plus minus gleich

logo kokis


21
marca
2017

Wielkanocne Rozmaitości 2017

Email Drukuj PDF

wiel roz

 

 

Więcej…
 
21
marca
2017

KOKiS ZAPRASZA DO KINA

Email Drukuj PDF

PORADY

ZERWANY PIES

BATMAN

 
20
marca
2017

Turniej Siatkówki w KOKiS

Email Drukuj PDF

siatka17 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

 Wiele emocji dostarczyły tegoroczne rozgrywki w piłkę siatkową o puchar Burmistrza Miasta Kolno, zorganizowane przez KOKiS w sobotę 18 marca br. W turnieju zmierzyło się 5 drużyn tj. LZS Janowo, Mgła Zabiele , LO Kolno , Karuzela Życia z Kolna, oraz najmłodszy zespół z Gimnazjum Kolno. Drużyny eliminacje rozegrały w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. W następnej fazie turnieju w meczu o trzecie miejsce LZS Janowo pokonało LO Kolno 2:0, a w walce o finał zmierzyły się zespoły Mgły Zabiele i Karuzeli Życia z Kolna. Po bardzo wyrównanym meczu, który rozstrzygnął tiebreak, zwyciężył zespół z Kolna 2:1. W turnieju wzięły udział dwa młode zespoły z kolneńskich szkół LO i Gimnazjum, w każdym z nich drzemie duży potencjał i wielkie możliwości. Drużyna z liceum pokazała bardzo ładną stylową siatkówkę, lecz zabrakło im odrobiny szczęścia, by powalczyć o puchar. W turnieju zwyciężyła rutyna i doświadczenie zawodników z Karuzeli Życia. Puchary zwycięzcom w imieniu burmistrza wręczyła dyrektor KOKiS pani Alicja Szymańska . Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za miłą i sportową atmosferę oraz grę fair play.

 
20
marca
2017

Festiwal Piosenki ”Super Mikrofon Radia Jard”2017

Email Drukuj PDF

jard (Kopiowanie)

Galeria Foto.

W miniony weekend w białostockim klubie Krąg, odbyła się jedna z najbardziej prestiżowych imprez wokalnych w regionie i w skali całego kraju- XXVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki ”Super Mikrofon Radia Jard”. Festiwal ten pozwala wielu wokalistom oraz zespołom zaistnieć na arenie międzynarodowej poprzez wręczenie nominacji, które są przepustką do międzynarodowych festiwali odbywających się w Europie. Dzieci oraz młodzież przesłuchiwani są w kilku kategoriach wiekowych: soliści, duety oraz zespoły wokalne. Do rywalizacji przystąpili w tym roku młodzi artyści z całej Polski i krajów ościennych m.in. z Rosji, Łotwy i Białorusi. W gronie jury zasiedli Lidia Trojanowska-dyrygent, pedagog, animator kultury, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prowadzenia zespołów wokalno- instrumentalnych, Aleksander Pałac-kompozytor, redaktor muzyczny Telewizji Polskiej oraz Kawaler „Orderu Uśmiechu”, Tadeusz Trojanowski- kompozytor, pianista, pedagog, animator kultury i Dmitrij Łapcewicz- choreograf, animator kultury i pedagog. Festiwal trwał 3 dni a jury łącznie przesłuchało przeszło 300 wykonawców. W piątek od godziny 12.00 rozpoczęły się przesłuchania pierwszoetapowe w których wzięły udział 3 soliski z KOKiS: Natalia Święczkowska, Ewelina Targońska oraz Aleksandra Cudnik. Dziewczętom podczas konkursu akompaniował Paweł Podeszwik- pianista i instruktor KOKiS. Natalii udało się zawalczyć w finale, gdzie miała możliwość zaprezentowania drugiego utworu wokalnego wzbudzając aplauz oraz zainteresowanie jury niezwykle dojrzałą jak na swój wiek barwą głosu. Podczas trzeciego dnia przesłuchań Ewelina Targońska oraz Natalia Święczkowska wystąpiły w kategorii: duet prezentując niezwykle emocjonujący utwór „Take me or leave me” z musicalu Rent, a zespół Niebieskie Migdały w składzie: Ewa Kodłubajska, Gabrysia Konopka, Natalia Brzostowska, Gabriela Trepanowska, Aleksandra Cudnik, Anna Niebrzydowska, Ewelina Targońska oraz Natalia Święczkowska zdobył I miejsce w kategorii zespół powyżej 16 lat oraz nagrodę specjalną festiwalu czyli nominację do międzynarodowego festiwalu piosenki w Bułgarii i we Włoszech, którą odebrała dumna instruktor Anna Podeszwik. Zespołowi oraz opiekunom artystycznym serdecznie gratulujemy!

 
15
marca
2017

239 pływackich medali rozdano w Kolnie

Email Drukuj PDF

KINDER (Kopiowanie)

Galeria Foto.

We wtorek 14 marca, na Pływalni Miejskiej w Kolnie, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Udział w nim wzięło, około 150 dzieci ze szkół podstawowych powiatu kolneńskiego. Impreza odbyła się dzięki Kolneńskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport. Ze względu na różny poziom umiejętności pływackich, młodzi uczestnicy Festiwalu Kinder+Sport podzieleni zostali na trzy grupy. Drużynom przyznano związane z pływaniem nazwy, takie jak: żabki, raczki, rybki, pingwinki, ale też szczupaki i rekiny. Dzieci zmagały się w sumie w ośmiu konkurencjach, podczas których trzeba było m.in. pokonywać dmuchane koła, ścigać się w pływackiej sztafecie, a także szukać w basenie ukrytych skarbów. Pierwszy raz mam okazję prowadzić imprezę w krótkich, sportowych spodenkach, bez butów, ale za to w klapkach. To miłe widzieć, z jakim zaangażowaniem i pasją do sportu podchodzą zarówno dzieci, jak i ich trenerzy. To nie są zwykłe zawody - tu liczy się przede wszystkim aktywność fizyczna i dobra zabawa. Medale są jednak prawdziwe. Co prawda nie z metali szlachetnych, ale mam nadzieję, że cieszą podobnie jak złote — skomentował Bartosz Kańtoch, dziennikarz radiowy, który prowadził Festiwal w Kolnie.Medale przyznano w czterech kategoriach - „As współpracy”, „Mistrz szybkości”, „Debeściak nurkowania” oraz „Geniusz sprawności”. W wydarzeniu, w którym najważniejsza jest aktywność fizyczna, żadne dziecko nie zostało pozostawione bez nagrody. Za dobrą zabawę wszyscy zostali odznaczeni medalami „Radosnego pływaka” oraz zanieśli do domów pamiątkowe dyplomy. Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i zgromadzonych gości, cieszył się pokaz rozpoczynający Festiwal Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Uczniowie z gimnazjalnej sekcji pływackiej w Kolnie zaprezentowali 4 style pływackie. Trybuny Basenu Miejskiego w Kolnie tego dnia wypełnione zostały przez rodziny, kolegów i nauczycieli, którzy przyszli dopingować swoich przedstawicieli. Wyposażeni przez organizatorów w transparenty z hasłami dopingu, utrzymywali niezmiennie wysoki poziom zaangażowania.

Więcej…
 
13
marca
2017

Końcówka ligi

Email Drukuj PDF

Po niedzielnych spotkaniach 12 marca br. lider Uniglass nadal na zdecydowanym prowadzeniu, pokonał Mlekpol 7:2,w tym meczu Adrian Narewski strzelił 4 bramki. Pogotowie pnie się w tabeli rozgrywek, pokonując Prezesów Turośl 3:2. W tym sezonie po raz pierwszy zanotowaliśmy remis 0:0 i pierwszego walkowera oddanego przez Trójkąt z Łomży. Po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu wicelider Drewniaki przegrał z In-Kolem 1:2 . Michał Pardo po strzeleniu 2 bramek ( w sumie 45) zmierza niezagrożenie po tytuł „króla strzelców”. Do zakończenia miejskiej halowej ligi pozostało trzy kolejki.

Więcej…
 
09
marca
2017

Dzień Kobiet w KOKiS

Email Drukuj PDF

dzien kobiet2017 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Kolneńskie Dziewczyny z Plusem przygotowały program kabaretowy pt. „ Po co Kobiety”, z okazji Dnia Kobiet. Była to propozycja artystyczna Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu dla mieszkańców miasta na miłe spędzenie tego świątecznego wieczoru. Tradycyjnie przed wejściem na widownię, wszystkie kobiety otrzymały życzenia i pięknego tulipana od Burmistrza Miasta Kolno, Sekretarza Miasta, oraz wspomagających ich tego dnia Panów z KOKiS. Widownia i tym razem nie zawiodła organizatorów, wypełniając do ostatniego miejsca salę widowiskową. Ciekawy program artystyczny przygotowany z myślą o kobietach, zamienił scenę w studio telewizyjne o nazwie TV Kolno. Śmieszne skecze, przeplatane piosenkami bawiły humorem publiczność, szczególnie i najbardziej chyba tę żeńska. Na zakończenie słowa uznania za przygotowany program, oraz życzenia dla kobiet z zespołu z okazji ich święta wypowiedział Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

 
22
lutego
2017

Półmetek II rundy Miejskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

liga fot

 Jesteśmy po piątej kolejce II rundy rozgrywek MLHPN, liderem nadal pozostaje UniGlass z Łomży, który zgromadził 42 punkty. Tuż za nimi znajduje się drużyna  Drewniaków z 39 pkt. na trzeciej pozycji pomimo ostatniej porażki z Nielotami  zostaje In-kol. W tabeli Króla strzelców prowadzi z dużą przewagą Michał Pardo z sumą 37 bramek, za nim jest Kamil Świderski (19 bramek ) i Jakub Gutowski  z Piotrem Nerko (po 15 bramek). Zostało sześć kolejek do zakończenia turnieju emocje nie opuszczają zarówno zawodników jak i licznie zgromadzonych kibiców. Przypominamy, rozgrywki odbywają się w każdą niedziele od godziny 17.00 na hali KOKiS. Zapraszamy!

 

Uniglass – 13 Posterunek  3:1Michał Pardo – 2 bramki, Tomasz Jakubiak – samobójcza

Nieloty – Inkol  3:2Paweł Ałajko, Łukasz Kozioł, Dawid Banach – Artur Bikowski – 2bramki

Drewniaki – Bez nazwy  4:1Dariusz Kaczmarczyk, Łukasz Sadowski, Konrad Borawski, samobójcza – Robert Krzywda

Prezesi – Agrocentrum  1:1Łukasz Lidacki – Damian Kuraś

Mlekpol – Albatros  4:1Piotr Dąbkowski – 2, Przemysław Bagiński, Marek Dąbkowski – Norbert Bogdański

UKS Trójkąt – Pogotowie 2:1Michał Kowalczyk, Robert Wojciechowski – Marcin Nerko

 

Więcej…
 
20
lutego
2017

Koncertowo w KOKiS

Email Drukuj PDF

universe (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Koncertowo w miesiącu lutym na scenie Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Tym razem wystąpił przed kolneńską publicznością lider zespołu „Universe” Henryk Czich. W programie koncertu znalazły się takie przeboje jak „Głupia Żaba”, „Tyle chciałem Ci dać”, „Tacy Byliśmy”, czy „Mr. Lennon”. Piosenki dobrze znane i lubiane przez szeroką rzeszę fanów zespołu, którzy wspólnie z wokalistą śpiewali te znane przeboje. Ciepły klimat piosenek, bardzo dobrze przyjęty występ nagrodzony brawami na stojąco przez wypełnioną do ostatniego miejsca salę widowiskową, świadczą o dużym zainteresowaniu tego typu występami. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu wychodząc naprzeciw naszym mieszkańcom zaprasza na następny koncert już 23 kwietnia, tym razem wystąpi Alicja Majewska z towarzyszeniem Włodzimierza Korcza.

 
20
lutego
2017

Zimowy Halowy Turniej Tenisa 2017

Email Drukuj PDF

Zimowy Halowy Turniej Tenisa 2017

Galeria Foto.

Po raz piaty KOKiS gościł sympatyków tenisa ziemnego, którzy zmierzyli się 18-19 lutego br. na hali sportowej. Turniej zgromadził na starcie szesnastu zawodników z Łomży, Zambrowa, Ostrołęki, Elbląga, Łysych i Kolna. Mecze okazały się bardzo wyczerpujące, walka o wejście do następnej fazy rozgrywek nie była łatwa. Po długich i zaciętych bojach finałowych, pierwsze miejsce zajął Bułkowski Krzysztof (Łomża), który w finale zmierzył się z Czapskim Konradem (Ostrołęka ), trzecie miejsce zajął Adam Gumoliński, a czwarte przypadło Mirosławowi Mazuchowi ( Łyse). Jedyny zawodnik z Kolna Łukasz Długozima, po bardzo wyrównanym meczu odpadł z turnieju w fazie eliminacji. Należy podkreślić, iż Karol Bikowski i Zdzisław Żołowicz, byli mieszkańcy Kolna, już od 5 lat startują w naszym turnieju, a po raz pierwszy w tym roku do ich grona dołączył pochodzący również z Kolna Świderski Sławomir (Elbląg), który potwierdził swój udział w kolejnych tenisowych zawodach. Dekoracji zwycięzców dokonała dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Wręczając pamiątkowe dyplomy i puchary, podziękowała zawodnikom za piękną i efektowną grę. Należy podkreślić, iż turniej przebiegał w bardzo przyjacielskiej i miłej atmosferze. Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają za rok.

 
13
lutego
2017

Energetyczny Koncert Złotych Przebojów Zespołu ABBA

Email Drukuj PDF

abba2 (Kopiowanie)

Galeria Foto.

Emocje wciąż żywe. Moc wrażeń, wzruszeń, radości i doskonale spędzony weekendowo- walentynkowy wieczór dla tych, którzy wybrali się na koncert Złotych Przebojów Zespołu ABBA. Zespół dziesięciu wokalistek z zespołu „Niebieskie Migdały” działającego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu pod opieką Anny Podeszwik, oraz zaprzyjaźnieni instrumentaliści: Bartłomiej Leszczyński (gitara basowa), Jan (Janio) Górski (gitara elektryczna), Marcin (Margo) Bienias (perkusja) oraz Paweł Podeszwik (instrumenty klawiszowe) stworzyli muzyczny projekt, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie zabrakło tak wielkich przebojów jak „Super trouper”, „ Honey, honey”, czy porywajacego do tańca „Dancing Queen”, albo „Mamma mia”. Wspólny występ tych formacji, to nowe doświadczenie i ciekawy eksperyment muzyczny. Publiczność została „wkręcona” w taneczne klimaty lat siedemdziesiątych do tego stopnia, że nie wyczuwało się dystansu między artystami na scenie, a przybyłymi na koncert gośćmi. Oba zespoły łączy zamiłowanie do muzyki. Zespół wokalny tworzą dziewczyny i kobiety dla których śpiew i muzyka są pasją, sposobem na odreagowanie stresów, chwilą wytchnienia i pomysłem na życie. W ten sposób realizują się i stale rozwijają. Występujące zespoły nie spodziewały się podwójnych bisów, owacji na stojąco i tak ciepłego przyjęcia przez kolneńską publiczność.

W koncercie udział wzięli: Beata Konopka, Katarzyna Trepanowska, Gabrysia Konopka, Gabriela Trepanowska, Ewelina Targońska, Ewa Kodłubajska, Aleksandra Cudnik, Natalia Brzostowska, Natalia Święczkowska, Anna Podeszwik oraz Bartłomiej Leszczyński, Marcin Bienias, Jan Górski, Paweł Podeszwik.

 

ZAPOWIEDZI IMPREZ KOKiS:

 7d  
 NEONOWKA
  
 REGULAMINY:
 
 

KOLNEŃSKIE DZIEWCZYNY

Z PLUSEM koldz

ORKIESTRA I MAŻORETKI

            MAŻORETKI

MAŻORETKI FOTO

 

 

  MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

orkiestra

Grafiki zajęć:

 

Grafik zajęć kulturalnych:

grafik 

Grafik zajęć sportowych:

GRAFIK

 

Obejrzyj nasze nagrania!
KOKiS YouTube

Wyszukaj w serwisie...

Kliknij...


Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Odsłon : 681001

BIP KOKiS

 BIP