plus minus gleich

logo kokis


22
października
2014

"Kim Jesteśmy"-Młodzi contra Seniorzy

Email Drukuj PDF

kimjestesmy

Galeria Foto.

 

 

 

 

 

 

 

 
21
października
2014

„CARMEN PATRIUM" 2014

Email Drukuj PDF

„CARMEN PATRIUM – pieśń ojczysta”

konkurs pieśni  patriotycznych

R E G U L A M I N

 

I. ORGANIZATORZY

  • §Kolneński  Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie
  • §Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu w Kolnie

II. CELE KONKURSU

  • wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej,
  • zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań,
  • przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju,
  • popularyzacja walorów artystycznych, estetycznych i wychowawczych pieśni  patriotycznej
  • prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów 
Więcej…
 
19
października
2014

Kolneńska "Senioriada 2014"

Email Drukuj PDF

senioriada2014

Galeria Foto.

W sobotę 18 października na Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się IV Kolneńska Senioriada o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Organizatorami tej cyklicznej imprezy są: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Kultury i Sportu w Kolnie. W zawodach rekreacyjno- sportowych udział brały drużyny reprezentujące : Gminę Łomża, Wysokie Mazowieckie, Gminę Kolno i Miasto Kolno. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta Kolno- Andrzej Duda, a wśród gości honorowych przybyłych na sportowe święto seniorów znaleźli się: Przewodniczący Rady Miasta Kolno- Mieczysław Śniadach i Wicestarosta Powiatu Kolneńskiego- Wojciech Sekściński. Zacięta sportowa rywalizacja rozpoczęła się od sztafety z hula hop, w której pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Kolna i nie oddała prowadzenia już do końca zawodów, wygrywając sześć z ośmiu konkurencji. Do walki przez całe zawody zagrzewały zawodników, urocze czirliderki z Kolna. Pierwsze miejsce w IV Kolneńskiej „Senioriadzie” zdobyła drużyna z Kolna, drugie miejsca na podium zdobyły drużyny z Wysokie Mazowieckie i Gminy Łomża, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Czerownego reprezentująca Gminę Kolno. Pamiątkowe medale i dyplomy zawodnikom wręczała Pani Beata Orzołek Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Po sportowych zmaganiach dla wszystkich uczestników senioriady, odbył się specjalny występ niespodzianka. W barwnych cygańskich strojach, z programem skocznych przebojów, wystąpił zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Senioriada ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, oraz popularyzację aktywnego spędzenia czasu przez seniorów. 

 
16
października
2014

KOKIS ZAPRASZA

Email Drukuj PDF


plakat kabaret

 
14
października
2014

Pumptrack wyróżniony tytułem "Sportowa Architektura Regionu 2014"

Email Drukuj PDF

warszawa1

Nowy kolneński obiekt sportowy przy Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, oddany do użytku we wrześniu tego roku znalazł się w gronie siedmiu laureatów wyróżnionych tytułem Sportowa Architektura Regionu 2014 w prestiżowym konkursie Budowniczy Polskiego Sportu. Krajowy konkurs organizowany jest  przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej.

9 października 2014 r., w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyła się 15. edycja tego konkursu, która zgromadziła ponad 300 gości.  Nagrody wręczali mistrzowie  polskiego sportu.:  Andrzej Supron – wybitny polski zapaśnik, trener i sędzia, multimedalista, który zyskał przydomek „profesor zapasów”; Marian Woronin – srebrny medalista olimpijski, przez 26 lat najszybszy biały biegacz na dystansie 100 m, obecnie prezes Polskiej Fundacji Lekkiej Atletyki; oraz Jacek Wszoła – specjalista w skoku wzwyż, po zdobyciu olimpijskiego złota nazywany „cudownym dzieckiem Montrealu”. Nie zabrakło również przedstawicielstwa Ministerstwa Sportu i Turystyki – resort reprezentowała Aleksandra Plucińska.

W kategorii Sportowa Architektura Regionu obiekty do konkursu zgłaszali Marszałkowie Województw. „Inwestycją godną uwagi zarówno ze względu na jej sportowy charakter jak również, wyróżniającą ją spośród innych pod względem architektonicznym jest tor rowerowy pumptrack, który powstał w Kolnie” – czytamy w rekomendacji do konkursu wystawionej przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Do tej pory powstały tylko 3 asfaltowe pumptracki w Polsce. Ten w Kolnie jest największy. Pumptrack stwarza możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. To prosty  i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek. Asfaltowy, rowerowy plac zabawy  pumptrack składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę po której można jeździć w obu kierunkach. Łączna długość toru wynosi 188 m. Na pumptracku świetnie sobie radzą również zawodnicy na rolkach i deskorolkach. Nagrodę w imieniu Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy odebrała  dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu  – Beata Orzołek.

 
02
października
2014

UTW w Kolnie

Email Drukuj PDF

IVUTW

8 października 2014r. w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Patronat naukowy nad uniwersytetem sprawuje Uczelnia Jańskiego w Łomży, a założycielami są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu w Kolnie, oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Na inaugurację roku akademickiego 2014/15, wykład wygłosiła Pani dr Joanna Karpowicz Rektor Uczelni Jańskiego w Łomży. Przybyło nowych słuchaczy UTW w Kolnie, którym indeksy uroczyście wręczyła Pani dr Joanna Karpowicz. Na inauguracji nie zabrakło akcentu artystycznego, który zapewnił nam znany kolneński zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Dawka muzycznej składanki folkowej jest zwiastunem nowego programu, jaki niebawem będzie mogła zobaczyć szersza publiczność. Zapraszamy przez cały rok osoby, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach i wykładach organizowanych w ramach uniwersytetu. Poznasz nowych ludzi, odkryjesz w sobie nowe talenty, zdobędziesz nową wiedzę.

 Galeria Foto.

 
29
września
2014

Pumptrack i Boisko do Siatkówki Plażowej w KOKiS

Email Drukuj PDF

PAMP

25 września w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, zostały oddane do użytku nowe obiekty sportowe wchodzące w skład naszego kompleksu sportowo – rekreacyjnego. Przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Kolna Andrzej Duda, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Przewodniczący Rady Miasta Mieczysław Śniadach, Dyrektor KOKiS Beata Orzołek, oraz Jacek Kowalski BTProject z firmy która wykonała obiekt. Podczas otwarcia odbył się pokaz  mistrzowskiej jazdy na pumptracku.  Przed żywo reagującą publicznością wystąpili: Bartosz Giemza z Rybnika – trzykrotny mistrz Polski w dyscyplinie BMX Racing, Marcin Oskiera   również z Rybnika - trzykrotny Mistrz Polski w dyscyplinie BMX w kategorii DIRT i  STREET  oraz Tomasz Przybylik – trzykrotny Mistrz Polski w wyczynowej jeździe na rolkach. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do korzystania z zewnętrznego kompleksu sportowego przez cały rok. 

Galeria Foto.

 
25
września
2014

Warsztaty Artystyczne

Email Drukuj PDF

warsztatyzdory

W dniach 18-19 września br. Zespół „ Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, działający w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, przebywał na warsztatach artystyczno- integracyjnych w Zdorach. W chacie o nazwie „Habass”, idealnym miejscu dla grup muzycznych na próby i spotkania integracyjne. Zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” pracował nad premierą nowego programu, który zaprezentuje dla szerszej kolneńskiej widowni jeszcze w bieżącym roku. Pobyt w Zdorach służył również integracji, wspólna praca nad programem, przygotowania posiłków, czy czas wolny od zajęć spędzony w gronie przyjaciół, to chwile które bardziej zbliżyły poszczególnych członków zespołu. Podczas pobytu na warsztatach Kolneńskie Dziewczyny i Panowie z Plusa, gościli zaprzyjaźnionych artystów z zespołu „Piszanie”, którzy wspólnie przez kilka godzin uczestniczyli w warsztatach. Miła i przyjacielska atmosfera wspólnego śpiewania na długo pozostanie w  pamięci wszystkich uczestników.

Galeria Foto.

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 
  CARMEN

Grafiki zajęć:

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Odsłon : 398690

KOKiS współpracuje z...