plus minus gleich

logo kokis


25
marca
2019

MISTRZOSTWA KOLNA W PŁYWANIU 2019

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

W niedzielę 24 marca w krytej pływalni KOKiS, po raz kolejny zostały rozegrane Mistrzostwa Kolna w Pływaniu. Do zawodów stanęło około 100 zawodników z Kolna i okolic, oraz liczna ekipa zawodników z Łomży. W tym roku zdecydowaną większość startujących to dzieci i młodzież szkół podstawowych. Na uwagę zasługują czasy w kilku kategoriach wiekowych, gdzie dziewczęta miały lepsze wyniki niż chłopcy w poszczególnych stylach pływackich. Jak zwykle na tego typu zawodach gdzie rywalizują najmłodsi sportowcy, trybuny są zapełnione kibicami. Sędzią głównym zawodów był Pan Zbigniew Bohuszko.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które współpracowały w sprawne przeprowadzonych zawodach pływackich.

Klasyfikacja zawodników w poszczególnych kategoriach i stylach:

 

Więcej…
 
25
marca
2019

Turniej w Piłkę Siatkową Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta Kolno

Email Drukuj PDF

REGULAMIN

„Otwartego Turnieju w Piłkę Siatkową Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta Kolno”

1. Cel:

-   popularyzacja piłki siatkowej w środowisku miejskim,

-   integracja amatorów tej dyscypliny w mieście,

-  propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu,

-  popularyzacja zdrowej sportowej rywalizacji mieszkańców.

2. Organizator: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie.

Więcej…
 
25
marca
2019

Otwarty Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn

Email Drukuj PDF

REGULAMIN

„Otwartego Turnieju w Piłkę Siatkową Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta Kolno”

1. Cel:

-   popularyzacja piłki siatkowej w środowisku miejskim,

-   integracja amatorów tej dyscypliny w mieście,

-  propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu,

-   popularyzacja zdrowej – sportowej rywalizacji mieszkańców .

2. Organizator: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie.

Więcej…
 
14
marca
2019

Starty tenisistów KOKiS – Aleks znów na podium

Email Drukuj PDF

Tenisiści stołowi Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu sprawdzali swoje umiejętności w międzynarodowym turnieju w Gołdapi oraz w klasyfikacyjnym w Suchowoli . Aleks i Szymon Prusinowscy oraz Patryk Chrzanowski swoich sił sprawdzili z zawodnikami Polski , Rosji i Litwy w Gołdapi w Memoriale Zackiewicza .W turnieju tym piąte miejsce w kategorii rocznika 2010 i młodsi wywalczył Aleks Prusinowski , Patryk Chrzanowski zajął XIII miejsce a Szymon miejsce w przedziale niżej. Każdy pojedynek i zwycięstwo w tym silnie obsadzonym turnieju to ważny element szkoleniowy w szkoleniu . 9 marca w Suchowoli rozegrany został trzeci , ostatni z cyklu turniejów klasyfikacyjnych przed mistrzostwami województwa w kategorii skrzatów . Wśród 14 startujących zawodników województwa podlaskiego w kategorii skrzatów najmłodszy zawodnik KOKiS – Aleks Prusinowski zajął II miejsce i obronił 2 miejsce w klasyfikacji w tej kategorii wiekowej .

 

 

 
09
marca
2019

Kolneńskie Dziewczyny z Plusem- Koncertowo

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Koncert z okazji Dnia Kobiet, którego organizatorami byli Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. W tym roku gościnnie w sali bankietowej Hotelu "Colnus", wystąpił zespół Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Dziewięć lat działalności zespołu i promocja pierwszej płyty to dodatkowe radosne świętowanie w tym dniu. Tradycyjnie przed koncertem, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda i instruktorzy z KOKiS Paweł Podeszwik, Jan Święczkowski, składali życzenia i wręczali kwiaty naszym miłym mieszkankom miasta i zaproszonym gościom. Nasi artyści jak zwykle nie zawiedli oczekiwań widzów. Występ pełen satyrycznych skeczy przeplatanych autorskimi utworami muzycznymi, niewątpliwie wywarł olbrzymie wrażenie na przybyłej publiczności. Świadczyć o tym mogą brawa i owacje na stojąco domagające się bisowania. Na koniec słowa uznania za twórczą działalność i promowanie naszego miasta w regionie dla Kolneńskich Dziewczyn z Plusem, wygłosił Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

Organizatorzy składają podziękowania dla Właścicieli i całej załogi Hotelu „Colnus”, za  zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego koncertu. 

 

 
05
marca
2019

Sukces młodych artystek z KOKiSu

Email Drukuj PDF

Dnia 2 marca odbył się w Łomży finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza”. Konkurs kierowany jest do solistów w wieku od 13 do 19 lat utalentowanych teatralnie i muzycznie. Prezentacje konkursowe oceniane są w dwóch kategoriach: wiersz, monolog lub piosenka aktorska, a ocenia je profesjonalne jury w skład którego wchodzą aktorzy, wykładowcy Akademii Teatralnej z Warszawy oraz muzycy. Konkurs co roku odbywa się w Saloniku Pani Hanki Bielickiej w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży. W tym roku w konkursie wzięło udział 38 wykonawców z całego kraju. W kategorii piosenka aktorska III miejsce, statuetkę oraz nagrodę w wysokości 300zł zdobyła Amelia Szymańska, natomiast wyróżniona została Natalia Święczkowska. Po konkursie każdy uczestnik miał możliwość wysłuchania cennych uwag przewodniczącego jury, którym od kilku lat jest specjalista kultury mowy, instruktor teatralny oraz rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie prof. Jan Zdziarski. Podczas uroczystego wręczania nagród profesor nadmienił, iż oczekuje od wykonawców- których nazwał swoimi młodymi kolegami-przede wszystkim rozmowy, opowieści o tym co ich interesuje, co ich ciekawi, co ich dręczy, ale opowieści świadomej i takiej postawy, że za głoszoną przez siebie prawdę są w stanie się poświęcać, że jest to ich prawda, prawda z którą przychodzą i z którą dzielą się z rozmówcami. Młodych artystów przygotowała Anna Podeszwik, a akompaniował im podczas przesłuchań Paweł Podeszwik. Całej KOKiSowskiej ekipie serdecznie gratulujemy.

 
11
lutego
2019

MISTRZOSTWA GONIĄDZA W TENISIE STOŁOWYM

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

 

Tenisiści stołowi Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu 02.02.2019 r. uczestniczyli w Mistrzostwach Miasta i o Puchar Burmistrza Goniądza. W turnieju tym uczestniczyło trzech kolneńskich zawodników: skrzat Aleks Prusinowski i dwóch kadetów Patryk Chrzanowski i Szymon Prusinowski. Udział w tym turnieju to przede wszystkim realizacja celów szkoleniowych, sprawdzanie umiejętności i ich doskonalenie w konfrontacji z zawodnikami innych klubów z Białegostoku, Białobrzegów, Pisanicy, Grajewa i Goniądza. Startujący w tym turnieju kolneńscy zawodnicy nie stanęli jeszcze na podium, ale stoczyli po dwa zwycięstwa i w przegranych pojedynkach zbrakło rutyny z bardziej doświadczonymi zawodnikami. W sumie Aleks w kategorii klas I-IV wywalczył V miejsce ,Patryk VII i Szymon IX w kategorii gimnazjów.

 
06
lutego
2019

Ferie –czas odpoczynku, radości, zabawy

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Na początku ferii pogoda nas nie rozpieszczała zawieje, mrozy, ślizgawice, dlatego, aby radośnie i aktywnie spędzić czas nie nudząc się, KOKiS dla wszystkich uczniów z terenu Kolna i okolic przygotował blok programowy dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży, w zależności od zainteresowań i wieku uczestników. Przez dwa tygodnie na obiektach sportowych odbywały się zajęcia, można było pływać, bawić się i grać pod okiem instruktorów. Jazda na rolkach , tory sprawnościowe, piłka nożna, wspinanie się po skałce lub udział w Zimowym Turnieju w Halową Piłkę Nożną to zajęcia na hali ,a na pływalni, w tym roku przez pierwszy tydzień ferii dzieciaki miały dodatkową „frajdę” wyżywając się na pływającym 19- metrowym torze przeszkód. Ponadto najmłodsi mogli doskonalić pływanie pod okiem instruktora. A wszystko to za jedyne 2,25 za godzinę, dzięki burmistrzowi, który w okresie ferii zimowych uczniom kolneńskich szkół podstawowych i gimnazjum udziela 50% zniżki. W związku z trwająca modernizacją budynku domu kultury zajęcia zostały przeniesione do obiektów sportowych. Pierwszy tydzień ferii to czas muzyki, gry na instrumentach i karaoke, oczywiście były też tańce, zabawy i wspólne śpiewanie. Drugi tydzień to zabawy tematyczne np. „ Zabawa z językiem polskim”, „Kocham Cię Kolno” „ Zabawa z plastyką”, czy „ Znam tę melodię”. Jak widać, kto chciał wybór miał spory, a kto nie skorzystał niech żałuje. Po feriach świat się nie kończy, zapraszamy chętnych do gry w sekcji tenisa stołowego, sekcji szachowej ,doskonalenia pływania w szkółkach czy gry w drużynie piłkarskiej lub po prostu przyjść i popływać w basenie. Czekamy na Was. KOKiS.

 

 
05
lutego
2019

Miejska Halowa Liga 2018/19 rozstrzygnięta

Email Drukuj PDF

Galeria Foto.

Jak zwykle, tradycji stało się zadość i analogicznie do ubiegłego roku, kto zostanie zwycięzcą VIII edycji Miejskiej Ligi Halowej organizowanej przez KOKiS, nie było wiadomo do decydującego meczu Agrocentrum –Mlekpol. Wcześniej typowani do zwycięstwa Drewniacy przegrali niefortunnie z Niebieskimi (0-1). Dało to niesamowitą okazję dla Agrocentrum w walce o I miejsce w tej edycji. Po bardzo widowiskowym meczu z Mlekpolem, Agrocentrum strzela 2 gole i wygrywa (2-0) i w tym momencie wszystko stało się jasne. Po czterokrotnym kolejnym zwycięstwie zespół Drewniaków musiał zadowolić się 2 miejscem. Tuż za Drewniakami na trzeciej pozycji znalazła się drużyna In-Kolu zdobywając 19 punktów, tyle samo co poprzednicy. W klasyfikacji na króla strzelców najlepszym okazał się Patryk Hałaburda, który strzelił podczas rozgrywek 14 goli. Pozostałe wyniki ranking strzelców bramek w załączonej poniżej tabeli. Zwycięskim drużynom, puchary oraz medale wręczali dyrektor KOKiS Alicja Szymańska i Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. Podsumowując, nas jako organizatorów cieszy ilość drużyn biorących udział w turnieju, godny jest również poziom gry drużyn o czy zawsze mówią nam przyjezdne drużyny ( Łomża, Pisz) oraz zawsze pełne trybuny kibiców. W ten sposób od października do lutego 150 zawodników miało zapewnione aktywnie spędzone wieczory, a kibice mnóstwo emocji do ostatnich minut trwania Ligi. Dziękujemy sędziom za niezależne, obiektywne sędziowanie, choć czasami emocje brały górę. Zawodnikom za zaangażowanie i grę fair play. Do zobaczenia za rok.

W tym roku zagrało 10 zespołów : LZS Team, Mlekpol, In-Kol, Drewniaki, Trzynasty, Niebiescy , Pogotowie, Agrocentrum, Micek, Black& White.

 

Tabela rozgrywek kolejność na zakończenie MHLPN KOKiS

Więcej…
 
15
stycznia
2019

Ruszyła liga…

Email Drukuj PDF

Po świątecznym przestoju 13 stycznia br. ruszyła halowa liga piłki nożnej KOKiS. Jak obserwowaliśmy mecze toczyły się na wyrównanym poziomie, zanotowaliśmy dwa remisy. W większości meczów wygrywali faworyci. Cieszy fakt, że Micek zdobył pierwszy punkt remisując z Pogotowiem. Ogólnie padło 11 bramek w pięciu spotkaniach. Jak widać zawodnicy po dłuższej przerwie dopiero zaczynają się rozkręcać. Sędziowie ukarali czerwoną kartką za niesportowe zachowanie zawodnika Trzynastego.

Czekamy na następne spotkania i jak zawsze zapraszamy kibiców w niedziele o godz. 17.00

Więcej…
 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

 

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Odsłon : 909399

BIP KOKiS

 BIP