uczyło się robić słodkie przekąski. Szaszłyki, gofry z bitą śmietaną, sałatki owocowe to niektóre propozycje wakacyjnego menu. Potrawy były przygotowane według przepisów przygotowanych przez instruktorów KOKiS. Słodka zabawa , wspólne przygotowanie posiłku przez dzieci i dorosłych, to dobra droga do integracji rodzin. Zapraszamy na następne warsztaty kulinarne w sierpniu.

ZOBACZ WARSZTATY- TV NAREW

 
27
czerwca
2016

Festyn"Imeniny Jana z Kolna"2016

Email Drukuj PDF

imieniny2016

Galeria Foto.

25 czerwca tradycyjnie już od lat na Stadionie Miejskim w Kolnie, odbył się Festyn Powitanie Lata „Imieniny Jana z Kolna”. Organizatorami tej imprezy byli: Burmistrz Miasta Kolna i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku ciepłe sobotnie popołudnie na festynie, wypełnione było różnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na początku godzinny program artystyczny przygotowany był przez zespoły z KOKiS. Pierwsze wystąpiły w nowych układach choreograficznych, trzy grupy mażoretek, których opiekunem jest Pani Beata Skrodzka. Następnie nowe przebojowe utwory zagrała Miejska Orkiestra Dęta, którą z pokazem musztry prowadził po placu kapelmistrz Paweł Podeszwik. Po pokazach na placu, przyszedł czas występów na scenie. Rozpoczęły jak zwykle energetycznie, dzieci z Teatru Muzycznego KOKiS, po nich wystąpiły dobrze znane naszej publiczności i nie tylko „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Oczywiście na tym wydarzeniu nie zabrakło występów naszych młodych utalentowanych wokalistek, które prezentowały się w następującej kolejności: Natalia Brzostowska, Gabrysia Trepanowska, Gabrysia Konopka, Ewa Kodłubajska, Ania Niebrzydowska, Ola Cudnik, Natalia Dardzińska, Natalia Święczkowska, Ewelina Kordal i Ewelina Targońska. Po godzinie osiemnastej na scenie zabrzmiała muzyka country w wykonaniu zespołu „Droga na Ostrołękę”, cudowny występ, ciepłe dźwięki gitar w zalanym żarem z nieba Kolnie, istna uczta dla ucha kolneńskiej publiczności. Potwierdził to Burmistrz Miasta Andrzej Duda, który powiedział w ciepłych słowach o zespole „że nie Nashville, a Ostrołęka jest teraz stolicą country”. Następnie z muzyki country, w świat muzyki disco/dance zabrał nas zespół Defis, serwując publiczności takie przeboje jak "Niespotykany kolor", czy "Lek na Zycie". W festynowym bloku rozrywkowym nie zabrakło iluzji i magii, za sprawą najpopularniejszego polskiego iluzjonisty Macieja Pola. Po tym czarującym występie, przyszedł czas na Gwiazdę Wieczoru. Na scenie „Zamigotał świat, tysiącem barw”, razem z Varius Manx i Kasią Stankiewicz. Zespół w tym roku obchodzi swój jubileusz 25 lecia pracy artystycznej. Była to prawdziwa gratka dla mieszkańców miasta, że jako nieliczni w Polsce mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Słuchając na żywo przepięknego głosu Kasi w dobrze znanych przebojowych utworach z lat 90, takich jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”.

 
23
czerwca
2016

Co nam w duszy gra

Email Drukuj PDF

co nam2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

22 czerwca publiczność zgromadzona w sali widowiskowej KOKiS-u obejrzała zmagania z materią muzyczną najmłodszych kolneńskich artystów uczestniczących w zajęciach, prowadzonych przez Annę i Pawła Podeszwik. Tytuł koncertu "Co nam w duszy gra", zapowiedział ciekawą podróż przez wiele gatunków muzycznych począwszy od klasyki i piosenki poetyckiej poprzez rock, jazz, reagge, blues ,hip-hop na mocnym rocku kończąc. Grupa Harmider w eleganckim i klasycznym stylu przybliżyła nam muzyczną twórczość Fryderyka Chopina, aby po chwili zmienić swój pozornie grzeczny image i wykonać wesoły rockowy utwór o Dziadku Bachu, czy instrumentalne gitarowe boogie. W tym dniu nie mogło zabraknąć naszych Rytmikobalerinek dla których świat dźwięków i muzycznych instrumentów nie jest obcy, co więcej dziewczynki potrafią zarazić uśmiechem, swobodą i lekkością muzykowania, największych "poważniaków" i "ponuraków". W śpiewny sposób wyjaśniły publiczności czym jest muzyczne domino, pocco allegro oraz pocco serioso , że poprzez śpiew można nawet odnaleźć życia sens!. W dalszej części koncertu Dziecięcy Tatr Muzyczny KOKiS, wraz z solistkami i tancerkami wykonywał kolejno utwory muzyczne opowiadające o tym jak niezwykłe wartości oraz możliwości rozwoju niesie ze sobą muzyka. Jest też okazją do wspólnej zabawy, odkrywania i rozwijania talentów wokalnych, tanecznych czy instrumentalnych.

Więcej…
 
23
czerwca
2016

Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

plazowa2016 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

22.06. odbył się Otwarty Turniej Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorem tych siatkarskich zawodów jest Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn męskich i cztery kobiece. Letnia aura sprzyjała zawodnikom w rozegraniu tych fantastycznych zmagań nad siatką. Rywalizacja była zacięta, a mecze finałowe wyłoniły zwycięzców dopiero w tie- breaku. W kat. kobiet zwyciężyła para Miłosek – Sekścińska, a w kat. mężczyzn Kuliś- Rejka. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. Zapraszamy na następne zawody organizowane przez KOKiS.

Wyniki

Więcej…
 
02
czerwca
2016

Dzień Dziecka na sportowo w KOKiS

Email Drukuj PDF

dziecko (Kopiowanie) Galeria Foto.

Dzień Dziecka na sportowo to mini piknik dla dzieci, którego organizatorami są Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. W tym roku impreza ta kończyła obchody Europejskiego Tygodnia Sportu, w których nasze miasto uczestniczyło już po raz drugi. Na placu przy krytej pływalni, dzieci miały szereg atrakcji, przygotowanych tego dnia specjalnie dla nich. W programie było malowanie twarzy, które cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych. Dziewczynki najchętniej wybierały sobie makijaże motylka i myszki, natomiast chłopcy w większości wybierali bohaterów kreskówek. Oczywiście nie zabrakło zabaw sportowych t.j: ( ringo na bociana, rzuty piłeczką tenisową do kosza, zbijanie kręgli i gra w klasy). Był też stolik, przy którym dzieci z rodzicami układali puzzle na czas. Za udział w zabawach, dzieciaki otrzymywały żetony o nazwie „Kokisek”. Po zebraniu pięciu żetonów, miały możliwość zakręcenia kołem fortuny z nagrodami, na którym były lody, wata cukrowa, popcorn czy artykuły papiernicze. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były dmuchane tory przeszkód, zamki, zjeżdżalnie, skoki na trampolinie, elektryczne samochodziki. Wszystkie atrakcje jak i kryta pływalnia, były w tym świątecznym dniu dla naszych milusińskich bezpłatne.

 
02
czerwca
2016

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Email Drukuj PDF

bank kilometrów (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W dniach 30.05 - 01. 06 Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował wiele atrakcji, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Pierwszego dnia 30-go maja w godzinach 18-20 miłośnicy sportów skate'owych spotkali się na skate parku. Aktywnie spędzając czas, uczyli się od siebie nawzajem sztuczek w jeździe na deskorolce, hulajnodze, bmx, czy w jeździe na rolkach, pokonując przy tym przeszkody znajdujące się na skate parku. Organizatorzy przygotowali również tor do jazdy freestyle slalom, na którym można było uczyć się różnego rodzaju tricków t.j : Fish , Snake, Cross, Back Snake, Back Cross, Chap-Chap, pomiędzy rozstawionymi w równej odległości kubeczkami.

31 maja w godzinach od 9.00 do 19.00 na stadionie odbył się „ Bank Kilometrów”, w którym wzięło udział 91 osób w wieku od 2 do 57 lat. W imprezę zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego Kolneńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, których uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego aktywnie uczestniczyli w biegu. Trenerzy Kolneńskiego Klubu Orła Kolno w ramach piłkarskiego treningu wraz z podopiecznymi również dołączyli do biegaczy. Miłośnikom biegu nie przeszkadzał nawet deszcz. Najlepszy wynik uzyskał Karol Pouprowicz, przebiegł dystans 20 kilometrów. 10 kilometrów pokonała Weronika Falkowska, Sławomir Kowalewski wybiegał  6,5 km, a Albert Prusinowski  6 km. Najmłodszym uczestnikiem imprezy był Antoś Gajewski niespełna dwuletni chłopczyk, który bardzo lubi biegać. W towarzystwie rodziców pokonał dystans 1,6 km. W ciągu 10 godzin wszyscy zawodnicy łącznie, przebiegli ponad 118 kilometrów.

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 wakacje1

KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

ZESPOŁY KOKiS

  DZIECIĘCY TEATR MUZYCZNY
 teatr muzyczny
 
  ZESPÓŁ "NIEBIESKIE MIGDAŁY"
 
 NIEBIESKIE
    
      RYTMIKOBALERINKA
 
RYTMIKOBALERIKI

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Odsłon : 598260

KOKiS współpracuje z...